Нападали/ограбвали ли са ви насред улицата?

  • 4 208
  • 56
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 642
Пускам тази тема провокирана от днешния ми разговор с жената от която си купувам вестници всеки ден. Сутринта на път за работа един младеж я блъска доста силно (даже и белези има), грабва й чантата с документите и парите и офейква по-бързо от стрела. Честно казано съм стресната и възмутена от това. Дори не това са точните думи, по-скоро съм бясна. Цял ден си мисля за жената и за това какво изживява. Какви неприятности ще й се струпат на главата само заради откраднатите документи, а не заради парите. И как никой и нищо не може да направи. Нито човека, нито полицията, никой...
Върнах се назад в зората на Демокрацията, когато в един съботен ден насред пълната с народ спирка на стадион Васил Левски един ...... незнам как да го нарека, отскубна от врата ми златното ми синджирче подарък от мама. И си спомних как никой не реагира, никой не го подгони, а аз се разплаках от ужас. И до ден днешен помня очите на гадния изрод. Но бях 17-18 годишна и не се оплаках в полицията. Днес бих направила друго, но тогава си замълчах.
Та ми се ще да споделите и вие, случвало ли ви се е подобно нещо?
Както и да сподели който знае какво можем да направим в такъв момент, как да се защитим?

# 1
  • Мнения: 22 347
Преди време една циганка посред бял ден дърпа чантата на майка ми....и естествено тръгва да бяга.
Е да, но майка ми я подгонила, настигнала....взела си чантата и я ритнала 2пъти където сварила. Най-големият майтап е, че се намерил някакъв мъж, който да и се развика как можело така да удря жената.  Laughing
После като се прибра в къщи беше доста стресирана....но тогава явно адреналина си е казал думата и е реагирала адекватно.

# 2
  • Мнения: 4 668
Не са ме нападали за щастие , но имам приятелка , която пострада сериозно при такъв инцидент - доста я бяха удряли , а в чантата и имаше 3000 лв. служебни пари  Sick
Иначе преди 7-8 години една  циганка се опита да ми отмъкне чантата от стола - бяхме седнали на МакДоналдс на Славейков , но за нейно нещастие много бързо я хванах за ръката , взех си чантата и доста я понабих  Simple Smile . Това се случи в 12 ч. наобяд.

# 3
  • София
  • Мнения: 642
Преди време една циганка посред бял ден дърпа чантата на майка ми....и естествено тръгва да бяга.
Е да, но майка ми я подгонила, настигнала....взела си чантата и я ритнала 2пъти където сварила. Най-големият майтап е, че се намерил някакъв мъж, който да и се развика как можело така да удря жената.  Laughing
После като се прибра в къщи беше доста стресирана....но тогава явно адреналина си е казал думата и е реагирала адекватно.

Днес си мислех същото. Че ако някой се опита да ми дръпне чантата например сигурно би ми паднало пердето и бих го нападнала аз, вместо той мене  Simple Smile, но дано не ми се случва (чук-чук... да чукам на дърво). При всички случаи все се надявам един да хвана, но да отнесе боя за двата пъти в които съм оставала без портмоне. Единия път на изложение в НДК, а втория път качвайки се в автобуса. Още не мога да прежаля срязаната си любима чанта. Оттогава обаче имам обица на ухото - не нося документи (ЛК) в портфейл. Парите се печелят, но документите се вадят трудно.
Pipinka, много жалко за твоята приятелка. На мен доста често ми се налага да нося служебни пари в себе си и понякога наистина ме е страх.

# 4
  • Мнения: 3 621
Преди 10-тина години се разхождаме с една приятелка, тя си бута количката с бебето а аз вървя до нея. Минаваме покрай  Първо районно в Бургас и изведнъж момчето което вървеше срещу нас и отскубна златния синджир от врата и тръгна да бяга.
В същото време отпред пред районното имаше сумати полицаи които си пушеха цигарите. След първоначалния шок приятелката ми ги попита защо не и помогнаха, а единия от тях и отговори че в момента са в обедна почивка...
На мене лично два пъти са ми крали портмонето от чантата , в автобуса
Не е приятно никак, обаче си мисля че е трудно да намериш човек който не е бил ограбван

# 5
  • Мнения: 1 763
На мъжа ми веднъж му бяха откраднали портмонето в автобуса- документи и 100лв. Не видя кой е бил, оплака се в полицията, но нищо не беше намерено.

# 6
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Върнах се назад в зората на Демокрацията, когато в един съботен ден насред пълната с народ спирка на стадион Васил Левски един ...... незнам как да го нарека, отскубна от врата ми златното ми синджирче подарък от мама. И си спомних как никой не реагира, никой не го подгони, а аз се разплаках от ужас. И до ден днешен помня очите на гадния изрод. Но бях 17-18 годишна и не се оплаках в полицията. Днес бих направила друго, но тогава си замълчах.
Та ми се ще да споделите и вие, случвало ли ви се е подобно нещо?
Както и да сподели който знае какво можем да направим в такъв момент, как да се защитим?

Не ми се е случвало такова нещо, дано и не ми се случва  Praynig, но станах свидетел преди много години точно на такава кражба  Confused, на около 50 м от мен едно младо момиче вървеше с двама цигани, от двете си страни  newsm78, доста странна гледка бяха, и затова ги загледах. След 10 сек двамата хукнаха да бягат по една странична уличка, а момичето се разплака и развика, че са я ограбили. Явно единия я е пребърквал, а другия я е заплашвал през това време да мълчи, знам ли.  Thinking
Не знам как бих реагирала в такава ситуация.

# 7
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
В същото време отпред пред районното имаше сумати полицаи които си пушеха цигарите. След първоначалния шок приятелката ми ги попита защо не и помогнаха, а единия от тях и отговори че в момента са в обедна почивка...


 Shocked e отвратително е това  Sick
Мен така не са ме крали, но пък не им попречи да ни откраднат колата, на 2 метра от вратата на къщата, вътре със детското столче и със количката  Tired Как не им дожаля не знам, като се има предвид, че нашата кола въобще не беше най-бляскавата на улицата, а пък и се вижда от километри, че има малко дете в семейството. Но явно нямат такива скруполи.  Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 171
За щастие до сега не са ме ограбвали.. и да се надявам, че това няма да стане и в бъдеще. Имам една позната, която скоро както си вървяла с една нейна позната... и изведнъж някаква циганка и дърпа чантата и хуква да бяга. Но тя запазила спокойствие, веднага тръгнали след нея, обадила се на няколко познати, които точно пък в този момент пили кафе някъде близко до тях..., та заобиколили въпросната циганка и си взели чантата.
И както се сещате, въпросната гиганка...си го е получила fight #2gunfire

# 9
  • Мнения: 54
Бях на на 14 и с 4-ри приятелки се разхождахме по Славейков, спират ни 4-ри момичета на около 18 и ни искат 20 стотинки за цигари не им достигали. В първия момент ми се сториха нормални, после видях, че са наркоманки и първоначално искаха да видят синджирчето на едната от моите приятелки, тя леко се премести, после питаха колко е часа, казахме им като погледнахме часовника, който е там на площада, но това явно не беше тяхната цел, искаха телефон. Тръгнахме си, те след нас, почнаха да дърпат чанти, бихме се с тях естествено. На една приятелка така й раздраха ръцете, а мъжете просто стояха и гледаха отстрани... Беше в 7 вечерта лятото, беше претъпкано с хора, но никой не ни помогна, разелиха ни на две части и така стана, че докато се усетим, изтикали едното момиче на ъгла на градинката на Ангел Кънчев, а точно това момиче им даде 20-те стотинки. Взеха й телефона, но не защото не й се бореше, а защото там ги чакаха 15-тина момчета, които бяха заобиколили градинката. Та така... голям стрес си беше, нападали са ме и с други цели на същите години и от тогава се промених, вече ме е страх от всеки по улицата...

# 10
  • София
  • Мнения: 642
Явно това да те ограбят е ежедневие вече.

В същото време отпред пред районното имаше сумати полицаи които си пушеха цигарите. След първоначалния шок приятелката ми ги попита защо не и помогнаха, а единия от тях и отговори че в момента са в обедна почивка...
Това вече е върха  Shocked. Но какво ли да ме учудва, като няма закони у нас?!? На кого му пука...Нали и да го хванат, след 24 часа ще го пуснат, а на всичкото отгоре може и адвокатите на крадеца да те съдят за обида и клевета. ooooh!
Понякога си мисля, че трябва да направят много сурови наказанията за кражба (и не само). Като Крумовите закони. Крадец ли е - ръцете да му отрежат, пък да видим после с какво ще краде. Знам, че е много крайно, но само човек който не е бил от тази страна не знае какъв е шока. Месеци наред не смеех да се прибирам сама вкъщи. Беше ме страх да се кача по стълбите, да си вляза сама у дома. По цели нощи се ослушвах при всяко потропване. И всичкото това заради двата пъти в които крадци бяха влизали у нас. И до ден днешен никой не направи нищо, кражба има - крадец няма. Но това е малко извън темата.

Последна редакция: чт, 07 май 2009, 22:37 от rainbow

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639

В същото време отпред пред районното имаше сумати полицаи които си пушеха цигарите. След първоначалния шок приятелката ми ги попита защо не и помогнаха, а единия от тях и отговори че в момента са в обедна почивка...

#Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 1 735
2 пъти.Единият път бях още ученичка и в една пряка на Раковска ни нападнаха едни хулиганчета и удариха двата ми съученика,с които бях и им взеха парите.Беше страшно,за пръв път ставах свидетел на такова нещо.Вторият път чаках на спирката на Плиска дълго време,имаше много хора и като се качвах хванах едно цигане,че ми е бръкнало в чантата и  се развиках.Няколко нейки другарки ме удариха в гърба и изчезнаха,естествено "мъжете"/ да не пиша друга дума/ се направиха,че нищо не виждат.Муньовци. #Cussing outИ баща ми и мъжа ми са ставали жертва на нападение.Всъщност баща ми хич не беше жертва,защото беше настигнал крадеца и го беше наритал здравата.Цял сак се беше опитал да му задигне, докато си купувал нещо.

# 13
  • Мнения: 1 559
Ами да съм била на 15 някъде.Имах 2 по дебелки синджира на врата.Винаги съм ги прибирала под блузи,ама беше топло,и аз бях по разголена.Някъде към 7 vecher,светло още ,се прибирам към къщи.И един ,с анурак и сложена качулка,направо се вряза в мен.Всичко стана за секунди.Раzдра ми ужасно врата...ама ги скъса и избяга.Тогава имах период,както вървя,все да се оглеждам,все да съм нащрек,някой да не се нахвърли отгоре mi.Ама отмина де..даже ми ляха куршум.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Преди 10-тина години се разхождаме с една приятелка, тя си бута количката с бебето а аз вървя до нея. Минаваме покрай  Първо районно в Бургас и изведнъж момчето което вървеше срещу нас и отскубна златния синджир от врата и тръгна да бяга.
Същото се случи с моя братовчедка, аз вървях с нея. Докато се освестим кретенът беше вече на 50-на метра и препускаше нататък. До нас спря една кола и човекът предложи вода и да се обади някъде, ако искаме, но онзи изрод избяга.
За полицаите нямам думи, чак ми е трудно да го повярвам Shocked

Общи условия

Активация на акаунт