Въпрос към мамите от Лондон

  • 1 355
  • 15
  •   1
Отговори
  • по света
  • Мнения: 1 587
Бих ви помолила да ми помогнете с ориентир.
Ние пътуваме през Лондон и имаме неделята престои за един ден.
Миналата година се разходихме от пло6тад Пикадили наоколо направихме разходка по Темза.
Молбата ми е ако можете да ми кажете къде може да идем тази година?
Ако вси4ко върви добре 6те сме то4но на моя рожден ден там,и за подарък бих искала да видим някои музеи или пък замък,не6то незабравимо.
Само да отбележа 4е англииския не ние стихията,за това предпо4етох да попитам вас  .
Маи стана дълго предварително Благодаря  bouquet
 

# 1
  • Мнения: 1 959
Не сам от Лондон но мога да ти дам някой идеи каде да посетиш значи:
1The tower of London(там са изложени скъпоценостите на кралицата и короната с която е коронованя)
2Nelsons column
3Buckingham Palas(в един определен период на годината пускат и туристи вътре в самата зграда)
4Harrods(Това е магазина на Доди Алфайет)един ден не ти стига за да го разгледаш от-до
5London Ele(това е виенско колело)
6Parliment(Парламента а до парламента се намира гринуичкия меридиан )
Надявам се да съм ти помогнала да решиш къде да прекараш деня и да пишеш после къде си била и дали ти е харесало

Последна редакция: пт, 19 авг 2005, 11:04 от aniji

# 2
  • UK
  • Мнения: 1 334
ако полета ви е от Хийтроу и хотела ви е в района ,Уиндзор е близо-10 мин с кола. Замъка си струва да се види(всеки ден има смяна на гарда както пред Бъкингамския дворец),в съседство е кръчма където правят страхотни крийм тиис-това е традиционният им чай с ябълков пай,различни сандвичи или кифлички със сладко ( а над кръчмата е живяла Нел Гуин-актриса и любовница на Чарлз 2:).Селото си го бива,има много магазинчета за сувенири а жп гарата играе ролята и на голям комплекс с магазини,ресторанти и кафета. Реката която минава през Уиндзор е Темза,но разходката която можете да си направите по нея ще ти се види много по-различна-много е красиво.Ако сте с детенце има и лебеди(винаги гладни),както и Леголенд където всички можете да се забавлявате. По моста се отива в Итън,където е популярното училище за момчета и където учат принцове и подобни:)също има интересни сгради. А и понеже имаш рожден ден ресторантите на реката са супер. Препоръчвам го,защото не е лудница като в централен Лондон,но всичко което има там го има и в Уиндзор. Е разбира се няма ги музеите-ако пък предпочетеш този вариант на мен любимите са ми Националната Галерия и Британския Музей. Първата е близо до Лестър Скуеър,където се правят филмовите премиери,също има много заведения и до Ковънт Гардън-също много приятно място,а от септември там ще е и алеята на звездите,подобна на холивудската. ами това е от мен,сигурна съм,че и другите момичета ще ти дадат подробна и полезна информация.приятно прекарване!

# 3
  • по света
  • Мнения: 1 587
Наистина кацаме на Хитроу в неделя и в понеделник тръгваме за Бг,така 4е може наистина така да направим.
Миналата година загубихме доста време 4е ми бе6е загубен багажа,дано се измакнем тази година по рано за да имаме време за разходката Rolling Eyes
А Уиндзор дали може да се посети в неделя? 4е с моя късмет................ #Crazy

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 334
замъка работи от 9:45 до 17 часа,около 2 часа ще ти отнеме да разгледаш всичко. ако си фен на Чарлз и Камила Mr. Green религиозната церемония,когато се жениха беше в параклиса към замъка, а гражданската в общината отпред. виж този сайт www.windsor.gov.uk-има снимки,карта. а и още нещо-с такси от летището ще излезе 20-30 паунда,затова пък с автобус мисля е 3 или 4-тръгват от летището виж на информация.

# 5
  • по света
  • Мнения: 1 587
А може ли да ми кажете каде се намира Harrods горе долу?
И цените много ли са солени?

# 6
А може ли да ми кажете каде се намира Harrods горе долу?
И цените много ли са солени?
Баш на центъра...
И да - цените са яки там Grinning. Обикновенно май като "сувенир" хората си купуват бонбонки Crazy
Все пак на разпродажби може да се тафне нещо по-евтино

# 7
Ето и адреса на магазина
Harrods Ltd
87-135 Brompton Road
Knightsbridge
London
SW1X 7XL

Telephone number: +44 (0)20 7730 1234
Facsimile number: +44 (0)20 7581 0470

Ето страничката на магазина.
А това на продуктите

А това е сайт с най-големите забележителности. Към всяка от тях има карта на мястото където се намира

# 8
  • по света
  • Мнения: 1 587

Супер сте Peace
Сигурно и ние така 6те направим ако идем там с този нисък долар...........,маи само на бонбонките сте наблегнем

# 9
  • Мнения: 2 452
А може ли да ми кажете каде се намира Harrods горе долу?
И цените много ли са солени?

Аз не бих ходила в магазин, ако имам 1 ден в Лондон, даже и да е Хародс. Ако искаш да поразгледаш стоките им, иди в магазинчето на летището; там има щанд. Защо не се качите на "окото", за да разгледате Лондон отвисоко; в близост е и галерията Тейт; аз бих ви препоръчала и Британския музей или мадам Тюсо (там се чака солидно!). Или просто се разходете из Лондон. Винаги има какво да се види!

# 10
  • по света
  • Мнения: 1 587
А може ли да ми кажете каде се намира Harrods горе долу?
И цените много ли са солени?

Аз не бих ходила в магазин, ако имам 1 ден в Лондон, даже и да е Хародс. Ако искаш да поразгледаш стоките им, иди в магазинчето на летището; там има щанд. Защо не се качите на "окото", за да разгледате Лондон отвисоко; в близост е и галерията Тейт; аз бих ви препоръчала и Британския музей или мадам Тюсо (там се чака солидно!). Или просто се разходете из Лондон. Винаги има какво да се види!


И аз така мисля но ако успеем сутринта да идем до Уиндзор,за6то пак не следобед да идем в центъра и минем от там ако си харесам не6то може да си купя но злато не видях в каталога с бижута така 4е незнам

# 11
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Хайде и аз да се отчета,
1.Препоръчвам Британския музей,много е интересна египетската част,мумията на Клеопатра е там  (безплатен е в по-долямата си част)
2.Тайт галерията( безплатна е)
3.Националната Галерия -безплатна има мнооого какво да се види ,вкючително и слънчогледите на Ван Гог (и тя е безплатна)
Малко off някои знае ли къде се намира Българското евангилие newsm78

# 12
  • Мнения: 2 452
Хайде и аз да се отчета,
1.Препоръчвам Британския музей,много е интересна египетската част,мумията на Клеопатра е там  (безплатен е в по-долямата си част)
2.Тайт галерията( безплатна е)
3.Националната Галерия -безплатна има мнооого какво да се види ,вкючително и слънчогледите на Ван Гог (и тя е безплатна)
Малко off някои знае ли къде се намира Българското евангилие newsm78

Доколкото зная е в Британския музей, но аз не го видях, когато бях там. Може и да не съм го забелязала (въпреки че си мислех за него!), защото бях доста бременна и разсеяна. Embarassed
По въпроса за Хародс и бижутата - струва ми се неразумно да си купуваш бижута оттам, освен ако нямаш излишни пари, искам да кажа.

# 13
  • по света
  • Мнения: 1 587
Това което видях от магазина изоб6то не ми хареса,говорихме с моя съпруг по това което ни казахте и колебанията са за Британския музеи и замъка.
Много сте готини и БЛАГОДАРЯ

# 14
  • UK
  • Мнения: 1 334
абе и аз няколко пъти вече ходя в тоя музей -няма го евангелието,а пишеше някъде,че е на първия етаж-ми гледах,гледах няма го Sadако го намерите свиркайте Wink

Общи условия

Активация на акаунт