дали не я прехранвам?

  • 820
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
здравейте,моля да си кажете мнението относно нашето хранене,защото моето момиченце на 1.8месеца започна да не иска да яде....Тя по принцип си е яшно дете,макар винаги да си е яла с книжки или някакви други забавления(с бавачката без забавления),но сега още щом види лъжицата и не иска да яде.Ако и изсипя рога на изобилието от играчки и т. н. изяжда всичко,но на мен ми къса нервите а и се питам това не е ли хранене насила?Значи ето режима ни- събужда се 8-9 часа 150мл. ам , 11.00 ч. кис.мл. с бисквити,попара или зърнена закуска,13.30ч. супа и основно от кухнята ,спи до 16.16.30 ч - сок пресен,17.30-18.00ч крем,20.00ч-зеленчукова супа,22.30- 250мл ам. висока е почти метър и тежи малко над 14кг. моля да ме посъветвате нещо да съкратя ли или да намаля грамажите?Вчера когато нервите ми наистина не издържаха реших да не се взаимоизмъчваме и спрях да я насилвам с вечерната супа при което тя не даде вид да и липсва и даже остави 60мл от последното си мляко.НЕ съм забелязала дали и никне зъб,мисля че не е от това,защото  вече има 16 зъба.

Последна редакция: пт, 08 май 2009, 15:42 от анабел

# 1
  • Мнения: 552
На мен ми се струва,че интервалите ви м/у храненията са твърде къси.Опитай да й ги разделечиш като премахнеш може би сока или крема следобед,или млякото вечер Thinking
Иначе определено детето е едро за възрастта си.Да ти е жива и здрава!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ами много хранения има според мен детето. Сутринта бих махнала едното, тоя крем в 18 също. А в 16.30 бих дала плод. Вечерята може да си остане супа или ястия и мляко колкото иска после.

# 3
  • Мнения: 2 587
И моят съвет е да махнеш поне едно от яденетата.Нека има една закуска сутрин и една следобяд.

# 4
  • Мнения: 302
Чак ти се чудя как яде толкова много.Моят син от 3м яде така в9,13,17,21 часа даже ако не го насилвам може въобще да не яде .Махни поне едно от храненията нека между хранене да има разлика поне 3,5-4 часа

# 5
  • Мнения: 46 437
На мен ми е странно да й казвате, че било много и да маха хранения  Rolling Eyes хубаво сравнявате със собствените си деца, но не мисля че те са критерий, всяко има различни нужди. Щом детето не се насилва да яде, значи не му е много. Освен всичко останало е със съвсем нормално тегло, дори под средното за ръста (границите са от 11.900 кг. до 20.300 кг. за 1 метър височина).

И понеже имам опит с ящно дете, за сравнение, на тази възраст дъщеря ми ядеше 3 пъти на ден твърда храна, на поискване, ориентировъчно в 13, 17 и 20 ч. по 300-350 грама, + 1 литър мляко на ден, пак на поискване (горе долу в 7, 11, 15, 24 часа), плодовете отделно, тях не ги броя. Никога не съм ограничавала в количеството, след 3 г. рязко го намали (това го наблюдавам и при други деца). Единствената разлика е, че бяха изключени всички тестени, подсладени и нишестени храни, защото вярвам, че влияят зле на формирането на вкуса и могат да докарат пристрастяване в бъдеще.

С две думи - ако детето се чувства добре, ако теглото е в норма спрямо ръста и няма някакви здравословни проблеми, които да налагат ограничаване - храни си я и се води по нея.

# 6
  • Мнения: 2 587
По принцип е така,но лъженка с играчки за мен си е хранене насила.Ако яде доброволно е нормално,но да се тъпче насила е друга работа.

# 7
  • Мнения: 46 437
По принцип е така,но лъженка с играчки за мен си е хранене насила.Ако яде доброволно е нормално,но да се тъпче насила е друга работа.

Пише с бавачката яде без, може би зависи от подхода или от това дали хранят детето под час (а то не е гладно точно тогава) или е на поискване.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 894
Моят син е на година и половина, висок е 87 см и тежи 10 700 /роден е 2400 и 48 см недоносен/
Храни се приблизително така, като часовете са ориентировъчни, защото не го храня под час:

8.30 овесени или други ядки с мляко, попара или подобна закуска
10.30 пресни плодове
12.30 супа 120-150 мл  и основно  250-300 гр, приготвени от мен
17.00 кисело мляко с плодове и нещо зърнено, мляко с грис и плодове и от сорта
20.00 зеленчуково ястие от типа на зелен боб, картофи, макарони със сос
21.00 200-250 мл АМ

Не го прехранвам, защото по време на хранене му говоря само ако се налага и не го забавлявам по никакъв начин. В момента, в който загуби интерес към храната го питам дали е приключил и ако ми каже Да го свалям от стола и се храни отново, когато ми каже, че е гладен. Смятам, че се храни здравословно, не яде нищо със захар, не му давам снаксове, солети и тн, почти не яде хляб /около половин филия на ден/. По теглото му виждаш, че не само не е дебел, но спрямо ръста си е слабичък. Много е активен, тича, скача и изразходва енергия за трима. Не бих му махнала нито едно хранене.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
На мен също ми се виждат много начесто храненията,а моето дете също е ящно,но яде доста по-малко.Аз бих ти предложила вместо по своя воля да слагаш или махаш хранения,остави детето само да си поиска,достатъчно е голяма,за да покаже кога е гладна и кога не.Така ще се ориентираш на какви часове точно огладнява и ще нагласиш менюто според нея.

# 10
  • Мнения: 118
Моето момче е на 1.9 и е с почти същите мерки. Храня го на около 4 часа, има си режим-8.30, 12.30, 16.30, 20.00. Пие мляко към 21.00 преди заспиване с бисквитки, защото иначе ми се буди към 5-6 гладен, яде и няма заспиване после.
Аз бих махнала сутрешното мляко и направо бих дала закуската, следобедното сокче към 10-10.30 и т.н.
Пробваи да увеличиш интервала. Като не иска не и давай, щом огладнее сама ще те търси.
Моят например се мръщи на манджите ми, а от кухнята свичко омита. Уж не готвя лошо, но все не мога да ги докарам като кухнята!

Общи условия

Активация на акаунт