Отговори
  • Мнения: 79
Привет на всички!  bouquet
Имам една идея която ще се стори  нереална. Но все пак реших да я споделя с вас. Идеята е: Да преместим досегашният парламент в интернет пространството където всеки българин ще може да гласува и да дава мнение по въпросите които интересуват обществото.
Така ще бъде премахната нуждата от депутати а заедно с тях и съпътстващите ги разходи!
Какво ще кажете ? newsm78

# 1
  • Мнения: 9 814
Ще ти кажа, че същите хора, които ни управляват сега ще го правят пак като подправят резултатите от гласуванията.
А и колко от хората в Бг, имащи право на глас, имат достъп до интернет и могат да си служат с компютър?
Честно да ти кажа предпочитам да знам физиономиите на 240-те малоумници в НС, отколкото съдбата ми да се решава от непознати хакери.
А и още един въпрос: искаш да спестиш разходите за депутати, кой обаче ще финансира общонародния интернетски парламент?!

# 2
  • Мнения: 79
Здравей
Идеята е: дали е възможна  властта на народа. Възможно ли е да се избегне корупцията? Просто защото нашите депутати не вършат работа. 1 депутат говори от името на много хора (имащи и нямащи интернет). А в бъдеще с напредването на технологиите все повече хора ще имат интернет. А за финансирането на този интернет - парламент има начин. До колкото знам колкото повече потребители има един сайт толкова по-добре платен е той. Не знам дали идеята е добра. Не съм специалист по високите технологии. Просто искам да я споделя . Wink

# 3
  • Мнения: 2 401
Това са утопии, мацка..

# 4
  • Мнения: 79
А възможно ли е да се контролира цялото Интернет  пространство? newsm78

# 5
  • Мнения: 390
Абе, утопии...и подводницата е била утопия  smile3503

# 6
  • Мнения: 515
А възможно ли е да се контролира цялото Интернет  пространство? newsm78

изцяло не, но по голямата част от него, според мен  Да

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Малко по малко и по-бавно трябва да се кара. Като начало е добре да можем да гласуваме през Интернет, но защо ли така се опъват нашите управници?
Не бих подкрепила изцяло такова управление, но нещо като регулатор е по-добре.

# 8
  • Мнения: 2 386
Имам два въпроса само:

1. К'во правим с пенсионерите? С циганите? С хората без Интернет?
2. А с хакерите?  Mr. Green

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Голяма част от пенсионерите около мен(в семейството ми и близки) имат достъп до Интернет. А циганите може и да не могат да пишат, но нет имат, повечето пак, не всички.
Хакерите ли? Не знам за тях, но в службата сме със система, която минава прз Интернет и не е хакната, все още.

# 10
  • Мнения: 5 710

Така ще бъде премахната нуждата от депутати а заедно с тях и съпътстващите ги разходи!
Какво ще кажете ? newsm78

Хахахах, някой не е внимавал по история:))
Мило момиче, тази идея не е нова, напротив, изживяла е времето си като  практика в древна Гърция ( Атинска демокрация се казва), където за известно време всички са имали право на глас т.е са били депутати, при слънчево време и добро духовно и храносмилателно разположение  са си дотътряли белите роби до Агората за да гласуват за каквото се сетиш.  Говоря за 200ина години  преди новата ера, не за подводници ...
Та, дръж се сериозно, все пак не сме в детски форум...

# 11
  • Мнения: 194
Звучи ми като комунизъм.

# 12
  • Мнения: 589
Имам два въпроса само:

1. К'во правим с пенсионерите? С циганите? С хората без Интернет?
2. А с хакерите?  Mr. Green
   Само за циганите имам идея какво да ги правим- да им се раздават на калпак там по за колкото си продават гласа, та да не ни се месят в гласуването - на тях и без това им е само до парите, не и до резултата...

# 13
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Не е възможно.
[/quote]
   Само за циганите имам идея какво да ги правим- да им се раздават на калпак там по за колкото си продават гласа, та да не ни се месят в гласуването - на тях и без това им е само до парите, не и до резултата...
[/quote]

А бе то ако не се месят в гласуването ни няма и кой да им плати. Та нали за това им плащат да обръщат вота в нечия посока.

# 14
  • Мнения: 79
Здравейте отново! Hug
Това за Демос (власт ) и Кратос (народ) го знам (може би знам само толкова.)  Wink Е добре, сега кой гласува от името на всички нас в парламента? Според мене по-добре да имат думата 2400 човека (а те са много повече)от колкото 240 не мислите ли?
   Ще ми се да вярвам че да речем след 100 години няма да има такова управление като днес и съпътстващата го корупция. Би било чудесно целият народ да участва в управлението без излишните политици.   FlutterИ с развитието на технологиите решението на даден обществен проблем ще се решава за броени дни. А най-хубавото е че единствения който ще бъде облагодетелстван това ще бъде обществото. Ех колко хубаво звучи нали?  WinkРазбира се аз знам че ще кажете че това е трудно достижимо. Защото винаги ще има борещи се за власт. Но искам да вярвам че след време това ще е възможно.  Simple Smile

P.S.(Колкото и да не ви се вярва има напредък все по голяма част от обществото смята депутатите за безполезни) Wink
Желая хубав ден на всички Ви!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт