Необичайно висока температура-причини-39.3

  • 6 063
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте мами,имам следният проблем.Малката/1 годинка и 8 месеца/ от 2-3 дни поддържа температура между 38.7-39.3/,бяхме на личната педиатърка и по спешност в Токуда.И на двете места не могат да констатират реална причина.Няма симптоми на грип,няма кашлица,хрема,обриви,диша нормално,категорични са ,че не са зъби/не можело 39 градуса /от зъби.Решиха да и пуснат кръв и урина/стерилна и обикновена/,последната докторка реши,че прави възпаление на пикочните пътища/без изследвания как го реши  Rolling Eyes/.
Искам да ви питам дали сте имали подобен случай....,утре ще и правим изследванията,но тази неизвестност ме шокира.Притеснено ми е,че те гледат като спомоществувателна касичка.Изследванията са 50 лв,преглед 30,консултация 30....,нямам думи просто!
А да ви кажа в Токуда как на регистратурата една девойка каза:Ами,така ще бъде вече...
Е,какво,който няма възможности,да мре ли?

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 190
При добро развитие на нещата би могло да се окаже, че е нормална вирусна инфекция. Естествено, че не може да е от зъби  ooooh! Не бих се доверила на необоснована диагноза за пикочна инфекция. Тя поне лесно се доказва- първо с обикновена урина, ако се налага после и стерилна.

# 2
  • Мнения: 6 713
Точно по този въпрос мислех да пусна тема след малко и видях твоята Hug
Значи в понеделник бебка вдигна 38 през деня за малко и после от вторник до днес включително вдига непрекъснато - от 38.0 до 39.6 последно в 18.00 ч. днеска! Два пъти ходихме до спешното, вторият път изследваха урината (без кръвни) и е чиста и педиатърът ни изключи инфекция на пикочните пътища. Даваме панадол и нурофен на 6 часа ако има висока температура. Но ме притеснява, че не ни минава и всеки ден си има висока Т. Даже вчера направи нещо като гърч (четохме д-р Спок), защото трепереше дълго време, изака се (адски рядко го рави по време на сън), кожат й - на петна, въобще луднахме. ooooh! За минути вдига до 39 градуса, сваляхме я с мокри чорапи, кърпи.
Но каква е причината ?? Педито каза, че и двете уши са зачервени, но не изписа антибиотик, защото не било бактериологично?!? Thinking Обаче нито я болят ушите на дърпане, нито ги пипа. Зъби очакваме да вади, обаче няма нищо.
Как сте вие сега, добре ли е детенце? Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 723
Температурата, за да я има (дори и ниска), винаги има причина за това.
Щом няма видими симптоми за нещо,
то пускането на кръвна картина е най- добрия начин да се установи,
ако има някаква вътрешна инфекция.

....Притеснено ми е,че те гледат като спомоществувателна касичка.Изследванията са 50 лв,преглед 30,консултация 30....,нямам думи просто!
А да ви кажа в Токуда как на регистратурата една девойка каза:Ами,така ще бъде вече...
Е,какво,който няма възможности,да мре ли?
В Токуда е така. В другите частни болници- също.
Не винаги, обаче скъпата консултация и прегледа в лъскав кабинет
се слагат под общ знаменател с адекватната диагноза.

ЛУРДЕС, доста е висока температурата, за да я отдаваш на зъби.
Не е зле да й пуснеш и ти кръвна картина.

Дано се оправят бързо дечицата ви Praynig

# 4
  • Мнения: 1 264
Висока Т се вдига при доста болести. На прима виста се сещам за варицела, скарлатина. Т пада, когато избият пъпките. От възпаление на ушите се вдига също Т. За уши обикновено изписват АБ, разбира се това само лекар може да прецени. От ангина също се вдига много висока Т. Още не сме приключили с лечението на гнойната ангина. Първият ден нямаше никаки други симптоми освен високата Т. След 24 часа гърлото беше силно зачервено, сливиците целите в налепи. При менингит също Т е много висока, но там има и болки в главата, скованост във врата и невъзможност да се навежда главичката напред. (Доста се притесних аз с високата Т преди седмица и сума неща изчетох в нета, от които само се паникьосах и звънях час по час на доктора.)
От зъби не се вдига Т или поне не толкова висока.

# 5
  • Мнения: 6 713
ЛУРДЕС, доста е висока температурата, за да я отдаваш на зъби.
Не е зле да й пуснеш и ти кръвна картина.

Абсурд да са зъби, наистина е много висока. Ще поискам кръвна следващия път Peace

Педито обстойно преслуша гърдичките, видя гърлото, само зачервените уши.. Ама егати колко дена вдига Т вече!? Дано тая нощ спим нормално. Praynig Praynig

# 6
  • Мнения: 214
Лурдес,мила,стискам палци и за вас!
Много ви благодаря за отговорите мили мами!  Hug
Лурдес,само не се паникьосвай мила!Не е добър съветник паниката.
Ох,за зъбите идеше реч.При първото ходене/личната лекарка/,предположението зъби дойде от факта,че наистина в момента избиват кучешките на нашето момиченце.Тя не беше вдигала температура от зъби,но много мами и познати споделят,че кучешките зъбки били най-мръснишките зъби.При някои дечица нямало проблеми,но при други седмици имали температура,разстройство.
Ние сме утре на изследвания и се моля всичко да е ОК,че системата е толкова порочна,ужасно е просто....ако ти открият нещо се почват изследвания,антибиотици,повтаряния,контроли и така до пръсване.Ние също давахме Панадол и Нурофен,но при температури над 39 градуса,те вече не помагат и ни казаха за капки Хексалгин  PeaceОще не сме дали,защото в момента е добре.
Иначе детенцето е контактно,играе,има енергия/но те повечето са така /с температури.Лошото поне според мен е,че понякога симптомите са много трудно откриваеми,когато няма други фактори/разстройство,повръщане/и е възможно евентуален проблем да се прояви след време.Гърлото и е чисто,няма налепи/но защо ли реших,че може да има проблем със сливици/,просто още да не е локализиран.Докторката в Токуда така се надяваше да и кажа,че има кашлица,хрема,нещо там да се хване,ама не.../в никакъв случай не искам да кажа,че не сме доволни/.Напротив!Внимателни са,ама какво да ви кажа.....чакахме пак около час и половина да решат кой доктор кои деца поема.Е,ясно е ,че си плащаш,ама аз така можех да чакам и в поликлиниката.А в коридора стои една координаторка/сестра/каторъководител движение,само показва кой къде да влиза.И прегледа не започва докато не си платиш/смешно/,все едно ще избягаш някъде.Смешна работа!Разбирам,че е платено/отишли сме по собствена воля и по спешност/,но да чакаш .....час и половина....

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
ЛУРДЕС  щом са червени ушите на бебето е възможно заради тях да вдига температура. Заведи бебето на УНГ лекар и пусни пълна кръвна картина.
 Mi6i76 дано не излезе нищо притеснително!

# 8
  • Мнения: 214
Ето при нас картинката.От кръвната картина-има нисък хемоглобин,но това си го знаеме...така е от самото начало,много малко ускорена утайка и ускорен C реактивен протеин.Точно този протеин мисля се изследва за възпаленията.Урината е нормална.А температурата от 2 дни изчезна като с магическа пръчка.Консултация и преглед-кършат ръце и повтарят,че видим проблем няма. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт