''Обърната матка''-какъв е проблема???

  • 10 728
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 796
Здравейте момичета!Преди около 2 години разбрах,че съм с обърната матка,един специалист от Пловдив тогава ми каза,че обърнатата матка е проблем при износването на плода,лекарката,която сега ми води консултацията ми каза,че не е проблем при износването,а забременяването става по-трудно.....И така аз не знам кой да слушам. Имал ли е някой подобен проблем и за какво става въпрос все пак,и още нещо обърнатата матка има ли отношение към раждането... по-точно проблем ли е?Благодаря предварително на всички и се извинявам ако вече има такава тема.

# 1
  • Мнения: 1 498
Аз съм с такава диагноза Crazy/каквото и да значи това/ и забременях още първият месец,като решихме да имаме бебе.
За износването незнам,факт е че родих 45дни преди термин/ по техните сметки,тъй като ме водеха на по-касни седмици/ трябваше да родя по картон на 03.05. Аз си знам,че трябваше да е около 26-27април.Е родих на 20.03.края на 8-ми месец,но също така е и факт че имах лека бременност-11кг.само,без кръвно,аблумин,проблеми с изследванията,скъсвах се да пътувам ,не съм се спряла Wink
Родих бързо и лесно,имам 2шева,имай предвид това,че съм родила по-рано бебето ми не е малко 2850.
Затова спокойно,лека и щастлива бременност.Мисли положително и се радвай на коремчето. Peace

# 2
  • Мнения: 165
Аз също се водя с "обърната матка". Една докторка ми беше казала,че забременяването е по-трудно,е,явно не е. С първото дете забременях от първия път, а със сегашното от втория месец. Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте момичета!Преди около 2 години разбрах,че съм с обърната матка,един специалист от Пловдив тогава ми каза,че обърнатата матка е проблем при износването на плода,лекарката,която сега ми води консултацията ми каза,че не е проблем при износването,а забременяването става по-трудно.....И така аз не знам кой да слушам. Имал ли е някой подобен проблем и за какво става въпрос все пак,и още нещо обърнатата матка има ли отношение към раждането... по-точно проблем ли е?Благодаря предварително на всички и се извинявам ако вече има такава тема.

Не, няма проблем за забременяването. Доста жени имат т.нар обърната матка.

# 4
  • Мнения: 1 427
И аз и майка ми сме с "обърнати матки", може би е наследствено. Тя е родила 2 деца, без никакви проблеми Grinning . Аз на 32г забременях и родих много лесно. Явно е физиологическа особеност без особени последствия.

# 5
  • Мнения: 5 246
И аз съм с обърната матка, нямах проблем нито със забременяването, нито с износването. Митове и легенди всякакви, не им се връзвай Wink

# 6
  • Мнения: 1 107
Някои лекари твърдят, че това може да е проблем, но всъщност става в много рядки случаи, дори много често не го споменават при преглед

# 7
  • Мнения: 2 334
Аз също съм с обърната матка.Казаха ми че по трудно ще забременея но аз забременях след 2 седмици опити  Laughing Не мисля че това е проблем при раждането  Peace

# 8
  • Мнения: 2 960
И аз съм с така наречената обърната матка.За мен това не се оказа проблем.И двата пъти забременях без проблем ,износих лесно и без каквито и да било оплаквания.Първият път забременях на втория месец от опитите за бебе,вторият път на 5-тия месец. Peace

# 9
  • Мнения: 3 092
Обърната  матка е когато тялото на матката е насочено назад към таза.По време на бременността матката  нараства и формата и големината й се променят, така че вече няма как да  е обърната. Но след раждането си връща пак  обърнатото положение.
Не е задължително да имаш каквито и да е проблеми .
Пусни търсачката , сигурна съм че ще откриеш много такива теми ! Simple Smile
Ето ти например тези  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255326.msg6502581
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=185

# 10
  • Мнения: 1 464
Доколкото виждам в подписа ти,обърнатата матка не е проблем Wink Аз съм с такава и забременях от първия път.За износването още нищо не мога да кажа,засега аз се чувствам перфектно(влизам в 7 месец).А тия доктори  #2gunfire какви глупости са ми говорили и на мен.Не им обръщай внимание!

# 11
  • Мнения: 346
Имам три познати, които са с обърната матка. За забременявато нямаха промлем. Две родиха съвсем нормално и лесно, но третата се поддаде на разни глупости, които й наговориха лекарите и роди със секцио.

# 12
  • Мнения: 645
Незнам дали има значение,но след моето раждане секцио по мед.причини,ми казаха,че матката ми е била "сплескана" и това е било причината ми за трудното забременяване.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 041
никакъв проблем не е, нито при забременяване, нито при износване.
физиологична особеност е просто. много жени имат такава. аз също. забременях от първият и единствен опит Wink имах много лека бременност, без никакви проблеми и леко раждане.

по време на бремеността, матката заема нормално положение, после пак си се връща в обърнатото.....нищо кой знае какво....

единственно трябва да го казваш при поставяне на спирала например - че е малко по-иначе Wink

# 14
  • Мнения: 249
Аз също съм с  такава матка. Проблеми с бременосттите не съм имала, но направих два спонтанни аборта преди да забременея и родя голямата щерка. После проблеми не съм имала. Не знам дали заради матката, но ражданията ми бяха много бързи общо два часа и половина и двата пъти от началото на контракциите.
Моята лекарка ми казваше, че първите три месеца са по опасни заради опасноста от спонтанен аборт, и ми беше забранила сексът и натоварванията.
Лека бременност и не го мисли толкова Peace

Общи условия

Активация на акаунт