Твърде рано???????

  • 4 683
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте на всички мами,искам да споделя нещо с вас което ме измъчва,снощи теста ми показа EFP , заедно сме с приятеля ми от 3 години от 2 живеем заедно,аз съм на 21(навършвам ги на есен) а той на 27.В 6-та седмица съм,знам прекалено е рано,споделих със леля ми понеже винаги съм споделяла с нея а тя ми каза,много си млада,не ти трябва,мн бързаш, и т.н.,искам детето и няма да го махна,но незнам как ще реагират родители,познати , във всички лица ли ще  прочета това мнение?Тежко ми е,може и да съм млада,може да не съм се наживяла,но нали за това живеем за тези малки съкровища,мн съм объркана,да не кажа разстроена,всяко едно мнение ще ми е от полза.Благодаря,Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 9 389
Аз съм на 21 години и имам дете на 3 месеца.Щом искаш бебето не виждам какво те спира.Не слушай никой.Сама си направи равносметката.

# 2
  • Мнения: 1 900
И аз родих сина си прекалено рано/19/, не са важни само годините. Въпроса е как ти усещаш нещата, има ли кой да те покрепи? Лично според мене е много по-важно дали психически си съзрял за дете, защото финансовата страна е много разтеглива. Дете може да се отгледа и с малко средства, важно е да е обичано, желано и разбирано.
Приятеля ти на какво мнение е? Подкрепя ли те?

# 3
  • Мнения: 672
Честити ти две чертички  Hug Нормално е да се чувстваш объркана, но знай, че окончателното решение зависи от теб и бащата на детето. Не позволявай на никого да ти се бърка. Първото си дете родих на 20. Нито за миг не съжалявам. За мен животът без децата ми е безсмислен. Надявам се всички да те подкрепят Hug

# 4
  • Мнения: 1 796
Не ти е рано!Ако ти и бащата го искате какво значение има какво мислят другите?!Не си сама за да се притесняваш(макар че и да беше сама няма значение).Какво означава ''да си поживеете''?От 2 години живеете двамата,не от вчера.Аз не бих се замисляла,в смисъл че това е най-хубавото нещо което може да ти се случи,ако махнеш бебето смяташ ли че живота ти след това ще е по-лесен?Все пак решението си е твое.Лека бременност ти желая и не мисли какво ще кажат хората-радвай се на живота Peace

# 5
  • Мнения: 943
Хмм, разбирам да си на 17-18 г. ,но все пак .... newsm78
Не си ли самостоятелна, още ли те дундуркат като дете? Да не би да са против приятелят ти Thinking. А и какво се притесняваш, ако и той го иска както ти, не виждам грам проблем в ситуацията.
На мен връстничките постоянно казват,че са млади за деца ( аз съм на 22) ,че не са готови, ами не се готови ,защото не са намерили подходящия човек,защото връзката им не ги кара да създадат плод на любовта си.
Какво означава млада си?
моят съвет е ,да не обръщаш внимание на хорското мнение ,все пак това е вашето бебче и вашия живот.
пожелавам ти късмет и мноооооого успешна и спокойна бременност  

# 6
  • София
  • Мнения: 7 173
За някои може и да е твърде рано.
За теб според мен не е.
Ти си искаш бебето и очевидно нямаше да се замислиш дали е рано или късно, ако не го беше казала леля ти.
Желая ти лека бременност.
И да започнеш да се учиш, че мнението на околните не винаги е важно  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 793
И аз съм на 21 години...също като теб се притеснявах как ще кажа на родителите ми,на приятели и т.н. Оказа се че почти всички реагираха много добре ,майка ми се разплака от радост ,баща ми и той и постоянно ме разпитват как съм ,бебето как е,след всяка консултация ме инструктират да им се обадя  Crazy ... голяма радост Simple Smile (забравих да спомена че майка ми е на 45 год. баща ми на 60 имам по малък брат който тази година ще стане на 18 год. и сестра на 34год,но тя е болна и не може да има деца  Sad ) От приятелите имаше само едно изключение ,всички останали много се радват. Най -важното е ти и човека до теб да искате бебето...от там нататък съобщаваш новината а не питаш за съвет. Помисли добре и успех  Hug

# 8
  • Мнения: 4 343
Ама и ти какви мисли ooooh!.
Я влез в магазин за детски дрешки и погледни най-малките  Wink,а като си представиш твоето мъниче в тях  Hug Heart Eyes.Няма да имаш търпение да го гушнеш.

# 9
  • Мнения: 69
Не е толкова страшно рано , все пак живеете заедно от 2год. - нормално е да се слу4и . А пък и щом желаеш детето какво те интересува кои как ще реагира (като се роди вси4ки ще му се радват  Hug) Успех!

# 10
  • Мнения: 2 556
А какво е мнението на приятеля ти? То е значително по-важно от това на леля си все пак. Изобщо не е до годините, аз родих първото си дете на почти 27 години и пак ми се струваше, че ми е рано. Wink

# 11
  • Мнения: 16
Живеем си заедно и самостоятелно,не живея с родителите ми от 2 години,имаме и двамата стабилни работи,той е военен ,а аз работя в едно офисче и водя документация,искаме детето,таткото ме подкрепя на 100%,на седмото небе е от радост и щастие,вече мисли имена Laughing и не ми дава дамската си чанта да нося,че била тежка  Laughing,благодаря Ви,наистина ми помогнахте със вашите съвети  smile3525 smile3525

# 12
  • Мнения: 87
На 19г. родих пьрвото на 24 вече имах второ,ако това те успокоява,че си млада./според мен си закьсняла вече- МАЙТАП/

# 13
  • Мнения: 1 317
Според мен не ти е рано. Щом сте си самостоятелни, обичате се и сте щастливи - няма от какво да се притесняваш.
Някой хора ще смятат, че и на 30 е рано да се ражда, свят шарен, хора различни. Едно време на 17 вече са били стари моми  Wink
Майка ми на 21 е била вече с 2 деца, аз родих моето на 22 и за миг дори не съм си мислила дали е рано.
Сега се наслаждавай на бременността си и ти пожелавам прекрасни 9 месеца   bouquet

# 14
  • Мнения: 114
хей,мнението на околните не е важно щом ти и приятелят ти искате това дете.Родителите винаги ще намерят за какво да мърморят.Пък и не си на 15,16 а на 21г.Пожелавам ти лека бременност

Общи условия

Активация на акаунт