Kontakti v Holland

  • 2 570
  • 32
  •   1
Отговори
Zdraveite na vsichki v Holandia. Az sam Irina. Zhiveia tuk veche 9 meseca. Zhiveia v Apeldoorn /centralna Holandia/. Imam dashteria na 11 meseca. Rodih ia v bg. Slava bogu bashta i niamashe nishto protiv. Pisha vi, zashtoto se chuvstvam samotna. Niamam nikakvi kontakti tuk osven sas semeistvoto na sapruga mi.
Bi mi bilo mnogo priatno da se zapoznaia s zheni, koito zhiveiat tuk. Predpolagam, che vsichki, koito zhiveiat tuk ot po-dalgo vreme znaiat kolko e trudno nachaloto.
Mnogo pozdravi i pozhelania za prekrasni letni dni na vsichki.

# 1
  • Мнения: 5 183
ПРИВЕТ!!!
Добре дошла във форума! Hug Убедена съм 4е тук ще ти хареса.
Аз имам приятелка, женена в Холандия, Шевенинген, до Хага. Би ли желала да те свържа с нея?
Тя е страхотен 4овек и оби4а да контактува с българи, но май не познава кой знае колко много. То не е и нужно де, важното е да са ка4ествени.  Laughing

# 2
  • Мнения: 514
Здравей и добре до6ла при нас  bouquet  bouquet  bouquet.Аз живея в Антверпен,но половинката е регистриран в Helmond и по някога ходим до там.Като те налегне самотата,ние сме насре6та.Нали моми4ета? Laughing Laughing Laughing

# 3
Здравей, вчера не бях пред компютъра, затова се включвам чак днес. Аз също живея в Холандия и родих дъщеричката си тук преди малко повече от 8 месеца. Надявам се да се засичаме във форума...аз го открих съвсем скоро и много ми харесва! Можеш да ми пишеш и на ICQ ако имаш въпроси Laughing

# 4
Zdraveite otnovo. Blagodaria vi za sardechnite otgovori. Naistina e chudesno che go ima tozi sait. Mislia, che shte stana chest posetitel.
Maika, bi bilo chudesno da se svarzha s tvoiata priatelka.
Interesuva me neshto. Predstoi mi da zapochna taka narechenia "integracionen kurs" Niakoi poseshtaval li go e? Razkazhete mi, ako znaete neshto...
Blagodaria vi.
Lisana uspeh... Grinning

# 5
Privet i ot men,
Parvo da se pohvalia, che moeto bebche se rodi na 18 avgust 2005. I az jiveia v Holandia. Shte se radvam da si pishem. Mnogo pozdravi ot iztochna Holandia.

# 6
Privet i ot men,
Parvo da se pohvalia, che moeto bebche se rodi na 18 avgust 2005. I az jiveia v Holandia. Shte se radvam da si pishem. Mnogo pozdravi ot iztochna Holandia.

Zdravei Phil,
Chestito. Pozdravlenia za bebcheto  bouquet Vsichki nai hubavi pozhelania. Bravo na teb che si se prestrashila da rodish tuk Simple Smile Pishi mi...ste mi bade priatno. Ti kade tochno zhiveesh. Az sam v Apeldoorn...
Leka vecher...

# 7
 :DNe edva li s bazuka... no...prosto nastroika. No vse pak blagodaria ti za saveta. Mozhe bi vtoroto shte go rodia tuk Rolling Eyes
Sega obache kolkoto poveche vreme minava i az sam tuk i slusham kak tuk bebetata se razhdat v kashti, zapochvam i az da priemam neshtata po spokoino.
Prosto za parvoto biah dosta pritesnena i se strahuvah. Iskah da sam si vkashti Embarassed

# 8
  • Мнения: 514
 ама.......тук да не би да 4акат на вратата на родилното с базука?
..................................................................................................................
Пал моляте не ме пла6и newsm45 newsm45 newsm45,аз тъкмо се радвах 4е 6те раждам в 4ужбината Weary

# 9
  • Мнения: 1 645
Здравей и добре дошла и от мен-още една родила и оцеляла Laughing Laughing Laughingв Холандия.Живея тук от година и половина,родих тук и имам почти 9 месечен син-Ян GrinningНямам много познати,тесен кръг от приятели на мъжа ми с чиито жени или приятелки почти нямаям приказка или общ интерес.Имам една приятелка-българка но живее далеч и се виждаме рядко,другите са тук от форума /и слава богу,че ги има Wink/.Изкарах вече един семестър от курса за който говориш.Сега септември започвам втория,но в нова по интензивна група.Няма нищо страшно,не е много трудно.Разделено е на две части-компютър и занимаване в клас...ще се поразтовариш,ще намериш приятели.Аз имам 3 рускини в класа и не скучаем Wink Wink Wink
Живея в областа Wijdemeren,която се намира между Amsterdam и Hilversum,което ще рече че сме на 88 километра растояние Grinning
Нямам нищо против някой ден да се видим ако искаш а дотогава ще си общуваме тук или на и-мейл....имам и месенджър също.Всичката информация можеш да намериш в профила ми.
Поздрави Heart Eyes

# 10
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Здравей и от мен! Аз ти писах лична, но не си ми отговорила....За съжаление, курсовете не са на много високо ниво и специално при нас беше на ниво бежанци. Ние бяхме една групичка от новото поколение идващи тук и видяха голям зор с нас. Най-хубавото е, че имаш шанс да си намериш приятелка. В крайна сметка всички там минават по един и същи път и ще имате подобни проблеми. Аз така намерих моите приятелки чилийка и словенка, които са съкровища. Иначе за ученето на езика- 1. имай смелост да показваш, че имаш желание и се бори за всичко в тези курсове /понякога сама трябва да научиш кое ти се полага и кое не. 2. говорете с половинката на холандски- помага страхотно 3. ще се убедиш, че холанците ценят, когато говориш езика им и комплиментите, които ще получаваш са истински...

  Поздрави

# 11
  • Мнения: 295
здравейте и от мен.
брат ми живее в холандия, в диемен (на края на амстердам). не смея да предлагам да ви запознавамс  него, защото е само на 19. но все пак да си кажа...
през март тази година ходих до тази равна страна и видях колко самотно и тругно се живее там...всеки българин е по-добър за компания от дузина холандци, ама...иначе хубаво се живее
стискам палци на всички, които са там, да намерят бързо приятели и да не се чувстват самотни
успех и с ражданията! Wink

# 12
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
здравейте и от мен.
брат ми живее в холандия, в диемен (на края на амстердам). не смея да предлагам да ви запознавамс  него, защото е само на 19. но все пак да си кажа...
през март тази година ходих до тази равна страна и видях колко самотно и тругно се живее там...всеки българин е по-добър за компания от дузина холандци, ама...иначе хубаво се живее
стискам палци на всички, които са там, да намерят бързо приятели и да не се чувстват самотни
успех и с ражданията! Wink

Аси, зависи от гледната точка. Аз и в България съм се чувствала много често самотна. Истината е, че тези, които са по-домашному настроени свикват по-бързо. Тези, които са свикнали всеки ден на кафенце и вечер излизане /често/- ще имат по-големи трудности. Вярно е, че контактите тук се създават по- трудно, но това не значи, че нямаш шанс да намериш приятели. Всяка страна има своите минуси и плюсове и това не бива да се забравя, увличайки се само в критика /много хора го правят и са много нещастни.../ 

# 13
  • Мнения: 1 910
Привет и от мен.
На мен също в началото ми беше малко криво, но човек влиза в крачка бързо. Simple Smile Поне на мен най-много ми тежеше, че не ходя на работа. Много ми харесва, че тук е по-спокойно. Даже ни харесва климата, макар някои от приятелите ни холандци да ни мислят за луди, а хората които не ни познават толкова добре - че се шегуваме.

За inburgering курса. Много е относително, но за мен беше от полза. Освен ученето на езика, се запознах и с много готини, интересни хора. Аз бях в интензивна група в началото. После обаче не ни се полагаше учител, трябваше сами да си учим и само да се консултираме с някой от тях( благодаря, това и без курс е възможно). За това цялата ни групичка се отказахме. Попаднахме в много кофти група, хора от различни нива. Съответно се обръщаше повече внимание на изоставащите, които си останаха такива. Сега съм на 4 ниво ( до ноември), групата ни е по-отбрана. Но тя и системата се смени. Сега в самата група се образуват групички, най-често двойки, които работят сами. Но имаш задължителен брой упражнения,които трябва да направиш с учителя. Например разговор по някаква тема.  Той слуша и казва къде са проблемите. Предаваш и писмени упражнения, които той проверява. На всички сега ни харесва повече...поне тези, които сме завършили университет. А то сме 90% от групата. Уроците на компютрите са половината от времето, както някой спомена. Резултата от курса е, че този юли си взех от първия път Staatexamen NT2-II. И още един по-голям плюс: две много близки приятелки - рускиня и аржентинка + весела компания от тайландка, тайванка, иракчанка и полякиня.

По въпроса колко appreciate-ват холандците да им говориш езика. Приятелите ти се радват наистина. По магазините обаче определено те третират, като второ качество. След поредния проблем, мъжа ми отказа да говори холандски. Каза, че не му трябвали допълнителни емоции. От време на време пуска по някоя холандска дума и тогава отсреща се разтапят. Ефекта при него е далеч по-положителен, от този при мен (упорито си упражнявам холандския).

Раждането в Холандия.Както можеш да видиш силно интересуващ ме въпрос. При всички, които познавам е различно изживяване. Аз самата до преди 2 седмици бях твърдо решила да си ходя в България. Бях вдигнала ръце от verloskundige praktijk-а. Толкова простотия и лъжене на дребно на куп скоро не ми се беше случвало да наблюдавам. Да не казвам друго. Така и не получих единственото нещо, което исках от тях докато съм бременна- ехографски преглед в 20 седмица за вродени малформации от СПЕЦИАЛИСТ. Защо казах до скоро?...Защото по не много благоприятно за мен стечение на обстоятелствата(не във връзка с бременността), но  с положителена развръзка -  оттървах се от горе споменатите. Сега бременността ще ми бъде следена от гинеколог в отлична болница, а раждането ще ми бъде следено от лекар също. И това при положение, че акушерките ми разправяха, че нямам нужда от каквито и да е допълнителни изследвания, защото нямам проблеми ( е, аз не съм се и натискала, освен споменатото). Е да, ама не е задължително да ми пише на челото "няма/има проблем", както се оказа. И по чиста случайност се разбра, че имам нужда от следене. Случайност, защото тук ти се полага само едно ехо в 12 седмица и едно изследване на кръвта пак по същото време. После на периодичните прегледи ти мерят кръвното и чуват дали бие сърцето на бебето.  Жив и здрав да е доктора от болницата. Назначи и прегледа, който ми създаде толкова главоболия ( и в пряк и в преносен смисъл). А прегледа ще бъде направен не от него (пак гинеколог), а от специализирал за такива прегледи гинеколог. Не да ми разправят акушерките али-бали, че и преглеждащите в  "ехо за удоволстие" са квалифицирани за това. Дремеме ми на мен за снимки и да знам пола на бебето. Искам да знам дали е здраво. Ако не беше се плучило така щяхме или да ходим в една клиника в Германия (близо е до нашия град) или аз да си ходя в БГ. Още не е съвсем сигурно, но наделява желанието ми да съм си с таткото цялата бременност...

Та така...когато започнеш курса бързо ще ти се запълни деня и това ще ти помогне да се адаптираш към новата ситуация мнооого бързо. Ще си намериш и хора, с които да ти е приятно да излезнеш да пиете някъде по нещо. А и мъжа ти, ако е човек на място съвсем скоро ще си забравила, че си се чувствала самотна.  yes

# 14
  • Мнения: 1 645
Здравей и добре дошла и от мен-още една родила и оцеляла Laughing Laughing Laughingв Холандия.Живея тук от година и половина,родих тук и имам почти 9 месечен син-Ян GrinningНямам много познати,тесен кръг от приятели на мъжа ми с чиито жени или приятелки почти нямаям приказка или общ интерес.Имам една приятелка-българка но живее далеч и се виждаме рядко,другите са тук от форума /и слава богу,че ги има Wink/.Изкарах вече един семестър от курса за който говориш.Сега септември започвам втория,но в нова по интензивна група.Няма нищо страшно,не е много трудно.Разделено е на две части-компютър и занимаване в клас...ще се поразтовариш,ще намериш приятели.Аз имам 3 рускини в класа и не скучаем Wink Wink Wink
Живея в областа Wijdemeren,която се намира между Amsterdam и Hilversum,което ще рече че сме на 88 километра растояние Grinning
Нямам нищо против някой ден да се видим ако искаш а дотогава ще си общуваме тук или на и-мейл....имам и месенджър също.Всичката информация можеш да намериш в профила ми.
Поздрави Heart Eyes
хей, ти се появи Simple Smile
много порастнал Джей Джей-4ето  Grinning
Появих се Grinning Grinning GrinningБях си за месец в България и се върнах преди два дена.Расте малкия,толкова бързо минава времето #Crazy #Crazy #CrazyПропълзя,казва 2-3 думи,зъби нямаме още ама са на път LaughingТи какво правиш?Как изкара в България?Нещо ново?Пиши на лични Wink
Поздрави...

Общи условия

Активация на акаунт