Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Знаете ли дали някъде може да се провери кои са най-често срещаните имена на които са кръщавани бебоците за 2005 година. Дали в служба ЕСГРАОН при общината се водят подобни статистики

Последна редакция: пт, 19 авг 2005, 02:28 от Туфка

# 1
  • Мнения: 1 210
http://www.9m-bg.com/display.php?page=bebe

Не е точно това, което ти трябва но поне е нещо.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
Малко ОФФ: Бузаната ти е божествена!

# 3
  • Мнения: 5 299
Мдааа - Виктория се оказа доста използвано име за тази година. Измислих го в последния момент и се оказа, че момичето, което роди 10 мин. преди мен също е избрало името Виктория - та в крайна сметка мойта Вики я записах; ВикториА. Мъжките имена, които си бях избрала бяха: Мартин или Кристиян Laughing

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
И аз мойта Виктория я кръстих в последния момент така.Нямах готови имена,но понеже имах тежко раждане реших да е Победителка.Тази година като бяхме на море всяко трето момиченце беше Виктория и съм се замислила догодина като я кръщавам да й сложа второ име с тире.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 789
И още една майка на Виктория да се разпише  Laughing
Избрахме името изобщо не се ръководейки че е популярно!
Напротив, ако бях знаела, че в кварталната градинка ще срещна още поне 4-ри Виктории със сигурност щяхме да изберем друго име.  Simple Smile

Иначе по темата си  мисля, че и Александра е доста срещано име.

# 6
  • Мнения: 592
Интересен въпрос. До сега съм чувала такава статистика само по телевизията към края на годината. Мисля, че беше по БНТ - там съобщаваха най-често даваните имена и най-странните такива, тези иззети от сапунените сериали и смешното им звучене в комбинация с български фамилии. Но скоро говорихме с познати и и стигнахме до заключението, че най-честите имена са Александър/а и техните разновидности, което е жалко защото и аз много харесвам това име, но то стана банално.......... Wink

# 7
  • Мнения: 410
В последните 2-3 години май Александър(а) и Виктор(иа/я) са най-популярните. ПОзнаваме по няколко броя от тях.
Какво стана с Иван, Мария и Ана?  newsm78

Аз бях решила да е българско, кратко, звучно, лесно произносимо и писуемо, без невероятни за вярване съкращения и галеници. Та излезе Борис. От 3-4ти мес, лекарят бе категоричен че е момче, та не сме и мислили за др.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Малко ОФФ: Бузаната ти е божествена!

Благодаря ти, много си мила Flutter

Уви относно името опасенията ми изезнаха верни, дано щом тръгне на училище детенце да няма в класа си още 2-3 деца с неговото име

# 9
  • Мнения: 763
Аз не съм чела статистики, но ми се струва, че Александра и Мартин са най-често срещаните.

Alegra, не се притеснявай, вече си я кръстила, хубаво е името!



П.С. Във фирмата имахме 21 шофьора, като 7 от тях се казваха Иван!

# 10
  • Мнения: 1 210
В една от групите в градината на сина ми има 4 Силвии и 3 Мартин. За нещастие, на-големия побойник Мартин ще го преместят в групата на сина ми.  Close (А там пък имат 2-ма Александър) и са 17 момчета и 3 момичета - УЖАС.

# 11
  • Мнения: 6 390
За бг незнам то4но
Но ето един интересен сайт за популярността на имената по света за миналите години
http://www.behindthename.com/top/

В 4ехия са така за 2004 / това ей така да 4уете какви имена  Wink
мом4ета
Ян   
Якуб   
Томаш   
Мартин   
Ондрей   
Лукаш   
Михал   
Даниел   
Давид   
Филип   

моми4ета
Тереза   
Катерина   
Елишка   
Адела   
Анна   
Кристина   
Наталие   
Никола   
Луцие   
Барбора

# 12
  • Мнения: 2 784
Борис е страхотно име и аз него си бях избрала, но вече имаме един в рода- племенника на мъжа ми. Също си бях харесала и Михаил от онази реклама "Мишо маца навсякъде". Даже разправях, че може да го кръстим и с двете Борис-Михаил като княз Борис І. Mr. GreenИскахме името да е българско, аз исках да е Анна на майка ми и ако беше изчакала още един ден да се роди на 9.12. щеше да е Анна. В крайна сметка се спряхме на Калина и Десислава и една наша позната, която се занимава с нумерология ни каза, че името Калина носело не знам какъв си заряд, изобщо хубаво било името да започва с К, което реши въпроса. По стечение на обстоятелствата, Калина се роди на 8.12- Св. Климент Охридски и взе и буквичката на светеца.

# 13
  • Мнения: 2 529
Както с всичко така и с имената си има мода  Wink Sunglasses Какво да се прави  Hug

Освен изброените Виктория, Александър/а, Мартин и Кристиа/ян/а сигурно сте забелязали, че на мода са и кратките имена за момичета от типа Дея, Рая, Мая, Кая, Ема и т.н., а за момченца вървят много и имена като Раян, Браян, Стивън, Робърт, Максим, Филип, Денис...Нашето име и то беше в списъка на популярните в сп. Мама  Laughing Laughing

# 14
 Joyсупер незнаех,че кратките имена са на мода моето слънце ако е момиче ще се казва ЕММА а ако е момче ще бъде АЛЕКС Hug

Общи условия

Активация на акаунт