Въпрос към някоя мама адвокат?

  • 1 232
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Понеже вече ми омръзна да ходя по адвокати без да ми дадът конкретен отговор реших да се допитам до някоя от вас мами.Проблема е следния ,може би от 18 год. родителите ми се съдят със съседите и нищо.Навремето моите родители купуват апартамент тристаен,но предишните собсвеници са дали на съседите да ползват едната стая понеже техния е малък.След като купуваме апартамента искаме да си вземем стаята,но удряме на камък.И се почват едни дела,че и до днес.И не можем да ги изгоним от тази стая.Делата ги печелят те защото ни изкарват че сме с нередовни документи.Забравих да пиша че при закупуването на апартамента не се подписва кмета ,а заместник кмета,понеже тогава е имало избори и той се е разписвал.Моля за съвет как да постъпим ,че най -накрая да си вземем стаята?

# 1
  • Мнения: 78
Попитай и в този форум - http://lex.bg/forum/.

# 2
  • Мнения: 124
Благодаря ще пробвам и там

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Без всички документи по случая и без възможност на адвоката подробно да се запознае с всичко е абсурд да се даде какъвто и да е съвет. Само като за начало трябва да се изяснят тези въпроси -  каква е тази стая - преустройство ли е правен, как точно я ползват съседите, ако има преустройство - как е извършено, законно ли е, какво точно са закупили родителите ви, действителността на акта ли се оспорва, какво е делото? С какъв акт е закупуван имота -  ако е нотариален, то действително зам. кмета / пък и кмета да беше/ не са компетентни да извършват такива актове.

Казвате, че 18 години се съдят - за това време адвокат не сте ли наемали - редно е към него да отправяте всичките си питания.

Последна редакция: сб, 02 май 2009, 11:40 от Marid

# 4
  • Мнения: 124
Апартамента е тристаен може би около 92кв. ,едната стая е дадена по договорка с предишните собственици.Там където е била вратата е зазидано с тухли и има избита врата към апартамента на съседите.Преустройството мисля че не е законно,няма документ за това.Оспорва се валидноста на нашите документи,че са били незаконни затова че са подписани от зам.кмета.Наемали сме различи адвокати но все изчакват нещо дали било някакви точки от закона да приемат или все нещо отлагат и така се е проточило.И това е.Искам да питам дали може да се продаде жилището в този случай?Или какво да правим.Може да ме насочите и към добър адвокат в варна.Документите са все още в другия адвокат ,но нищо не се прави по въпроса

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Съжалявам, не познавам колега във Варна, когото да препоръчам. Нали обаче водите дела, за какво изчакване говорим?! Делата приключват с влязло в сила решение и това е - на коя инстанция сте в момента? Само можем да гадаем тук, ако имате съмнения в компетентността на адвоката си просто си вземете всички документи от него и с тях отидете при друг. Без документите няма как да ви се даде конкретен съвет, колкото и да се стараете подробно да разкажете случая.

# 6
  • Мнения: 124
Благодаря много

# 7
  • Варна
  • Мнения: 276
пиши ми на лични, мога да ти дам координати на колеги, които се занимават с вещно право Peace
успех!

# 8
  • Мнения: 596
А вие какъв данък плащате? С тази стая или без нея?
Ако те са плащали данъка на стята тогава забравете.

# 9
  • Мнения: 124
Данъка който плащаме е с тази стая

# 10
  • Мнения: 59
информацията, която ни даваш не е достатъчна. В lex не толерират много безплатните съвети, но можеш да опиташ.

# 11
  • Мнения: 124
Пробвах и там не дадоха конкретен отговор.След празниците мисля да взема документите от адвоката и да се консултирам с други.Благодаря все пак на отговорили те

# 12
  • Мнения: 24 467
Нормално е да не ти дадат конкретен отговор. Никой не би го направил, без да е имал възможността да погледне документи.
Като на първо време- какво означава "предишните собсвеници са дали на съседите да ползват едната стая"? Как, на какво основание, по силата на какви документи?

# 13
  • Мнения: 75
Честно казано смятам, че нещо не е представено както трябва. За 18г. все пак трябва да има влязло в сила съдебно решение. Не че не съм виждала дело за делба висящо от 50 години, но все пак става въпрос за делба, а не за ревандикация, какъвто изглежда да е този случай. Ако искаш пиши по-подробно на лични - какво е основанието за делото /по кой член и закон се води/.

Общи условия

Активация на акаунт