Захранване с каша

  • 988
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте! Въпреки всичко изчетено моля да ми отговорите на няколко въпроса, който не са ми ясни. Каква е разликата между зеленчуковото пюре и зеленчуковата каша и мога ли вместо пюре да давам на детето (5 месеца) каша? Другият ми въпрос е защо не е добре да се дават пюрета и каши, които съдържат захар, на деца под 1 годинка? Всички български производители на пюрета и каши слагат захар.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 004
Производителите слагат захар, защото на всички деца им допада сладкото. Иначе освен до наднормени килограми и кариеси до друго няма да доведе. А за зеленчуковото пюре и зеленчуковата каша и аз не знам.

# 2
  • Мнения: 4 111
Аз съм замествала зеленчуково пюре със зеленчукова каша, но не често. Ако яде и плодова каша много му идват кашите според мен. Ако е ял плодово пюре давам зеленчукова каша.

# 3
  • Мнения: 5 183
Тук, в Нова Зеландия, не се слага никаква захар в пюретата и кашите.
захранва се с оризова каша - това е първото нещо, което опитва бебето след млякото.

# 4
  • Мнения: 1 305
Захранва се с оризова каша - това е първото нещо, което опитва бебето след млякото.
Peace
Аз не съм замествала зеленчукова каша место зеленчуково пюре, гледах да редувам.

# 5
  • Мнения: 80
Реших да го захраня с оризова каша или със зеленчукова, ще питаме и неговата лекарка. А дали ще ми намалее кърмата, защото той досега беше само на кърма? Като заместя 2 храненета с каши и пюрета трябва ли да се изцеждам? Много искам да го кърмя поне до годинка. И дали трябва да е млечна кашата или без мляко? Аз ще питам и лекарката, но много и нямам доверие, защото тя ми беше казала на 1 месец да му давам вече сокчета. 

# 6
  • София
  • Мнения: 12 051
Реших да го захраня с оризова каша или със зеленчукова, ще питаме и неговата лекарка. А дали ще ми намалее кърмата, защото той досега беше само на кърма? Като заместя 2 храненета с каши и пюрета трябва ли да се изцеждам? Много искам да го кърмя поне до годинка. И дали трябва да е млечна кашата или без мляко? Аз ще питам и лекарката, но много и нямам доверие, защото тя ми беше казала на 1 месец да му давам вече сокчета. 

Аз захраних на 6 навършени месеца с безмлечна оризова каша приготвена с вода, защото с кърмата се втечняваше за секунди. Такива бяха препоръките и на педиатърката. Много от млечните каши не са с адаптирано мляко, а с обикновено краве и не е много подходящо да започнеш с тях. На милупа със сигурност са с Милумил, но щом бебето е само на кърма няма смисъл да въвеждаш АМ в случая. За повечето изключително кърмени бебета не се препоръчва заместване на кърмене до годинка, а повече информация за подробностите можеш да намериш в библиотеката кърмаческия подфорум. Там има и статия за вредите от захарта преди годинка и по принцип, ако не се лъжа. В не- българските каши също често има захар, а в кашите на Хумана има фруктоза, което е по- малкото зло. Чети внимателно етикетите, защото в част от пюретата на Хип също има захар и други съставки. Например пюре от круша съдържа ябълка, ябълков сок, оризово нишесте и тн. Имай предвид, че месеците написани на бурканчета и кутии много често подвеждат, защото са малцина готовите да дадат пюре от спанак и сметана в 4-тия месец, но има такива пюрета за тази възраст.

# 7
  • Мнения: 27 524
1. Каква е разликата между зеленчуковото пюре и зеленчуковата каша
2. и мога ли вместо пюре да давам на детето (5 месеца) каша?
3. Другият ми въпрос е защо не е добре да се дават пюрета и каши, които съдържат захар, на деца под 1 годинка?
4. Всички български производители на пюрета и каши слагат захар.

1. Пюрето е с основно съдръжание на зеленчуци. Кашата - на зърнени култури.
2. Можеш, но не са взаимнозаменими, ако говорим за зеленчуци и каши конкретно.
3. За да не свиква детето със сладкото и да откаже после всичко солено.
4. Не само те  Wink Затова при възможност и желание се готви  Peace

# 8
  • Мнения: 177
Замествам зел.пюре със зел.каша два пъти в седмицата,но следобедна да не е пак каша или кисел или АМ

Общи условия

Активация на акаунт