Тазобедрените стави

  • 1 089
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,

Малко съм притеснена и реших да попитам дали някоя майка се е сблъсквала с моя проблем. Ходихме на ортопед вече три месеца подред ( 3-ти, 4-ти и 5.5 ). Лекаря каза, че трябва да се образува някаква "ядка " или нещо такова в тазобедрената става , но все още няма нищо.Само последният път каза, че имало зачатък, но не отговаря за възрастта на малкия. Знае ли някой за какво точно става дума и има ли проблем, ако закъснее малко?Благодаря ви предварително на всички.

# 1
  • Мнения: 164
Здравей, ние имаме същия проблем. На 5-я  месец заведохме малкия на ортопед и той ни каза, че имаме започнало образуване на ядрата на тазобедрените стави, но не напълно. А до 5-я месец  би трябвало вече да са се образували. Доколкото разбрах от него и от други майки това било нормално за зимни бебета, особено ако са били на кърма, понеже в кърмата няма единствено вит. Д. Каза ми също така да му увелича Вигантола/Деавит на 2 капки и след 40 дни иска да го види. Днес ще го водя малкия на ортопед и се надявам всичко да е ОК. На вас казаха ли ви да правиш нещо или просто трябва да се изчака да се образуват?

# 2
  • Мнения: 730
При нас имаше такъв проблем / зимно бебе е/ и носи профилактично ортопедични гащи 3 месеца. След това всичко беше ок.

# 3
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Здравейте,

Малко съм притеснена и реших да попитам дали някоя майка се е сблъсквала с моя проблем. Ходихме на ортопед вече три месеца подред ( 3-ти, 4-ти и 5.5 ). Лекаря каза, че трябва да се образува някаква "ядка " или нещо такова в тазобедрената става , но все още няма нищо.Само последният път каза, че имало зачатък, но не отговаря за възрастта на малкия. Знае ли някой за какво точно става дума и има ли проблем, ако закъснее малко?Благодаря ви предварително на всички.


за ямка става дума нали спокойно няма страшно
сега е интензивен растеж на ставите и ще се оправят
ние бяхме по зле

Общи условия

Активация на акаунт