Мами в Италия - тема 98

  • 16 075
  • 313
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 653
     gioia.  предполагам, че си имаш някви проблеми или си такава по характер, незнам, няма повече да досаждам и не искам да споря, всичко добро ти желая Peace

не знам как стигна до този извод, но важното е, 4е раzбра, 4е самолетът до бергамо каца в бергамо, ако имаШ други неизвестни питай спокойно  Hug

# 256
Благодаря за отговорите относно Неапол. Надявам се да имаме само положителни емоции.
Лека вечер

Ана, а как са се организирали  с подаръците? Петък гледах по телевизията неаполитанска сватба. Гостите даваха плик с пари кеШ, като минимумът трябваШе да е 500 евро  Money 

Машалла! Много било доходоносно да се жениш в Неапол! Laughing

Здравейте 55
От днес Андре е официално за първи ден на детска градина и ще обядва и спи там. Wink
Много е хубаво в градината при децата! Аз 3 пъти ходих там и всеки път губя по над половин час да си играя с мъниците.
Иначе миналата седмица я прекарах в игри на двора с местната банда. Окачихме хамака, много е готино и децата с кеф си висят на него.
На вилата пък 2 дена косих трева и ми действа хем много разтоварващо, хем зареждащо. Миризмата на окосена трева е като витамин във въздуха. Имам една съседка, тук в София, която излиза на двора, просва се в тревата и казва: "Земята ме вика." Laughing Та и аз така тези дни, чувствам, че Земята много ме вика, и все гледам нещо да кося, ровичкам, поливам...
Последно да се похваля, че след малко тренировки, тук карам колата на баща ми - т.е. кола със скорости и 3 педала! bowuu Laughing Отначало ми се случваше да гасне, а потеглянето нагоре по баир беше една малка трагикомедия, но вече разгадах Великата мистерията на Съединителя и сега се оправям съвсем прилично.

По повод на Земята, да поздравя Дюн за прекрасното дворче! Много красиво, поддържано и уютничко изглежда. Браво!  bouquet

Мишолина, освен Лаго ди Гадра, което е най-голямото езеро в Италия, съвсем наблизо, малко по-назапад са и трите големи езера Лаго ди Комо, Лаго ди Лугано и Лаго Маджоре. Ако имате време и желание да обиколите и други езера, струва си да минете и покрай тези трите. От Лаго ди Комо си струва човек да се разходи из самия град Комо и евентуално, ако сте с кола, да карате нагоре по западния бряг, минавайки край Черноббио, Ленно и т.н. малки селца с много красиви вили с чудесни градини (най-вече са строени навремето за ваканционни къщи на Миланската висока аристокрация). Така ще минете и край къщата (те вече са 3 къщи всъщност) на Джордж Клуни. Wink Ако искате да посетите някоя вила, най-известна от тези, които са отворени за публика, е villa Carlotta, която има зашеметителен ботанически парк. Лаго ди Лугано е най-малкото сред тези езера и в основната си част се намира в Швейцария. Най-хубавото място, където може да се спре и да се разходи човек, е град Лугано (Швейц). Много красив град, с приятна атмосфера и чудесен крайбрежен парк. Лаго Маджоре е доста голямо, в една по-малка част също се намира в Швейцария, но по-красивите вили и градчета (според мен) са тези от италианската му част. От Швейцарските градчета по-забележително и много симпатично е Локарно (има известен кино фестивал там), но по красота отстъпва на Лугано, така че може и да се пропусне. От италианските атракции по Лаго Маджоре препоръчвам да се направи обиколка с корабче, която непременно да включва и Isola Bella, който е един прекрасен остров със замък и невероятно красива градина към замъка. Ако си гледала "Венецианският търговец" с Ал Пачино и Дж. Айрънс, сигурно се сещаш на какъв остров/замък живееше Гуинет Полтроу - е, Изола Белла е същата красота като от някоя приказка. Simple Smile http://www.herens.info/orta/images/isola-bella.jpg
Ти всъщност питаше за Лаго ди Гарда, де Laughing но покрай споменаването на Джоя и на другите езера, реших да напиша личните си впечатления и препоръки за тях. Peace

# 257
  • Мнения: 948
sciura   bouquet  Heart Eyes Страшно ти благодаря за подробния коментар! Усещам, че дължината на престоя и радиуса на обиколката се увеличава Simple Smile Много ли ще е топло през август? Все си мисля, че близо до езерата няма да е толкова зле... Ще имаме кола и смятаме да пообиколим доста; не съм решила дали да сме на едно място (вила/хотел) и да обикаляме на дневни пътешествия, или да резервирам серия от хотелчета и да направим предварителен маршрут.

  bouquet

# 258
  • Мнения: 653
sciura   bouquet  Heart Eyes Страшно ти благодаря за подробния коментар! Усещам, че дължината на престоя и радиуса на обиколката се увеличава Simple Smile Много ли ще е топло през август? Все си мисля, че близо до езерата няма да е толкова зле... Ще имаме кола и смятаме да пообиколим доста; не съм решила дали да сме на едно място (вила/хотел) и да обикаляме на дневни пътешествия, или да резервирам серия от хотелчета и да направим предварителен маршрут.

  bouquet

ами да ти препоръ4ам тогава и лаго д'изео, съвсем близо е до лаго ди гарда (моят син казва лаго ди гардаланд Simple Smile)
има много красив остров _ планина (Monteisola) , на който няма коли, ходи се пеШа, с колело, което се наема на самия остров (има и с детски стол4ета) или с едно дребно реис4е, има миниатЮрни рибарски  селиЩа, като от едно до друго може да се стига пеШа
в4ера бяхме там
ина4е в района има увеселителни паркове за децата, зоологи4ски градини, зоо сафари, акуа фан и про4ие ако искаШ Ще ти намерия линкове, Щом сте с кола много можете да видите и не е задължително да е гореЩо

# 259
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Здравейте!
тук е лято и сме по детски площадки, дори днес МАргото се размляска с едно момченце, стоим си ние майките до тях, пред пързалката, а отгоре се носят едни църкащи звуци, голям майтап Joy
Шуре, и аз от месеци програмирам да запиша в Бг малката за два месеца на градинка, дори имат вече в тая до нас уговорка и с една майка нашенска де е във Франция, страхотна идея за летен курс по български! Бре, мирис на трева- зареждай дробовете за месеци напред!
Джоя, какви са тия 500 еври, бе, душа, тук само роднини , и то според възможността дават толкова, обикновено, нали сега гледам от даровете в турагенцията, приятелски семейства и роднини 200 еври, само едни най- близки чичовци по 600 на семейство. Не плаши така Ани от немско! Може и непаричен дар!
Джуфче, какви са тия ужаси, оле, дано сега с последната ви идея задействате нещата и се оттървете, егати напастта, то от него край, барабар с албанците са арогантни и неблагодарни, сякаш Италия им е собственост!

# 260
  • Мнения: 52
Ха здравеите ,
Има и лаго д'изео и там е много хубаво,можете да посетите и остров4ето ,(автенти4но запазено град4е) Монтеизола.
Август си е горещо.

За летищата Бергамо Орио ал серио ,пътуват уиззаир и раианер.Маиер ве4е няма дестинация до Бг.
Шурке колко време ще останеш в Бг?

Спомняте ли си косоварите за които ви разказах?? Ето и историята от снощи:
Доидоха ни на гости,моита приятелка и мъжа и полицаи(италинец), и излезнахме на разходка,аз тя и полицая слезнахме и отвън в градината 4акахме да слезе мъжа ми.Изведнъж се запо4наха крясаци,глъ4, по погледнахме ,ама нищо.Слиза мъжа ми и целия трепереше.Кво стана ? Ами: докато слизал,косоварина е изко4ил на полощатката и е запо4нал на много развален италиански да се кара с мъжа ми,за колата(моита) ,4е местото било негово,4е моят мъж го гледал лошо.МАХХХХ
Мъжа ми е много добри4ак и кротък, му отговорил 4е не го интересува ...и оня от там като просяга ,мъжа ми му хванал ръката ,излезнали другите комшии,и станала караница срещу косоварина.
Пиихме по едно пирло и се прибираме,а нещеш ли от вън ве4е ни 4акаха косоварина с неговие двама братя.А полицая това и 4акаше.
Изкараха се карти,... С една дума косоварите разбраха 4е " не можели да командват" ,представете си те били гранди.Сега са пуснати контроли,доидоха колегите на нашият приятел.Еи сега им се стъжни положението на тея(защото двамата братя са без пермесо ди соджжорно) ,но се стъжни и на собсвеника на апартамента и на работодателя на косовара.
Нашия приятел им каза:от тука на татак ще бъдете постояно проверявани  и контролирани.една грешна стъпка и сте вънка.Стояха с наведени глави и мъл4еливи.Но мен сега ме хваща шубето,4е тези са много отмъстителни,а след 3 седмии оставам съма,защото мъжа ми пак тръгва на мисия за 5 месеца.Но разбраха 4е в Италия трябва да спазват правилата.Надявам се де.

Много извинете за правописните грешки, а и 4е не слагам то4ки,по лесно ми е. Wink

# 261
не съм решила дали да сме на едно място (вила/хотел) и да обикаляме на дневни пътешествия, или да резервирам серия от хотелчета и да направим предварителен маршрут.

  bouquet

Труден въпрос. Thinking Определено има мегдан за обиколки, има какво да се види и, ако сте фиксирани на едно място, ще пропуснете разни хубави неща. Обаче пък, ако препускате много, може на малките да им омръзне и да се изморят... Трябва вие да си прецените какви са възможностите им. Но аз гарантирам, че от гледна точка на възрастен е по-добре да обикаляте. Simple Smile
За Лаго ди Гарда няма да се меся с мнения, понеже не го познавам. Знам само, че най-известното по красота градче е Сирмионе, а щом сте с деца, определено не трябва да пропускате Гардаланд. Wink
Иначе сега мога да ти спретна един примерен маршрут за трите езера, за които ти писах, понеже аз всъщност там съм си у дома. Wink Живеем на Лаго ди Лугано, съвсем близо до град Лугано, но в Италия.
Без да се губят ценни дни, може да се организирате така:
1) Пристигате в град Комо. Разходка из града. Евентуално можете да се качите на влакчето (funicolare), което от Комо се изкачва 3 км нагоре до Brunate. http://farm1.static.flickr.com/67/224319452_2d88939eb9.jpg?v=0 Отгоре се разкрива красива гледка, а другото забележително нещо е, че в Брунате е изживял последните години от живота си и починал Пенчо Славейков.
Повечето магазини в Комо са затворени в неделя и понеделник, през останалите дни работят.
Музеите и галериите, както е прието по цял свят, почиват в понеделник.
Сега не се сещам в Комо да има някой особено интересен музей. Организират се много хубави изложби във villa Olmo, но сегашната (Шагал, Кандински, Малевич) ще се закрива в края на юли, така че през август със сигурност няма да има експозиция. Така или иначе трябва да видите вила Олмо. Simple Smile Разхождайки се по крайбрежната улица, в един момент ще навлезете в парк, крайбрежни, цветни алеи с вили с градини отсрани и най-вдъното е вила Олмо с парка си, които са красиви за разходка. Не всички хора знаят, че може да се мине зад вилата, където има едни тучни поляни с дебела сянка от огромни дървета и там може да се удари една дрямка Laughing или децата да потичат. Самата вила също е красива вътре, с изписани тавани в по-важните зали, но не знам дали пускат за посещение, когато няма експозиция.
В Комо ви предвиждам една нощувка. Wink
2) На другия ден потегляте с колата нагоре по брега на езерото и минавате покрай повечето хубави селца и вили, за които вече писах. Пътят на места е доста широк и хубав и се кара добре, но на места е доста тесен, понеже минава през самите селца и ще трябва да карате бавничко. Но тъкмо ще имате възможност да разглеждате от колата, докато сте в движение. Wink По пътя ще минете покрай вила Карлота и, ако имате интерес към вили и паркове, може да се отбиете, но иначе не е нещо чак наложително да се види. http://www.villacarlotta.it/
Когато стигнете до Menaggio, свийте към Lugano. Wink Много скоро ще стигнете до Лаго ди Лугано (при Porlezza) и оттам нататък пътят до Лугано е само панорамен. (Точно преди границата ще минете баш покрай нашата къща. Laughing). В Лугано разходка из града, парка (parco Ciani), задължително хранене на лебедите със сух хляб и солети Laughing и привечер потегляне към Лаго Маджоре. Лугано е по-малък град от Комо и една чудесна разходка става и за половин ден. Предвиждам ви да спите някъде на Лаго Маджоре. Wink
Ще питам мъжа ми кой е най-умният път, за да се стигне от Лугано до Лаго Маджоре, понеже има няколко варианта.
Места за преспиване не мога да препоръчам, понеже нали сме от зоната и не ни се е налагало да преспиваме извън къщи.
За Лаго Маджоре вече казах: Изола Белла е must. Simple Smile Знам, че там има и плажове, но не съм била. Струва си да се информирате, понеже сигурно ще се харесат на децата. Wink

За жегата не мога да ти кажа точно. По принцип през август може да се случи страшна жега, а може пък и да има малко дъждовно време.
Имайте предвид, че 15 август в Италия е празник и милиони хора се юрват да пътуват по това време и по пътищата е натоварено. По принцип през ваканционните месеци все си е натоварено, но на 15 август е пикът.
1 август пък е нац. празник на Швейцария и, ако тогава се случите там, по улиците ще има народ, кафенета и сладоледаджийници ще работят, но останалите магазини със сигурност ще са затворени. Иначе нормално магазините в Швейцария почиват в събота следобед и в неделя.
На 1 август вечерта (към 22-23 часа чак) в Лугано правят много ефектна заря по повод празника, но пък по крайбрежната улица е фраш и е чак малко неприятно. Струва си, ако човек има резервация в някой ресторант с панорамна тераса или има лодка да излезе нашироко в езерото. Wink

Ето една карта на езерата, за да е малко по-ясно за какво говоря:
http://www.welt-atlas.de/datenbank/karten/karte-1-714.gif

# 262
  • Мнения: 653
само да допълня, 4е каквото и да реШите е добре да побързате с резервациите, заЩото това са места, харесвани от германците, а те резервират от януари .....

# 263
# 264
  • Мнения: 5 710
чудесна информация за лаго ди гарда и тъкмо навраме:)
вчера приятели от софия ме питаха за езерата, искат да прекарат лятната ваканция на лаго ди гарда.

деси, сега ще го гледам:))

Последна редакция: пн, 18 май 2009, 19:06 от 10cent's

# 265
  • Мнения: 948
чудесна информация за лаго ди гарда и тъкмо навраме:)
вчера приятели от софия ме питаха за езерата, искат да прекарат лятната ваканция на лаго ди гарда.

 Simple Smile да, оказва се, че това е приятелката, с която май ще пътуваме заедно  Laughing

sciura, ти трябва да имаш туристическа агенция, в свободното си време; мнооооого ти се отдава. Четях на глас на мъжа ми, той само задаваше въпроси, и след малко стигахме до отговора Simple Smile

Още веднъж благодаря на всички за включването!

# 266
  • Мнения: 5 710
хахахахах))  малък свят...

деси, гледах и 3те части, направо не знам какво да коментирам, честно..много силно нещо. почувствах се много зле и безсилно.

# 267
  • Мнения: 1 100
На мен ми се доплака... много е силно...много гротеско...незнам Confused 4овек остава без думи, какво да кажеШ... Sad

# 268
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Ауу, Деси , стига си плакала. Италианките късно са се еманципирали и зле са разбрали еманципацията. За тях прелъстяването е сила над мъжете, те самите се предлагат като крави на пазара за добитък. Лошото е, че младите жени, дори момиченцата на 10-11 години растат с изкривена ценностна система и пошли стремежи- да се нарпавят пари с  гърди, напомпени устни и голи задници, да имат богати мъже. Защото за 12 години тук това само виждам, това само чувам, кой мъж каква кола има, колко пари има, какви са родителите му, разказват ми се наоколо от жени от различни среди щерките им какви момчета " хванали", какви са родителите, какви дарове им правели, на какви коли ги качват. Болни са ако не идат на фризъор и козметик поне веднъж седмично, ако не си купят бленувания парцал. Айде, айде, не ги оплаквайте. Да оплакваме нас самите, в какво болно общество сме попаднали и да се молим за децата си, да не кривнат по тоя път, да не се интегрират чак толкова заради тия италиански критерии за красотата, да не робуват на тъпите "изисквания" на многобройната армия нерези, които си играят с душите и телата женски, та нали им го позволяват и ги насърчават все повече тукашните и чужбински "печалбарки"-"търговкки със собствените си тела и безскрупулност"! То по тая тема не сефте са давали известна гластност, но не е удобна на медиите, така, че докато е многобройна армията на желащи да се продават така ще е. И плащайте каноне да им се любувате!

# 269
  • Мнения: 191
Да оплакваме нас самите, в какво болно общество сме попаднали и да се молим за децата си, да не кривнат по тоя път, да не се интегрират чак толкова заради тия италиански критерии за красотата, да не робуват на тъпите "изисквания" на многобройната армия нерези, които си играят с душите и телата женски, та нали им го позволяват и ги насърчават все повече тукашните и чужбински "печалбарки"-"търговкки със собствените си тела и безскрупулност"! То по тая тема не сефте са давали известна гластност, но не е удобна на медиите, така, че докато е многобройна армията на желащи да се продават така ще е. И плащайте каноне да им се любувате!

Milix,
изцяло се подписвам под написаното от теб.   bouquet
Аз само мога да съм доволна, 4е имам мом4ета а не моми4ета.

Напоследък съм доста заета, така 4е влизам съвсем набързо.
Ани,  настръхнах като про4етох за твоите приклю4ения в самолета....
Миликс, за сватбата с пожелания "да ти върви по вода".

Общи условия

Активация на акаунт