Въпрос за евентуална алергична реакция

  • 1 449
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 95
Здравейте,
Днеска малкият /караме седми месец/ направи според мен алергична реакция.Ще опиша какво е ял -ние сме на предимно кърмене и в края на пети месец сме започнали захранвани с плодови пюрета, тиква и морков.От края на шести месец започнахме и други зеленчукови , а от Великден и жълтък.
Днеска менюто беше следното:
8,00ч-кърма
11,00ч-кърма
14,00ч- за първи път опитва тиквички с картоф на Хип /изплю ги като се задави/, после му дадох 50гр морков с картоф и 120гр пащърнак всичко на Хип
18,00ч-ябълка с банан на Нестле и малко кърма
След около половин час започна целият да изглежда като на червени петна, беше с много студени крайници и горната му устна беше посиняла.Обадих се на педиатърката и докато отидем до спешното всичко беше отминало.Предписаха ни калций и витамин С, но въобще не са ни преслушвали или нещо друго-просто видяха че вече няма петна.Сега ще караме само на кърма.
Бих искала да чуя и вашето мнение, защото никой всъщност не ми каза че това е алергия към храна.
Мерси предварително

# 1
  • Мнения: 142
странно, че не са останали никакви пъпчици, какво беше днес новото в менюто ви?

# 2
  • Мнения: 1 174
Ами мисля, че ако е алергия няма да отмине толкова бързо, за половин час да мине  newsm78 съмнява ме  Thinking Нещо друго да не е причината. И аз да попитам каква е новата храна ?

# 3
  • София
  • Мнения: 95
новото в храната е единствено тиквичките с картоф, от които е изял едва ли повече от две лъжички

# 4
  • Мнения: 561
На мен пък си ми звучи точно като алергична реакция, слаба, но все пак.
А за някоя друга от храните му това да е бил 3-4 -ти ден от въвеждането?

# 5
  • Мнения: 6 438
новото в храната е единствено тиквичките с картоф, от които е изял едва ли повече от две лъжички
И двете ли бяха нови храни?
А жълтъка от колко време го даваш?

# 6
  • София
  • Мнения: 95
Новото беше тиквички, като картофа с комбинация от тиква и морков го е ял 3-4 пъти, банана също му е за 4-5 път, всичко друго от месец.Относно жълтъка ял е три пъти досега и последно ден преди тази реакция.

# 7
  • Мнения: 1 174
Ох, не знам какво да те посъветвам  Sad от една страна симптомите са били сравнително леки и са отшумели бързо, от друга пък не е ясно ако не е алергия към храна, какво е  newsm78 Ще ти кажа какво бих направила ако се случи с моето бебе - бих спряла да му давам нова храна, ще задържа нещата на този етап на захранване и бих опитала след примерно 2 седмици отново с тиквичка, като наблюдавам внимателно детето.  Намерих в една от статиите симптоми за алергиите към храни, ето ги:

Как да разпознаем и да избегнем хранителните алергии?

Повечето експерти препоръчват да започнете захранването с еднокомпонентна храна и да въвеждате новите храни при поне едноседмичен интервал, особено ако бебето не е навършило 6 месеца ( по принцип не се препоръчва захранване преди 6 месеца), или има фамилна обремененост към хранителни алергии. Въвеждайки храните по този начин вие ще знаете коя храна е „виновникът”, ако има алергична реакция. Според Американската Академия по Алергии, Астма и Имунология средно 2-4 % от децата дават алергични реакции към определени храни.
Ето някои признаци, по които може да разпознаете алергичната реакция:
• подпухване, отделяне на газове
• обрив (например грапав обрив по лицето), екземи, уртикарии
• хрема, запушен нос, перманентни симптоми на настинка
• червени сърбящи очи, подути клепачи, тъмни кръгове под очите
• диария, слузести изпражнения, чревно разстройство
• червен обрив около ануса
• опако, нервно, раздразнително поведение, колики
• повръщане или повишено слюноотделяне
• астма
• ушни инфекции
• слабо наддаване на тегло в следствие на лошо усвояване на храната

Според Американската Академия по алергия, астма и имунология 6 храни са причина за хранителните алергии при децата: краве мляко, яйца, фъстъци, пшеница, соя и ядките (от дърво-орехи и пр.). Други алергизиращи храни са свинско месо, риба и ракообразни животни (стриди, раци и пр.), портокали и други цитрусови плодове, меки семкови плодове, шоколад, домати, царевица, както и хранителните добавки.

Няма нищо подобно на това, което описваш ти, но въпреки това не е лошо да внимаваш с тиквичката за всеки случай.

# 8
  • Мнения: 561
Помисли и за храните, които ти си яла, възможно е нещо в кърмата да го е накарало да реагира така.
Иначе банана съдържа хистамин и не е за подценяване-от буркан или пасиран си давала? От храните, които си изброила най-съмнителен ми се вижда. Проучи го, мисля, че се въвежда по-късно.

# 9
  • София
  • Мнения: 95
 Мерси на всички с отговорите
За сега ще караме 4-5 дена на кърма и мисля после да започна както съм започнала захранването с тиква, ябълка , морков и други плодчета, като банана ще то избягвам.Ще ви държа в течение ако има развитие Laughing

# 10
  • Мнения: 8 242
На мен ми прилича на изстудено бебе..  newsm78 - точно тъй стават червени като на петна.. и с ледени ръце и крака.. и им посиняват устните..
Нищо хранително не е според мен, а и да мине така за 1-2 часа..

# 11
  • Мнения: 1 174
На мен ми прилича на изстудено бебе..  newsm78 - точно тъй стават червени като на петна.. и с ледени ръце и крака.. и им посиняват устните..
Нищо хранително не е според мен, а и да мине така за 1-2 часа..

Абе то и на мен ми мина през ума, ама реших, че майката е изключила подобна причина  newsm78

# 12
  • Мнения: 8 242
На мен ми прилича на изстудено бебе..  newsm78 - точно тъй стават червени като на петна.. и с ледени ръце и крака.. и им посиняват устните..
Нищо хранително не е според мен, а и да мине така за 1-2 часа..

Абе то и на мен ми мина през ума, ама реших, че майката е изключила подобна причина  newsm78
Понякога в момент на стрес не виждаме очевидното, а се впускаме в търсене на странни подробности  Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 95
 Laughing има вероятност да сте прави.Мина ми през ума за това, даже включих и печка, но вкъщи никога не пада под 20гр и малкия не е бил гол.Затова реших, че е другото.

# 14
  • Мнения: 1 174
Е, ако е това загадката е разгадана  Wink 
ПП Аз веднъж бях претоплила Мартин. Оставих го да спи с космонавта вкъщи, че беше много мрънкав, заспа докато бяхме навън и като го внесох вътре не посмях да го разсъблека, че да не го събудя  Tired Като се събуди с плач, взех да го разсъбличам, като си мисля, че е просто гладен и като му поглеждам крачетата - целите страшно зачервени   Shocked и какво мислиш ? Звъня на педиатъра и му обяснявам, че детето е направило реакция към ваксината /бяха му я били същия ден, затова беше и мрънкането/. Естествено след кратък разпит от педито ситеацията се изясни, особено след като детето поседя  по голи крачета и видях, че крачетата му добиха нормален цвят  Joy За мен остана само срама  Blush

Общи условия

Активация на акаунт