За жестокостта към животните...

  • 6 086
  • 184
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Искам да отворя тая тема,понеже според мен това е непростимо и трябва да има много тежки наказания за такива комплексари и чудовища.И ако някой не знае,ВСИЧКИ серийни убийци като деца са измъчвали беззащитните животни.Много моля,ако някой има идеи как може да се помогне(защото аз имам,и то много,но ще ги споделя после),нека участва поне с един глас срещу простотията и агресията.Тези "хора" от клиповете,които ще видите,не го правят с други хора,само защото се страхуват от закона.

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 12:13 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 1
Ако много,много хора пожелаят нещо да се случи,то ще стигне до ушите на някои политик,който ще се опита да извлече полза от това.Може би ще го спусне в програмата на партията си,а дай боже,някой ден ще се създаде закон против тия жалки изроди и зоополиция,както е в почти всяка цивилизована държава,където за подобно"геройство" можеш да полежиш доста в приятна компания.Не забравяйте колко добро впечатление ще направим и на евронаблюдателите...че и без друго отнасяме постоянни глоби от тях за какво ли не.И моля ви,помислете...не е ли по-добре да вземем отношение,отколкото да бездействаме,докато такива изчадия се разхождат сред нас.Дори да съсипем излишния животец поне на един от тях,мисля,че си заслужава.

# 2
  • Мнения: 1
Много ще замоля модераторите да не затварят темата,защото именно от жената - майка би могло да се търси най-много милост и човечност. Praynig Peace

# 3
  • Мнения: 4 111
Няма да гледам клиповете, преди време гледах един и още ми държи влага. Как може да се помогне - със закони и наказания за извършителите. Ужасно е, тези "хора" са чудовища, нямам думи  Sad
Лесно е да се каже закони и наказания, но как може да се стигне до там, да ги има? Не им пука на политиците, но както казваш поне заради някоя преизборна кампания може да се направи нещо по въпроса или пак и пак ще слушаме празните им приказки.  Tired

# 4
  • София
  • Мнения: 11 894
И аз не гледах видеата. Предполагам какво има на тях и не искам да ги гледам. Прав си за сериозността на проблема. Насилието и агресията, и към животни, и към хора са приемливи и толерирани от нашето общество, но въпросът е как да се създаде различна общоприета норма за приемливо поведение. Ако "здравите сили" сред нас станат по- активни и по- непримирими към всякакви прояви на агресия след години може би ще има по- сериозни резултати върху поведението на повече хора. Има страшно много видове агресивно поведение и повечето хора не си дават сметка, че действат агресивно спрямо другите, а и че с това възпитават агресивен модел на поведение у децата, който може да се прояви в съвсем различна форма.
Кажи какви са твоите идеи, все пак.

Като кажете, че на политиците не им пука за това или онова излиза, че сме някакви деца, за които се грижат безхаберни родители, а аз лично съм зрял човек и не виждам полза от подобни нагласи. Ние решаваме какви да бъдат нещата около нас и ако аз си мълча, когато видя някой да си бие детето, означава, че приемам в моето общество децата да се бият. Ако взимаме отношение по събития, за които обикновено си казваме, че не са наша работа няма да се налага да търсим проблема все у другите, според мен. във всички общества повечето хора се приемат мнението на съседа, приятеля и познатия за коректив на поведението си, защото в противен случай най- малкото ги грози отхвърляне и самотен живот на аутсайдери.

# 5
  • Мнения: 1
Много си права за взимането на отношение,то е в основата на всичко.Човек в крайна сметка от праисторически времена живее в групи,и колкото повече е сам,толкова е по-беззащитен.Трябва ли да минат десетки години,за да догоним по хуманност една Великобритания,например.Защото рано или късно ще стане,но бих искал поне децата ми да живеят в един добър свят,без да го търсят,а където са се родили.

# 6
  • Мнения: X
Много ще замоля модераторите да не затварят темата,защото именно от жената - майка би могло да се търси най-много милост и човечност. Praynig Peace

Не разчитай на особена човечност и състрадание към животните, само защото са майки. Ако знаеш колко теми за кучета има, в които обменят опит за ефикасни отрови.  ooooh! Tired

Иначе наистина е време да имаме зоополиция и солени глоби и наказания за малтретиране и убиване на животни.

# 7
  • Мнения: 1
Не разчитам на нищо и не вярвам в нищо вече...просто се надявам Tired
 Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 8
  • Мнения: 25 449
Може би ще го спусне в програмата на партията си,а дай боже,някой ден ще се създаде закон против тия жалки изроди и зоополиция,както е в почти всяка цивилизована държава,където за подобно"геройство" можеш да полежиш доста в приятна компания.

Закон има - хубав, европейски.
Зоополиция - няма.
Даже и някой слънчев ден да създадат такава, трето и четвърто е някой да я накара да си върши съвестно работата. Справка - сегашната Полиция, КАТ...

# 9
  • Мнения: 1 860
цък

Има хиляди организации по цял свят които се занимават с това. Ентусиазма ти може да и да приеме по-добре там, отколкото във форум пълен с недоспали майки.

Гледах първото клипче, очаквах да е българско, е да ама не, което пък още повече обезмисля темата. Гледах и "Земляни" оня ден и най ме потресоха научните експерименти...ще запазя коментара за себе си. Преди 2 години пък, във форума бяха пуснали клип как се сваля кожата на живо куче...Все още усещам очите на бедното животно вперени в мен.

И между другото, мисля че линкването на подобни клипове, снимки и прочее е в разрез с политиката на форума. Ама това като се събуди някой с метла ще го реши.

# 10
  • Мнения: 2 237
Болна тема  Confused И аз не гледах клиповете, нямам сили.Не знам дали нещо ще се промени някога в тая скапана държава.... И да има зоополиция то тя едва ли ще смогва със всички случаи на жестокост.Лично аз през живота си съм видяла стотици такива, останали ненаказани.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 57
Присъединявам се в защита на животните, но и аз нямам сили да гледам клиповете. Нямам думи и не разбирам как може да има хора, за които животните са същества без чувства!? 

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Присъединявам се в защита на животните, но и аз нямам сили да гледам клиповете. Нямам думи и не разбирам как може да има хора, за които животните са същества без чувства!? 
Peace
THINK. - за който обича животните (и хората) и разбира английски.

# 13
  • Мнения: 78
С огромно съжаление че ще трябва да ви го кажа, но това няма да спре, колкото и да се пените по клавиатурите.

Да си представим за миг, че се постигне успех и животните от клиповете, от "Земляните" и от всички тия ферми получат имунитет.

Това би означавало край на хранителната промишленост, на животновъдството, на риболова, на кожената промишленост и оттам на модната,  на обувната, би означавало загуба на милиони работни места и в крайна сметка би довело до крах на световната икономика.

Реално погледнато няма начин да се убие "милосърдно" едно животно. Отрова, да не се мъчи? Коя отрова не мъчи? И после това месо бихте го сервирали на мъжа и детето си? Аз не бих.

Колко от вас имат кожена дреха? Мамка му, колко от вас носят обувки? Откъде си мислите, че идват обувките? Някакъв вид пластмаса? Всичко кожено, което носите, някога е било животно. Даже няколко. И е убито, по един или друг начин.

Това е положението.

Защитата на животните е благородна, но безсмислена кауза.

# 14
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Не разчитай на особена човечност и състрадание към животните, само защото са майки. Ако знаеш колко теми за кучета има, в които обменят опит за ефикасни отрови.  ooooh! Tired

Това е нищо пред онова, което прочетох в друга тема за
жестокостта към животните - за репортажа, който се излъчи
в предаването на Кристина Патрашкова - жена  предлагаше
бездомните кучета да се дадат на змиите, а след това
собственикът им да бъде съден  ooooh!

Фил, мисля като теб, но знам , че нещата могат и ще
бъдат променени. Аз не нося кожени палта, а обувките и
чантите ми са от изкуствени кожи. Сега търся да си купя ново
портмоне от изкуствена кожа и познай - никъде не мога да
намеря. Mr. Green Всички са от естествена кожа  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт