плодово пюре между храненията

  • 1 355
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 315
Мамчета, не знам дали е редно - Ицката от 2 -3 дена хапва картофено пюре и се научи, даже отвря устата и примлясква. Но за десерт му даваме по малко плодово. Редно ли е ?И вие ако давате зеленчуково, давате ли и плодово и кога?
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Разбира се, че давам! По правило зеленчуковото пюре е след плодовото, така, че не мисля, че има майка която е дала зеленчуково, а плодово - не.
Аз, обаче не го давам за десерт, тъй като Боби е голям лакомник и така добре се наяжда, че просто не иска повече нищо да си сложи в устата, защото няма място. Давам плодовото пюре около 2 часа след хранене (ние сме на 4-часов хранителен режим), тоест по средата между сутрешното и обедното, или между обедното и следобедното хранене.
Това е начина, който аз съм избрала и действа добре на Боби. А, пък ти ще откриеш кое харесва най-много на твоето бебче сама!
Успех и добър апетит на Ицко!

# 2
  • Мнения: 1 639
Мамчета, не знам дали е редно - Ицката от 2 -3 дена хапва картофено пюре и се научи, даже отвря устата и примлясква. Но за десерт му даваме по малко плодово. Редно ли е ?И вие ако давате зеленчуково, давате ли и плодово и кога?
Благодаря!
Не виждам нищо нередно  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 2 298
По българската схема за захранване, която не се практикува вече от доста български педиатри, се захранва първо с плодово, после със зеленчуково пюре.
Колкото чужда литература съм чела, а и от наши приятели в чужбина, от различни държави, знам, че първо се захранва със зеленчуково и едва месец след това с плодово пюре. Това беше препоръката и на нашия педиатър.
На моята приятелка в Швеция са й обяснили защо: 1. Зеленчуковите пюрета са по-щадящи за детската храносмилателна система; 2. Плодовите са по-сладки и някои деца като свикнат с тях, после не искат зеленчуковите. Но първата причина е основната за тази схема на захранване.
И още нещо, плодовото пюре не се дава "за десерт" след зеленчуковото. Двете се приемат на две различни хранения: зеленчуковото на обяд, а плодовото следобед.
Нире лично започнахме със зеленчуково след навършване на 4 месеца, а с плодово след навършване на 5.

# 4
  • Мнения: 472
аз давам плодово сутрин  в 10-10,30 около половин бурканче на хип и после 5,30 -6.0  останалата част от бурканчето , аз съм на мнение че 1 ябълка не може да те нахрани . 1 майка в нашата градинка дава плодовото за закуска ама нейното дете е доста по пълничко от моята фиданка та може да си го позволи !

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
По принцип плодовите пюрета не се препоръчват като заместител на хранене, защото не съдържат мляко. А е ясно, че едно бебе на 4 мсеца не трябва да има безмлечни хранения.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 315
А ако искам да направя плодово-зеленчуково (картоф, морков и ябълка) и плода ли се вари , както зеленчуците ?

# 7
  • Мнения: 1 639
Аз не бих сварила ябълката  Wink , ами тя ще се окисли и какво ще остане от нея?  Thinking Бих сварила зеленчуците и полесе бих прибавила настъргана на много ситно ябъкла с обелена кора , разбира се   Naughty  , след което бих пасирала много старателно ( все пак сте малки  Laughing ) + млякото накрая....

# 8
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Можеш да даваш част от бурканчето сутрин като междинно хранене,а другата част да я прибавяш към следобедното мляко,вътре в шишето.Аз така правих.

Общи условия

Активация на акаунт