За преварената вода

  • 2 784
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 390
Здравейте!Искам да ви попитам редно ли е да давам преварена в ел кана вода на 3 месечно бебе?

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ми те бебетата не са много ,много по водата  Wink  но спокойно може да пробваш да дадеш  Wink стига да е само вода т.е. без захар и т.н. експерименти

# 2
  • Мнения: 5 026
Можеш, защо да не?

# 3
  • София
  • Мнения: 5 718
Че може - може, но трябва да се превари поне 5-10мин, а в ел.каните като кипне, автоматично изключват (или поне нашата е така). Затова като съм я ползвала отварях капака и оставях да ври така.

# 4
  • Мнения: 5 955
в ел. кана не съм преварявала ,но в микровълновата да защото моя син не си падаше много много по водата-50 мл за денонощие му бяха много.

# 5
  • Мнения: 9 390
|Моята дъщеря пие по много вода.По 140-150мл

# 6
  • Мнения: 1 447
Не мисля,че има значение дали е преварена в ел.кана или в микровълнова примерно.
Спокойно може да му даваш.

# 7
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Можеш, разбира се.

# 8
  • Мнения: 3 478
Ако правилно съм те разбрала - за да има ефект от варенето, водата трябва да ври поне 5-6 минути. Но аз давах и водата, и млякото на децата ми само с вода, просто кипната в каната - от самото им раждане. Никога не съм варила повече време. Даже след шестия месец просто я подгрявах в каната, за да направя млякото. Но в Пазарджик водата е добра Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
м тя ел каната само кипва, но не преварява водата...преварена трябва да ври поне 5 мин, за да е такава.....Wink

# 10
  • Мнения: 8 999
Зависи дали искаш да даваш преварена, или просто кипнала вода. В ел. каната само кипва, без да ври. Ако това те задоволява, давай я така.
За мен преварена означава, да ври поне 10 мин.

# 11
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
За мен пък преварената вода е кипналата + 1-2 мин. мах.
Веднъж достигне ли 1000, няма нужда да я варя като яйце.

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 17:24 от ٠•● Dega ●•٠

# 12
  • Мнения: 3 478
Абе наистина за да се води преварена, трябва да се вари минути.... Писано е много за това.
Но чак пък да си стерилизирам децата Crazy - роди ли се... с първата глътка въздух, край на стерилността.
А и масово майките дават вода, просто кипнала в каната, така че , давай смело

# 13
  • София
  • Мнения: 673
Аз преварявам водата поне 5 минути, но тъй като често забравям тенджерата на котлона, мойта вода се преварява поне 10-15 минути. доколкото знам електрическите кани не преваряват или нямат опция за удължено кипене.

# 14
  • Мнения: 4 290
Ако каната е с открит реотан - не! Отделно, че както вече са ти казали, водата само кипва, а не ври.

Общи условия

Активация на акаунт