пародонтолог

  • 19 912
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 343
Имам доказана пародонтоза и се нуждая спешно от много добър стоматолог-пародонтолог.Ако познавате такъв(и лично сте доволни от него),моля ви,помагайте!

# 1
  • Мнения: 2 382
д-р Коцилков
Асистент е по парадонтология в СФ

# 2
  • София
  • Мнения: 577
д-р Коцилков
Асистент е по парадонтология в СФ

И д-р Йосифова.

# 3
  • Мнения: 12
Здравей,
искам да ти кажа за д-р Йосифова, че ходих при нея прегледа ми продължи 10мин без да ми обясни нищо, държеше се много гадно с мен, а аз бях много притеснена. Смятам да потърся някъде другаде. Взе ми 50лв за 10мин, нямам нищо против но неможе да се държи с хората като с кучета. Изкара ме че не съм си поддържала зъбите ,а няма да ви обяснявам какви процедури правя и колко съм стриктна и старателна, личната ми зъболекарка казва че ако всички го правят нямало да има такова заболяване, но аз се усетих доста късно и най-вероятно ще се наложи операция. Но наистина съм чувала че д-р Йосифова е много добър специалист

# 4
  • Мнения: 14
Здравейте,
Пародонтоза ( Parodontitis-както му е новото наименование) е заболяване на зъбодържащия комплекс,което включва освен зъба и венците,подлежащата кост и тъканите между зъба и костта. Причинители за заболяването са специфични бактерии в зъбната плака,а допълнителни фактори са общи заболявания като диабет,болести на кръвта и др. Единственото ефективно лечение е третирането с дентални лазери от които най-ефикасен за момента е Fidelis plus III. Лечението е безболезнено,безкръвно и се провежда в няколко сеанси. Задължително след това е поддържането на отлична устна хигиена (домашна и професионална) инструктирана и контролирана от зъболекар.
Кабинет разполагащ с този лазер е кабинета на Д-р Янита Йорданова  в Перник
www.laserlightbg.org
P.S. Ако сте пушач,шансове за излекуване ви се намалят с 99%

# 5
  • София
  • Мнения: 4
Е стига с тези реклами, моля!
Лазерът далеч не е " единственото" ефикасно лечение, колежке! Или не сте запозната с каузално- асоциираната терапия, включваща scaling and root planning, обучение и мотивация на пациента, корекция на налични ресторации, при необходимост открити процедури ( ENAP и т.н.). Подходите са различни и винаги свързани с конкретния пациент.
А и някои от горепосочените методи са далеч по- ефективни и евтини от лечението с лазер,  така че не заблуждавайте хората в този форум.
Ако не сте сугласна с нещо, написано от мен, може да го споделите на " лични"
Д-р М. Николова

# 6
  • София
  • Мнения: 577
Сори, за офф-а
Добре дошла, Мимка!
И да не е съвсем спам, да добавя, че лазерното лечение само подобрява оздравителния процес, а не лекува.

# 7
  • Мнения: 14
А не,хич няма да си пишем по лични.
Реклама не им правя тъй като не ги познавам. Обаче им се кланям (и завиждам ) за възможността да си позволят да донесат в България бъдещето на стоматологията. Бих си го купила и аз ако не струваше 50.000 евра.
Значи искам да се обърна към дамата нуждаеща се от лечение: ако аз имах пародонтоза както ти казваш доказана ( вярвам ти че си била на стоматолог и той ти поставил диагнозата ) и имах възможност да си платя лазерното лечение,никак нямаше да търся друго лечение. От поста ти имам впечатление че проблема ти е генерализиран, а не се отнася само на единични зъби с корони и пломби.
Посочих ти точно този кабинет защото те са или едни от малкото или единствените в България които имат точно този тип лазер.
Казва се Fidelis plus III  на фирма Fotona. Всичките процедури които са нужни за лечението на пародонталното заболяване,включително и отстраняването на зъбния камък се извършват с лазера. Предимствата му преди другите лечения на пародонтални заболявания са : пълна стерилност на тъканите,минимална инвазивност,безкръвна манипулация с мигновена коагулация,бързо заздравяване без оток и почти никаква инфекция.
Не че не ги зная другите методи,напротив даже и аз работя по тях. И не че нямат резултати,имат. Обаче след като го видях този лазер,начина на работа с него и резултатите от третманите,аз лично не бих се подложила на друго лечение.

# 8
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
А ако пародонтозата е съпроводена от стопяваща се кост, лазера май няма да е много много от полза.

# 9
  • София
  • Мнения: 577
А ако пародонтозата е съпроводена от стопяваща се кост, лазера май няма да е много много от полза.

Костозаместващи операции, ако загубата е много сериозна.
А такива лазери има в няколко кабинета в София, мисля че вършат същата работа като горе описания.

# 10
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
А ако пародонтозата е съпроводена от стопяваща се кост, лазера май няма да е много много от полза.

Костозаместващи операции, ако загубата е много сериозна.
А някой може ли да ме ориентира за цени, че имам инфо от преди 2 години от порядъка на 800 лв. на зъб, което умножено по 30 е меко казано стресиращо. Загубата е 40%. А има ли вариант да се спре този процес или бавно си прогресира във времето, ако не се вземат мерки?

Общи условия

Активация на акаунт