И аз за стена да питам

  • 709
  • 9
  •   1
Отговори
  • на изток от рая
  • Мнения: 441
Търсих подобна тема, но не намерих. Имам у дома два успоредни коридора. Ако съборя стената между тях, ще се сдобия с една просторна стая. Въпроси много, а също и чуденки. Ще ми трябва ли проект или друго от архитект, разрешение от някой, или пък нещо, за което даже и не ми идва наум?
Ще бъда много благодарна на всеки, който си направи труда да ми отговори, а виждам, че тук е пълно с отзивчиви мами.  Grinning
А, да не забравя, не разчитам на мъжка помощ у дома.  Laughing

# 1
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Ще ти трябва становище от инженер ПГС /ССС/ и трябва да му покажеш конструктивния проект на сградата.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 430
Ще ти трябва становище от инженер ПГС /ССС/ и трябва да му покажеш конструктивния проект на сградата.
Именно,защото може да има носеща колона Peace

# 3
  • на изток от рая
  • Мнения: 441
*а си!   Embarassed  Благодаря ви, момичета, ама...
Къде да го търся този инженер? И кой проект да му покажа- стария или новия? Не че имам даже и един от тях, де. И аз имам някакви съмнения, че тази стена служи за опора на тавана, ама съм замислила да сложа колона и така...
Знаете ли какво ми се ще- да наема една фирма, да дойде шефа да хвърли едно око и да каже "Така! Ясно ми е какво искаш! Това-тук, онова-там. Момчета, грабвайте чуковете." Май няма да стане толкова лесно, а?
А ремонт трябва да има, защото дограмата е скапана вече, малкия почти обели тапетите, стаите не достигат. И си рекох, че тъй и тъй ще има разхвърляне и мръсотия, поне да го направя що-годе задоволително.

# 4
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Чакай сега! Не става с "фърляне на едно око" и то от майстори. Стената, която искаш да бутнеш може да е земетръсна шайба, може да има носещи колони и т.н.
За какъв нов и стар проект говориш, той трябва да е един?
Инженери-конструктури има във всяка строителна фирма, ЗАДЪЛЖИТЕЛНА е консултация с такъв и то на база проект, иначе не става.

# 5
  • Мнения: 2 641
става става, виж моята тема и като падне блока таман ще се пренесете в по голям  ooooh!

# 6
  • Мнения: 4 380
става става, виж моята тема и като падне блока таман ще се пренесете в по голям  ooooh!

Силно съмнително е за по-големия. Или в килийка 2х2 с решетки на прозорчето, или 2 м. под земята.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ще ти трябва становище от инженер ПГС /ССС/ и трябва да му покажеш конструктивния проект на сградата.
Peace

# 8
  • на изток от рая
  • Мнения: 441
Конструктивен проект на сградата е плана, по който е строена къщата, нали?
Значи това ще ми е първата работа в четвъртък, да пусна молба в общината, та да ми издадат такъв. После трябва да издиря и инженер, защото в нашия град...
И пак ще се върна с още въпроси. Еййййй, много съм невежа, ама ми трябва тая стая, баткото ще почне след някоя година и каки да води вкъщи!   Laughing
А тези хора, дето така безотговорно бутат стени в блокове, не ги ли е страх, бе? За тях поне!

# 9
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Да, план по който е строена къщата, на него са показани конструктивните елементи и армировките. Мисля, че ще се намери решение на проблема ти, поразпитай за тези неща и ако има още нещо питай, ще помагаме.

Общи условия

Активация на акаунт