Кога започнаха да реагират бебчетата ви на имената си

  • 986
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 429
Просто ми е любопитно кага бебчовците осъзнават, че се обръщаш към тях и разпознават името си. При вас как беше

# 1
  • Мнения: 456
Ох, много назад ме връщаш, но доколкото си спомням около 3-4 месец. Аз му говорех доста, а и се обръщах най-често към него с името му , освен със съкровище, беби, биби, слънчице, обич моя, та похвално е, че детето все пак разбра кое точно му е името  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 5 241
Ами чесно казано непомня  newsm78

# 3
  • Мнения: 7 837
Някъде след 6-7-ия мес. вече е съзнателно.

# 4
  • Мнения: 24
Ние сега сме на 4 и половина и си знаем името.

# 5
  • Мнения: 8 505
Различно е при всяко дете.Започна към 4.-5. месец,но едва към 6. мога да кажа че вече си го знаеше.

# 6
  • Мнения: 5 299
Ами аз до този момент не съм се обръщала към нея с името й Blush Нямах представа, че толкова рано си научават имената. Вече ще го използвам по-често..

# 7
  • Мнения: 2 950
Аз като я викна, тя се обръща, обаче съм далеч от мисълта, че си знае името - предполагам, че просто познава тона ми.

# 8
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Ами чесно казано непомня  newsm78




И аз newsm78 Embarassed Но пък сега сама се посочва и казва "Де-се", понякога и "Де-си"/казва се Десислава/

# 9
  • Мнения: 6 390
Незнам то4но, но мисля 4е доста рано.
Беба е на 7. и половина месеца със сигорност си знае името  Grinning
Предполагам 4е към 4/5 по4ват да регистрират тези неща

# 10
  • Мнения: 429
благодаря на всички

# 11
  • Мнения: 269
Едва преди няколко седмици започна да реагира на името си!
Това значи, че е бил на 5 месеца и половина. newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 5 289
5 мес.

# 13
  • Мнения: 4 629
Сина ми реагираше още като беше на 2 месеца. Ние много му говорехме на име още докато беше в коремчето

# 14
  • Мнения: 2 807
Моите и двамата малко след 3-я месец - като казвахме имената им просто се ухилваха до ушите Wink

Общи условия

Активация на акаунт