Направете си справка за това какво ядете

  • 795
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 861
http://www.potrebiteli-bg.com/food/index_b.htm

Това е сайт създаден от федерацията на потребителите и други организации и дава много точен поглед върху това, което ядем и стоките, които използваме...разгледайте го, а ако модераторите преценят могат да го сложат някъде закован

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Интересно и полезно бих казала. Много ме очуди класацията на майонезите, мислех, че тази на "Растма май" е най-допотопната, а тя се оказва най-добрата... newsm78

# 2
  • Мнения: 1 250
Майонезата Краси

Имаше преди години скандал около Растма май и Краси. Въпросната майонеза, която сега е на първо място, тогава беше обявена за - веснтниците писаха "вредна" майонеза, която за заблуда на клиентите имитирала етикета и опаковката на Краси. Общо взето по-подробно прочетеното информираше за "несъответствие на съдържанието със стандарта".

Киселото мляко Верея - купувах нискомаслено, 0,5%. Неизмитата чаша на сутринта беше покрита с един фин бял прашец, точно като нишесте.
Предпичатм "Пършевица". За другите марки - не ми се експериментира.

За съжаление няма такова чудо "независим" експерт, оценител и т.н.

Иначе е добре че са описали кое по какво да избираш.
Май на тандем беше една телешка кайма, 100% телешко, в която намерих обелки от салам. Итнересното е, че съдържаше и консерванти.

Ама фалшификатори има навсякъде. Няма да забравя преди години един "предприемач" как внасяше прах за пране от Изток и го насипваше в кутии Ариел и т.н.


Иначе - благодаря за линка. Хубаво би било, ако беше истина... Вероятно доста си се поровила за него.

# 3
  • Мнения: 3 861
Предпoчитам "Пършевица". За другите марки - не ми се експериментира.


Аз доскоро купувах само и единствено Пършевица, ноооо Naughty
май и то не е читаво. Според свекър ми ако с едно кисело мляко не може да се подкваси прясно мляко, значи киселото мляко за подкваска е пълно с всичко друго, но не и с "кисело мляко". Опитал се човека да си подкваси млякото с "Пършевица" и познайте - НИЩООООО. Накрая е успял с "БОР ЧВОР", твърди също, че Елена е добро мляко без боклуци в него, но категорично отрича "Пършевица". Затова аз спрях да го купувам("Пършевица") и сме вече на "Елена" и "Бор Чвор", че и малкия кисело мляко яде много, а не искам да си тъпча детето с нишестета и сухо мляко.
Преди години продавах в един магазин кисело мляко...Та един от доставчиците на ДАНОН ми обясняваше надълго и нашироко(като вътрешна информация) колко е гадно млякото на ДАНОН всъщност и как е пълно с какво ли не и как слагат нишестета за сгъстяване и мас за масленост Shocked. Оттогава не съм хапвала Данонско мляко и това на "На Баба" също е техен продукт и на него вяра нямам Crossing Arms

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Напълно съгласна съм с Лили! Данон е отвратително мляко. Вкъщи се яде най-вече домашно квасено, а от магазина купуваме Елена, Борчвор и Здравец.

А класацията на оцедите ме разби- толкова много марки извън БДС  Shocked

# 5
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
доста е стара информацията. Показателите едва ли са същите вече (имам в предвид марките, които са дегустирали)
за Кисело мляко Лом на коагулата се определя малко по-различно, а именно млякото да се постави върху нещо метално, или обратната страна на капака на млякото.

# 6
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773

А класацията на оцедите ме разби- толкова много марки извън БДС  Shocked

това, че продукта не съответства на БДС не значи, че е с лошо качество Simple Smile
БДС е стандартизация от преди 20 години.
Сега има ИСО

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573

А класацията на оцедите ме разби- толкова много марки извън БДС  Shocked

това, че продукта не съответства на БДС не значи, че е с лошо качество Simple Smile
БДС е стандартизация от преди 20 години.
Сега има ИСО

Мерси, не знаех, но могат ли да се купуват такива извън БДС последно? Simple Smile

# 8
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Ерика, може, но аз точно тези оцети, които са дегустирали не съм виждала.

Общи условия

Активация на акаунт