съдържание на пълномаслено прясно мляко в пюретата Хип от 4-ти месец

  • 900
  • 12
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Здравейте,
Аз тъй като съм изцяло обсебена от мисълта за зеленчуковите пюрета, продължавам с въпросите относно тях Wink

Гледах съдържанието на пюретата на Хип от 4-ти месец - "нежен зеленчук с ориз" и "зеленчук със сметана" и се притесних, че в съдържанието пише че има пълномаслено прясно мляко*!? наистина добавена е една звездичка, която обаче няма легенда, която да показва какво означава.

Знаете ли дали това е адаптирано мляко и може ли да се дава спокойно на 5 месечно бебе. Нали прясното мляко се въвеждаше доста по-късно, мисля след като детето навърши 1 година.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 688
аз му давах и не е имал проблем
но дали е адаптирано незнам:(

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 и аз му дадах и нямаше проблем.Не знам защо,но специално на Хип се доверявам относно съдържанието на пюретата.Щом пише,че става за дадена възраст го давам.Най-добре се обади на педиатърката си и я попитай.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
и аз се доверявам на хип но гледайкъ съдържанието а не това за коя възраст е.Случи ми се на две еднакви пюрета да пише че са от различни възрасти:(

# 4
  • Мнения: 472
аз също се доверявам на ХИП и даже си мисля , че е добре да има млекце в пюренцето !  Grinning

това с различните възрасти и аз съм налитала на такива но най има нови пурета тоест друга серия защото преди сока от ябълка и грозде го даваха за след 12 седмица а сега пише след 4 месеца !

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 631
 #CrazyНе сме яли още Hipp, но така като ви чета си мисля, че скоро няма и да му дам.
Не бих се и доверила на тази марка след това, което прочетох тук. Naughty

# 6
  • Мнения: 763
Аз също давам пюренца на Хип и ми се струва, че са най-хубавите!

Щом даваме адаптирано мляко на децата си, какво пречи да има в пюрето. Това не е прясно мляко в смисъла, който разбираме ние.

А долу видях, че звездичката означава - според разпоредбите.

# 7
  • Мнения: 763
#CrazyНе сме яли още Hipp, но така като ви чета си мисля, че скоро няма и да му дам.
Не бих се и доверила на тази марка след това, което прочетох тук. Naughty

Дима, а ти какви пюренца му даваш?

# 8
  • Мнения: 2 807
Не е адаптирано, пълномаслено прясно мляко е - така отговорих на въпроса ти и в другата тема  Wink

По тази причина не бих давала преди годинката, или поне не преди 7-8 месец, нищо че млякото е от щастливи крави, отглеждани в био-условия с био-храни  Wink

# 9
  • Мнения: 1 567
Аз пък за разлика от другите мами, не се доверявам въобще на фирмите, нито рекламите им.

То и кисело мляко за над 4 месеца се продава на Фризокрйим и Нестле и се рекламират много по телевизията..... Но педиатрите са твърдо против. Кисело мляко и особено купешко  след годинка. Става въпрос за нови изследвания от последните 2-3 години. И въобще прясното краве мляко и производните му (сирене и т.н.) след годинката.... е,а хайде от 11 месец....
Но мамите купуват на юруш.....

Само домашно приготвени пюрета, кисели, кремета и т.н. - това ми е веруюто

# 10
  • Мнения: 1 089
преди да почна да и готвя (а това е от скоро  Simple Smile) ядеше само от пюретата на Хип. Когато беше на 6 м. и дадох това със спанака, в което има сметана и мляко, мисля че го даваха за след 5м. Обрина се. мисля си, че беше от млякото или сметаната. От тогава пюре, в което има мляко или сметана не съм купувала.

# 11
  • Монреал
  • Мнения: 631
Готвя аз, защото имаме вила и родителите ми лятото си отглеждат в "био-условия  Wink" плодове и зеленчуци, а и сме на кухня. Пюрета купувам много рядко: Ам-Ам, Сънвал, Ганчев, Хаме.

# 12
  • Мнения: 2 807
мисля си, че беше от млякото или сметаната.

Малка е вероятността да се е обринало от спанака Wink

Общи условия

Активация на акаунт