Как се третира и колко трае зачервен оток от ДТК-то?

  • 1 451
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Вчера беше първия прием на ДТК и полио-то на Георги. На мястото, където инжектираха полиото, няма нищо вече. Но ДТК-то се поду лекичко и се зачерви - през нощта червеното беше колкото грахче, а към обяд беше колкото 50 стотинкова монета. Аз още от вчера съм сложила компрес с риванол, дори го сменям вече 3 пъти.

Колко време може да трае това подуване и червенината? Има ли място за притеснение? Детето не изглежда по никакъв начин по-притеснено, т.е. не ми се вярва да го боли, но педиатърката каза да му дам ефералган за всеки случай, да не го боли и да правя компреси ако трябва и цяла седмица. Но на мен ми се струва много цяла седмица да трае отока?!?

Майчета, споделете вашия опит, моля ви.

# 1
Подуването и червенината могат да траят и една седмица, поне при нас с четвъртото ДТК беше толкова някъде, но остава едно топченце подкожно, което ще усещаш доста по-дълго време. Така че не се притеснявай, няма нищо тревожно.
Щом и детенцето не го боли.
При нас като ни сложиха първото ДТК на 5 месеца и ръчичката ни болеше, та плачеше милата като я обличахме поне три дни.
Като чета при вас не е такъв случаят, слава богу.
Гледай на следващата ваксина да смените ръчичката.

# 2
  • Мнения: 3 379
Цитат на: bebche
Подуването и червенината могат да траят и една седмица...


А компреса докъто траят ли трябва да го правя? А с къпането как стои въпроса - да пазя ли мястото?

# 3
  • Мнения: 4 390
Цитат на: SZA
Цитат на: bebche
Подуването и червенината могат да траят и една седмица...


А компреса докъто траят ли трябва да го правя? А с къпането как стои въпроса - да пазя ли мястото?


Компресът си го прави (с риванол), докато има оток и червенина.
Преди къпане слагай лепенка, да не се мокри мястото.

# 4
  • Мнения: 3 379
Цитат на: diviana
Компресът си го прави (с риванол), докато има оток и червенина.
Преди къпане слагай лепенка, да не се мокри мястото.


Каква лепенка?

# 5
  • Мнения: 4 390
Цитат на: SZA
Цитат на: diviana
Компресът си го прави (с риванол), докато има оток и червенина.
Преди къпане слагай лепенка, да не се мокри мястото.


Каква лепенка?


Ами аз използвам детски, непромокаеми.

# 6
  • Мнения: 3 379
Цитат на: diviana
Цитат на: SZA
Цитат на: diviana
Компресът си го прави (с риванол), докато има оток и червенина.
Преди къпане слагай лепенка, да не се мокри мястото.


Каква лепенка?


Ами аз използвам детски, непромокаеми.


Аз му сложих стерилна на 3М, дори го оставих за през нощта с нея, надявам се нищо да му няма... А какви са тези детски непромокаеми?

# 7
  • Мнения: 4 390
Цитат на: SZA
Цитат на: diviana
Цитат на: SZA
Цитат на: diviana
Компресът си го прави (с риванол), докато има оток и червенина.
Преди къпане слагай лепенка, да не се мокри мястото.


Каква лепенка?


Ами аз използвам детски, непромокаеми.


Аз му сложих стерилна на 3М, дори го оставих за през нощта с нея, надявам се нищо да му няма... А какви са тези детски непромокаеми?


А, стерилна е добре. Не мисля, че му пречи, особено, ако компресът не е голям и не спи по гръбче бебенцето. И аз съм я оставяла с компрес цяла нощ моята дъщеря.
Ами едни такива с картинки, за децата. Аз съм в чужбина, не знам дали в БГ ги има.
Сега как е бебето? Поспадна ли отокът? А червенината понамаля ли? Не се притеснявай, много деца реагират така.

# 8
  • Мнения: 421
По съвет на нашата педиатърка винаги след поставяне на ДТК или друга ваксина, когато се приберем вкъщи налагам мястото на убождане с мед върху марля. След банята, като се внимава мястото на убождане да не се търка със сапун, за цялята нощ правя компрес с риванол.До сега не съм имала проблеми(зачервявания, температура и т.н.) след ваксините.

# 9
  • Мнения: 3 379
Цитат на: diviana


А, стерилна е добре. Не мисля, че му пречи, особено, ако компресът не е голям и не спи по гръбче бебенцето. И аз съм я оставяла с компрес цяла нощ моята дъщеря.
Ами едни такива с картинки, за децата. Аз съм в чужбина, не знам дали в БГ ги има.
Сега как е бебето? Поспадна ли отокът? А червенината понамаля ли? Не се притеснявай, много деца реагират така.


Ами май е понамалял отока и червенината. Тя ваксината му е в ръчичката (слава богу, защото спи по гръб). Аз махнах компреса преди банята и сложих върху оточето стерилната лепенка, за да не се мокри и нея не съм я махала за през нощта. Иначе компресът снощи след няколко часа беше аут от въртенето  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 390
Цитат на: SZA
Цитат на: diviana


Ами май е понамалял отока и червенината. Тя ваксината му е в ръчичката (слава богу, защото спи по гръб). Аз махнах компреса преди банята и сложих върху оточето стерилната лепенка, за да не се мокри и нея не съм я махала за през нощта. Иначе компресът снощи след няколко часа беше аут от въртенето  Simple Smile


Утре сигурно няма да има и помен от оток и червенина.Ако е така, не му слагай вечерта лепенки при къпането.

Общи условия

Активация на акаунт