Да изкажа недоволството си от Inglesina Trip

  • 5 271
  • 23
  •   1
Отговори
Пускам тази темичка,защото много мами предполагам търсят "най -добрата" количка. Да,но такава няма,се с нео трябва да с направи компромис  Thinking И аз като много четох,гледа,четох гледах,ама накрая на два пъти так се натресох ooooh! Първо с количка bebeconfort streety smile3515 ,акъв боклук,толкова тежка,но няма как,за толкова пари стоически си я бутах ,доката бебо не стана на 8месеца,та се примолих на мъжо да я сменим  Praynig След дълги семейни съвети и думи:"ти си я избрала,карай си я "....стигнахме до консенсус  spoko Почнах пак да търся и ровя,търся и ровя,хем да е по-големи гуми,хем да е лека и така стигнах до въпросната инглезина....Не би обаче... #Cussing out Още с първото излизани осъзнах,че ще иама голям проблем,спирачката излиза много зад гумите и пречи на слизане и  качване по стълби  тротоари,на второто излизине така се разскърца  #Crazy ,че чак умрелите могат да ме чуят(с уважение към тях ,естествено). неможеш да закачиш чанта -опасност от обръщане  #2gunfire Сенника се закопчава с едно тик-так копче за облегалката,така че не е проблем за едно по-буйно дете да тупне от отворите  baby_neutral Уж лека,не съм я теглила,но има 8 кг,а по каталог е 6.6кг,а в нашите магазини я дават 6  #Crazy Е какво е това безобразие? Много съм разочарована,предполагам и  останалите колички не са стока,аз ще се оправям както мга с тази и дано съм бла полезна на някой избиращ си в момента количка    bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 43 903

за скърцането - пръскаш с WD40 и ще спре.
количка на задни колела не свалям лично аз - по стълби дигам, по тротоари - първо предните стърват на улицата след тях и задните - няма как да пречи спирачката....
на мн колички стърчат, за да е по-лесно като ги настъпиш да хване спирачкат...никой не проектира колички за да бъдат тътрени по стълби на задни колела.....даже в опътванията си пише, че това троши количката Wink

за сенника не схванах какъв е проблема...и да се разкача лесно не се сещам как ще падне детето....
за чантата също ми е странно...моята количка беше 5,5 кг и нямаше проблем и с мн тежка чанта....е освен ако отпред не е празна....но то за излизане не ти трябват 10 кг багаж.....

Малко прекалено преекспонирано просто ми идва...не че съм я пробвала някога тази количка... но може би ако й дадеш шанс пък да не е толкова чак зле.....

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 471
предполагам и  останалите колички не са стока,аз ще се оправям както мга с тази и дано съм бла полезна на някой избиращ си в момента количка    bouquet

Не знам дали ще помогнете на някой който си избира количка, но ......... за сведение Streety тежи 8.6 кг. , не знам колко "ТЕЖКА" Ви е била Simple Smile
Що се отнася до Trip - 6.6 кг. по каталог, а това, че сенника се закопчава с капси и може детето да падне през отворите направо ме срази, онемях, абе нямам думи.
Angel_Dust е права за скърцането и за свалянето по стъпалата (защото количките не са предвидени да се тътрят по стълби).

До сега някои коментари ми бяха просто смешни, но този ..........................

Съжалявам, не се стърпях!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз също доста се озадачих за това "колко тежко" е Стрийти-то ShockedАко то ти се вижда тежко,за други колички незнам.Може би заради размера на колелата ти е било по-трудно да го управляваш и ти е идвало неманеврено,но то си зависи от терена.
За качването на колички по стълби със задните колела напред и в други теми съм споделяла мнение,че летните колички с малки колела е просто убийствено да ги качваш така,ще си потрошиш количката за нула време,просто не са конструирани да издържат това.Ако закачиш много тежка чанта на дръжката на лека количка,когато е празна,е логично да се обърне,променяш й центъра на тежестта.Сенника- повечето олекотени модели имат такова закопчаване-кабзи,лепки и т.н.Няма нищо чудно или възмутително в това.А да ти падне детето от там е повече от невъзможно,освен ако само не си ги откопчее,после да си откопчее и коланите,да се завърти и целенасочено да се завре там,докато през това време ти не забелязваш всичките тези операции Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 12
За съжаление на много родители им се налага много или малко да изкачват или свалят количка по всякакъв вид стъпала. Това съм го виждала и в болници, където рампите не са пригодени за новите шасита и в детски кухни... Така че не виждам нищо странно, това да е един от фактите, с който се съобразяваш при избора. Дори Stokke я рекламират като именно такава количка. А колкото до хлабините при сенника... не на шега една съседна ми каза, че децата й - близнаци, когато не завързани с колани излиза от там при някой от летните модели на Бертони.

# 5
  • Мнения: 169
Аз пък се чудя какво толкова да хванеш количката и да я пренесеш по стълбите newsm78 честно казано няколко пъти като не ни работеше асансьора съм носила количка 15кг .с багаж около 6-7кг и дете 10кг. а съм 53кг. пък да ви кажа нищо ми няма.Никога не съм си терорила количките по стълби на задни колела ,просто хващам и нося PeaceВсичко колички сенничетата им са с кабзи и лепки ,така е за да могат лесно да се вдигат лятото ,а не да запарват детето за закътано в тях Peace

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 10:09 от kukuleta

# 6
Вие се бъзикате ,но една "умна приятелка" си купи лятна количка чиполино,на която сенника е с лепки/стандартно/,само че започва да качва количката на задни гуми по стълбите на блока и не сметнала за нужно да сложи на детето коланите.Сетете се милото как се беше изтърсило на глава,а нямаше и 6 месеца ooooh!Добре ,че е добре мъничето,нооо майката е повече от ясно ,че не блести с много ум или по-скоро умисъл Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
ами те коланите не случайно са сложени на количката.....

аз лично дете без колани не возя.....
да не говорим, че същите хора си возят децата и в колата в столчетата без да сметнат за нужно да си връзват децата с коланите.......та в случая родителя си е виновен...това не прави количката лоша....
такива не вързани деца като бебета и при слизане от тротоар са падали от пред на количките си Wink не веднъж Wink

# 8
  • Мнения: 12
Аз пък се чудя какво толкова да хванеш количката и да я пренесеш по стълбите newsm78 честно казано няколко пъти като не ни работеше асансьора съм носила количка 15кг .с багаж около 6-7кг и дете 10кг. а съм 53кг. пък да ви кажа нищо ми няма.Никога не съм си терорила количките по стълби на задни колела ,просто хващам и нося PeaceВсичко колички сенничетата им са с кабзи и лепки ,така е за да могат лесно да се вдигат лятото ,а не да запарват детето за закътано в тях Peace
#Crazy Чак пък такава вещомания, че да тероря себе си, но не и количката  Naughty мерси

# 9
  • Мнения: 1 341
Ами когато имаш нещо трябва да го цениш, а не да се гавриш с него! Сваляне на количката на задни гуми е издевателство над всяка една количка. Все пак когато се купува и това се гледа! На мен не ми се налага да вдигам количка никъде, та затова не ми пречат подобни джаджи отзад, както и килограмите при мен не са определящи, така, че подобни изказвание не биха ме отказали от една прекрасна количка каквато е Инглезина!

Да допълня, че в каквато и количка да е детето, ако не е закопчано с коланите, пиши го бегало...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 715
Като бивш собственик на Трип не мога да не се изкажа. Имала съм шест колички, та смея да твърдя, че е една от най-удобните на пазара. Подобен модел имат и АБС.
Като я купувах, бях наясно, че няма да мога да слизам стълби с нея. Преди го правех с Пег Перего Плико, та доста летни колички оглеждах за тая опция. И не намерих подходяща в това отношение Rolling Eyes За тези с още по-малки колела - абсурд Naughty Затова се е раскърцала.
Количката си има колани, та не знам как ви излизат децата през дупките на сенника Joy Така че споделям мнението за акъла на майките, дето допускат това Shocked
И наистина е 6,6 кг. Теглих я първо от любопитство, а като я продадох, куриерите също си я теглиха Peace
Чанта съм закачала - с дрешки, вода, фото апарат, играчки, дори покупки. Никога не се е обръщала. Ама и не съм очаквала, че количка 6 кг може да понесе хранителни запаси за месец на облегалката си hahaha Особено когато си има и багажник.
Та зависи какво очакваш от количката. Ако искаш да слизаш стълби, гледаш предварително да е с големи, помпащи се гуми. Ако искаш да мъкнеш много багаж, избираш тежка количка...
Извод - не си избрала количка, подходяща за теб. Но това не значи, че е боклук. Напротив - много е лека и маневрена, с почти напълно легнала облегалка, страхотни дръжки, хубаво джобче, максимално предпазващ сенник в сравнение с друго от този тип, багажник, който събира доста, поствка за шише, прилични колела и не на последно място - красива, със сладки и разнообразни цветове Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Летните колички се правят такива,за да се постигне компактност и лекота,но от друга страна при тях липсват екстри като големи задни колела,с които да се качват стълби.При закупуването на лятна количка човек трябва да си е наясно,че не става за катерене на стълби.И до ден днешен возя детето си в количката,аналогичен на обсъждания модел,когато ми се налага да кача някакви стъпала,я вдигам на хълбок (имам предвид няколко стъпала,не да изкачвам етажи поред).Не става въпрос за вещомания,ама по скоро не съм човек,който би се отнасял варварски с нещо,което се надявам да ми служи дълго време.В крайна сметка съм инвестирала пари за по-добра марка и изпълнение и залагам на качество,а не на количество.
Живеем на 3-ти етаж,без асансьор.Когато детето беше малко,първо качвах нея и чантата си,оставях я в кошара,легло или друго безопасно място и се връщах спокойно за количката.
Да не се ползват колани,особено пък при качване на стълби,изобщо няма да го коментирам,в случая грешката не е в количката.Да се сравнява Стоки с такъв тип летни колички също няма смисъл,замисълът на двата модела е съвсем различен.Заключението в случая е,че няма универсална количка,която да е перфектна във всяка ситуация,човек си премерва приоритетите и начина на живот и тогава избира.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Бях се спряла точно на този модел като лятна количка. Ще следя темата.

# 13
е,хайде сега приказки...,ами да й послетеля и на нея в леглото си  hahaha ...не става въпрос за вещомания... в крайна сметка купуваш нещо ,за да ти служи,не ти да му служиш.  Да,живея на 10ти етаж,но преди асансьора имам стъпала като на шипка,хайде не ми казвайте ,че трябва да си взема детето ,да го оставя пред входа на земята,след това да се върна и взема количката  #Crazy  ...или... детето в мен(не ходи все още) да я сгъна по някакъв начин,а ако съм пазарувала това ще е невъзможно и да я тътрузя пак по стълбите или да я нося ???  newsm78  Искате да ми кажете,че никога не качвате стълби  или тротори по този начин????Е стига де,  то ми излиза като проходилките (и други ,не само за тях)    ....в този форум никой не уж не слага децата си в тях,а в крайна сметка факт,че още на 6 месеца повечето деца се озовават там(няма нищо лошо ,консултирала съм се с педиятър от Г.Баня),но майките крият,все едно е най -голямата грешка или престъпление  ooooh!  Или като става въпрос за коли,естесвено,че нашата собствена върви най-много и едва "мирише "бензиновите изпарения(не бута бензин) smile3532В случая изказвам мнение,което може да е полезно за търсещите и да го имат предвид ,не искам да засегна никого   bouquet
Естествено,че" моята количка е най-добрата количка,докато не я сменя" ,но могат да се кажат и недостатъците им в това няма нищо лошо....Що се отнася за Streety наистина е по -тежка от изписаните 8.6 кг ,това го гарантирам  newsm11.
TRip има само едно тик-так копче,не като други летни с няколко от всички страни.Детето ми спи 2 -3пъти през деня в количката,колкото и нериемливо да звучи,защото повръща и често  и ,за да мога да си свърша това което имам през деня,а не да стоя над главата му в кошарата постоянно и да съм с вързани ръце(няма кой да ми помага),та малко инквизиторски ми е да го вързвам постоянно с колани smile3506 и не го намирам смешно  Crossing Arms  ,като излизаме това е задължително,но все пак. Rolling Eyes
Пак казвам,аз съм си я избира,аз ще й" бера гайлето" ,аз съм си виновна,просто нека избиращите имат инфо  Peace
Поздрави на всички и не се засягайте...това е просто клоличка   bouquet

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 23:27 от zoqson

# 14
  • Мнения: 1 341
Не мисля, че някой се засяга!
Да, определено това не е твоята количка, защото когато качваш стъпала ти трябва нещо голямо и стабилно!
Или нещо съвсем леко, аз в Бг съм ползвала Бебе Конфорт Вит, само 4кг. и си я размъквах с детето навсякъде. Peace
За следващ път ще знаеш какво да търсиш.

А това за покупките не ми е понятно, но това е друга тема. Количката не е пазарска, а детска. Никога не съм пазарувала сама с детето, освен плод някакъв.Вкъщи винаги се пазарува 2 пъти в месеца, по-дребните неща мъжът ми ги набавя на връщане от работа.

Общи условия

Активация на акаунт