за липсата на коластра през бременността?

  • 1 694
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 658
Момичета, раждали и кърмили по две и повече деца, моля за съвет. Нали това, че тази бременност не съм имала изтичане на коластра, не означава, че няма да имам кърма? Започнах да се притеснявам, миналата бременност, от 8 месец имах доста протичане на коластра и кърмих допреди 5 месеца дъщеря ми. А сега нищо, а така съм се настроила да си кърмя и малкия още толкова.

# 1
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Не, не означава. Не се притеснявай. Ще си кърмиш и второто дете. Аз имах коластра преди да забременея (поради една неуспешна бременност) и после нито капка през цялата следваща бременност.

Успех!

# 2
  • Мнения: 253
Не се притеснявай, не е задължително да имаш коластра през бременността. А и да имаш това не гарантира безпроблемно кърмене, важно е как ще подходиш към кърменето, когато бебето се роди. Успех, дано всичко бъде наред при вас   bouquet

# 3
  • Варна
  • Мнения: 101
И аз така като теб се бях притеснила, че нямах нито капка коластра вторият път.Но явно това не е признак за липса на мляко след това.и слава богу!
Първият път кърмих малко повече от година.И сега имам намерение да кърмя поне толкова.Засега нямам никакви проблеми с кърмата си.Има си я:)

# 4
  • София
  • Мнения: 1 535
Не мисля, че трябва да се притесняваш.
И при двете ми бременности не съм имала изтичане на коластра. Кърмих голямата до 8-мия месец, малкия все още кърмя  Peace

# 5
  • Мнения: 857
Изобщо не съм имала коластра през бременността. Даже и аз си мислех, че няма да мога да кърмя. Сега кърмя успешно.
Не се притеснявай.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
много ви благодаря момичета, наистина се бях притеснила. Сега се поуспокоих.   bouquet

# 7
  • Мнения: 529
Хайде и аз да си кажа.Почти нямах коластра през втората бременност,и кърмата ми слезе по-късно в сравнение с първият път.Кърмих почти една година(11м. и половина)

# 8
  • Мнения: 919
Същото беше и при мен.Първият път имах,вторият път нямах.Но вторият път даже кърмих повече,така че не се притеснявай изобщо! Hug

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
АЗ нямах грам коластра  през бременността , но сега се  радвам на достатъчно  мляко .Мисля, че едното не  гарантира другото .

# 10
  • Мнения: 511
Ами и аз нямах изтичане на коластра през бременността, което не ми попречи да кърмя все още. Hug

# 11
  • Мнения: 11 003
По време на бременността не съм имала и грам коластра. Кърмата, т.е. коластрата ми слезе 24 часа след раждането. Вече 2 години кърмя успешно, така че съм поредния пример как едното няма нищо общо с другото. Peace

# 12
  • Мнения: 317
Ами и аз нямах изтичане на коластра през бременността, което не ми попречи да кърмя все още. Hug
И аз!  Grinning

# 13
  • София
  • Мнения: 2 658
момичета, още веднъж ви благодаря на всички, сега вече съм наистина спокойна.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 798
през двете бременности не съм имала капка коластра. И двете ми бебета засукаха веднага, значи все пак нещо е имало  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт