Ами сега? Не дава да му направят зъба...

  • 6 895
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 990
Големият ми син е с кариес, при хранене, ако забрави да дъвче на другата страна и попадне храна го боли много, даже му давах аулин една вечер... Обиколихме почти всички зъболекари в града, след многочасови дори многодневни уговорки от наша страна... Стигаме без проблеми до зъболекарския стол, сяда интересно му е, ноооо стане ли дума да отвори уста - отказва, страх го било от машинката и да не го боли... Опитахме какво ли не, естествено с мирни средства, не искам да намрази завинаги зъболекарите... Давайте някакви идеи и предложения какво да правим, къде да отидем?  ooooh!

Някаква алтернатива има ли изобщо ( силно се съмнявам, но да питам ) да не го правим...

# 1
  • Мнения: 299
Лоша работа , но трябва да му се оправи зъбчето , защото развалено млечно зъбче може да увреди постоянното. Да не говорим , че го боли детето и защо да търпи болки . Не се отказвайте и го водете на зъболекар , трябва явно по-търпелив да намерите. Успех !

# 2
  • вкъщи
  • Мнения: 704
и моята не даде  да и го направяти го оставихме така но за постоянния   зъб нямаше проблем

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
И с моя син имах същия проблем.Появи му се кариес и то на постоянен зъб,когато беше на 7г. Обясних му на дълго и на широко какво трябва да направим и защо.Беше го страх от болката и му предложих варианта с упойка/и аз винаги така си правя зъбите,също имам страх/Казах му,че зъба трябва да се направи и той да избере кое да изтърпи - само едно убождане или машинката.Избра си с упойка и му оправихме зъбчето.

# 4
  • Мнения: 1 437
С упойка няма проблем.

# 5
  • Мнения: 351
През интернет е трудно да се правят заключения, но..... ако е толкова сериозно има три варианта:
1- да се оправят всичките му зъби под пълна упойка
2- да се подготви 2-3 дни предварително със седативи
3- железен пръстен на пръста на сестрата,детето у теб на стола и .... (този вариант аз лично хич не харесвам)

# 6
  • Мнения: 47 888
Трябва изпитан детски зъболекар
Водила съм малчо на 2 г 6 м и издържа правенето на доста дълбока дупка от кариес. Зъболекарката му показваше картинки, пускаше му музика и т.н. и между другото по едно време правеха и зъбчето, като на игра. Е, не изчисти всичко на веднъж- първия път направи прегледа, на два или три пъти чисти зъбчето и накрая последния път го затвори
Но всичко стана абсолютно неусетно за него и няма стрес

# 7
  • Мнения: 2 110
Много съчувствам на детето и на теб за проблема. Опитай те с друг зъболекар- детски !Не се сещам за друго. И поговори с детето ,то може да предложи някакъв вариант, защото го боли и със сигурност не му е приятно !

# 8
Steli_Meli,виждам,че си от Елхово-аз също Simple Smile
 Моят съвет е да заведете детето в Сливен или Ямбол,при детски зъболекар,и то такъв,който разполага с нова техника,та да е безболезнена манипулацията.
Моята майка винаги когато ми е на гости прави зъби Laughing,казва,че разликата в усещането,а и в цената е несравнима.

# 9
  • Мнения: 990
През интернет е трудно да се правят заключения, но..... ако е толкова сериозно има три варианта:
1- да се оправят всичките му зъби под пълна упойка
2- да се подготви 2-3 дни предварително със седативи
3- железен пръстен на пръста на сестрата,детето у теб на стола и .... (този вариант аз лично хич не харесвам)

Зъба е само един за правене, пък и пълна упойка ми се струва краен вариант все пак...
За подготвяне, не става въпрос, че го боли от машинката, просто не дава дори с огледалцето да му бръкнат в устата... За говоренето сме говоррили и постоянно говорим за това вкъщи... 3-ия вариант изобщо не мога да възприема, с насилие не бих подходила в никакъв случай, още повече, че не виждам и как ще стане, най-много да влошим нещата...

За упойката разбирам, но пак ви казвам, че той дори не знае, че боли като се прави, естествено, че ще му сложат, обясняваме му, но... не иска и не иска...

Сиси, варианта за момента е, че дъвче на другата страна (специализирал се е направо) и така не се е оплаквал, че го боли доста време... но аз не съм забравил и не съм зарязала идеята.

Наистина трябва детски зъболекар, тук остана една зъболекарка, която аз посещавам, и при която ходят доста деца... Ще пробвам последно и там. И наистина ще се насочим към Ямбол, там открих 2 детски зъболекарки, да видим ще го склонят ли...
Определено проблемът е подхода на зъболекаря, до сега не видях някой, който да вложи кой знае какво старание... А самият факт, че влизаме при всеки един и сяда на стола, значи че аз успявам до някъде, но когато отсреща няма продължение... Вкъщи дори си играем на зъболекари и ми дава с една клечица да му бъркам в устата (на игра разбира се)... Ех, ако бях зъболекар  Rolling Eyes

съвет, за нова техника идея си нямам къде в Ямбол или Сливен да го заведа, но ще разпитам, а ти какво имаш предвид, аз четох за лечение на кариес с лазер, но май е скъпа техниката и едва ли ще има такова нещо на близо... За цената не се тревожа толкова, просто искам да му оправи някой зъба...

Днес една позната ми каза, че на нейният син на 5 годинки са му извадили кътник с пулпит, но аз дори и това не виждам как би могло да стане, а и дали е редно...  Thinking

# 10
  • Мнения: 372
Нашата детска зъболекарка е сложила два телевизора, единия точно срещу стола, работещи на детска програма, достатъчно усилени, за да приглушават малко шума от машината.
Просто трябва подход и с добро. Пробвай да му обещаеш нещо, което иска много, ако е послушен и даде да му оправят зъбчето.
Това с упойките за 1 зъб не ми се струва разумно, може да му се развали и друго зъбче след време и пак ли упойки.

# 11
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Голямата ми дъщеря , когато я заведох на 5 години на зъболекар едва успяхме да я удържим да и отворят зъба , който я болеше.Сложиха и един път лекарсто и повече не разреши да го правят.Така си и падна. Вече е с постоянни зъби и сама си ходи на зъболекар дори за мое учудване , като знам какъв зор беше първия път.

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
и моята не даде  да и го направяти го оставихме така но за постоянния   зъб нямаше проблем

Изобщо не бих се успокоила от думите ти. Просто сте имали късмет  Wink
Развалените млечни зъбки не бива да се оставят така.

Стели Мели, опитайте и при твоята зъболекарка. Ако ти е близка, води го няколко дни само да разглежда, играе и т.н., дори не го карайте веднага да седне на стола. Постепенно и с много търпение. Ако не стане, търсете зъболекар и в друг град, но не оставяйте зъбчето така.
Пълната упойка наистина е краен вариант при правенето на зъбки, но когато няма друг начин и това се прави.
Опитай и с обещание за награда. Знам, че някой може да скочи срещу тази идея, но детето трябва да се мотивира. Обещай му нещо, което силно желае, ако остане мирен на стола и даде да му оправят зъбчето.
В кабинета на зъболекарката, при която водя дъщеря ми, има кош с играчки за награди. От най - елементарните от "Всичко по 1 лев", но правят чудеса в мотивацията на децата  Laughing

# 13
  • Мнения: 990
Ох, какво ли не съм опитала, и подаръци обещахме... След като направят зъбчето каквото си избере...
За сядането сам сяда на стола, никой дори и не го кара, разглежда машинките лекарствата, разпитва, ужасно е контактен, но и много страхлив  Confused Бях го оставила тази седмица почивка, не съм го водила никъде... Сега мисля, след като го взема от детската да пробваме при моята зъболекарка, знам ли, може и да уцелим все някой...Ако не, ще търсим на близо детски зъболекар...

Благодаря ви, ще пиша после какво е станало  Hug

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Ние сега сме така. Вече има 6 пломби. Правени са още преди да навърши 4. Сега трябва да направим още 3 зъба. Сяда дава преглед, но види ли машинка .... стиска зъби и става. Казва, че шума пречи и боли. По тази причина в Понеделник отиваме да ни ги правят с лазер. До колкото знам не боли. Не бръмчи. Иска се само детето да е спокойно.
Цената е приемлива за мен. Смятам, че ако се получи ще е чудесно. Хем няма да го боли, хем ще спре да се страхува. Дано мине. Иначе ако съдя по себе си цял живот първо ще бучат упойка и после ще работят.
Пълна упойка няма да дам. Няма смисъл. Ако има начин да се направят докато е буден е по - добре. Този страх трябва да се преодолее. Обикновена упойка не дава. Та остана само лазера. Като се върнем от София ще разкажа как е минало.

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 16:34 от Sesana

Общи условия

Активация на акаунт