Кашлица нощем?

  • 4 701
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Става дума за съпругът ми.
Вече повече от 2 месеца не може да спи нощно време от много неприятна кашлица. Появява се само нощно време и напомня понякога на асматични пристъпи - по същият начин му свирят дробовете при поемане на въздух Sad

Пускам темата не за да ми назначите лечение, а ако евентуално имате идея каква може да е причината, първоизточникът на проблема, за да знаем какво да търсим  - ДжиПи-то няма идея какъв е проблема, според нея всичко е ок, а реално не е  Cry

# 1
  • Мнения: 364
Ивелина, това е задача за съпруга ти ...

Според Луиз Хей, вероятната причина за КАШЛИЦА е :
Желание да излаете: "Вижте ме! Чуйте ме!"
и предлага Нов мисловен модел: Мен ме забелязват и оценяват по най-положителни начини. Обичан съм.

Ето ти и за астмата:

От Луиз
Вероятна причина: Задушаваща, стаена любов. Неспособност да дишаме за себе си. Безсилие. Потиснат плач.
Нов мисловен модел: Сега за мен е безопасно да поема живота си в свои ръце. Избирам да бъда свободен.

И от "БОЛЕСТТА КАТО ПЪТ "

"... Въпроси, които астматикът трябва да си постави:
1.  В кои сфери искам да вземам, без да давам?
2.  Мога ли съзнателно да призная своята агресивност и какви възможности имам да я проявя?
3.  Как се справям с конфликта „доминиране/незначителност"?
4.  Кои сфери от живота подценявам и отблъсквам? Мога ли да почувствам нещо от страха, който се е окопал зад моята ценностна система?
Кои сфери от живота се опитвам да отбягвам, кои смятам за мръсни, низки, неблагородни?

Не забравяйте! Винаги, когато се почувствате натясно - това е страх! Единственото средство срещу страха е разширяването. Разширение ще постигнете, като допуснете до себе си онова, което сте отбягвали."

Имах суха, дразнеща, мъчителна кашлица, която започваше като си легна. Кашлях си по цяла нощ ... помогна ми първото обяснение на Луиз, даже не съм казвала утвърждението.

Та опитай да зададеш теми за размисъл на половинката.   Дано нещо му помогне!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ами Джипито като не знае да му даде направление за специалист. И това ли не може да направи?

# 3
  • Мнения: 2 616
Ив, проблемът не е в направлението, ще ни даде, просто ние търсим причината на друго ниво. Убедила съм се, че по-важното е да се открие първо причината за проблема, не да лекуваме симптоматиката  Peace


От Луиз

Нов мисловен модел: Сега за мен е безопасно да поема живота си в свои ръце. Избирам да бъда свободен.


Това е  Peace

Мъж ми каза, "Каква ти любов, ами ако е от акарите"? Simple Smile

Какво пише за алергии, Луиз Хей? Ти коя книга четеш?

Мислиш ли, че е възможно по никое време да му се е появила алергия към тия малките домашни кърлежи, които живеят в домашния прах? И как да ги утрепем тия животни?

# 4
  • Мнения: 364

Какво пише за алергии, Луиз Хей? Ти коя книга четеш?

Мислиш ли, че е възможно по никое време да му се е появила алергия към тия малките домашни кърлежи, които живеят в домашния прах? И как да ги утрепем тия животни?


Чета основно:
На Луиз - "Излекувай живота си"
Втората част на "Болестта като път"
и на Лиз Бурбо  -  Твоето тяло казва: "ОБИЧАЙ СЕ!"

° ° °
Имаш Рейки, но замълчах, докато мъж ти не осъзнае проблема си, и не предприеме промяна в мисленето и действията - ефектът ще е временен.
Имаш Бах - опитай да започне от там, нека пие две-три седмици подходяща комбинация, и после да се срещне отново със себе си. (съвет - да прочете в "Болестта..." частите за алергии и астма. Сам! Дори, ако не желае, не е необходимо да коментирате; важното е да си признае това-онова пред себе си)

За акарите     Mr. Green, извинявай, но и аз от тях тръгнах! И то обвинявах тези, дето си живуркат из матраците ни и си похапват кожички. За мен фактът, че не съм ги трепала (сменяла матраците; друг начин не знам), а само с мислите си : "Няма нужда да лая  "Вижте ме! Чуйте ме!" (Благодаря на Луиз за книгите й!)  кашлицата ми престана, е достатъчен да вярвам, че не те са били причинителя й.

Мъж ти лесно ли се дразни? Самокритичен ли е?

# 5
  • Мнения: 2 616
Мъж ти лесно ли се дразни? Самокритичен ли е?

Не, "отглеждам"  Mr. Green изключително спокоен и уравновесен човек, който по-скоро изпада в депресии, когато не му се случват нещата, но пък в момента е във фаза "осъзнаване" и проумяване на истината от живота - запалих го най-сетне по позитивната психология Simple Smile
Та в момента по-скоро "циФти" и всичко му е розово, защото вярва, че ще му се случат нещата стига да го пожелае.
Та в началото си мислех, че нещата тръгват от там, да не би да е някаква ответна реакция при преустройването в мисленето, ама той вече повече от месец кашля.

За Рейки  - не е узрял още, а и не е инициран и като започна аз да използвам Рейки, ще се избием у дома, та за сега се въздържам  Mr. Green

Бах - вече пие. Без особен ефект за съжаление - не мога да разбера дали се притеснява да си каже болката и "харесва"  едни есенции, а "от срам" ми казва други или не пие достатъчно редовно това, което съм му забъркала  Thinking Още съм в процес на разследване Simple Smile

Иначе книгите обезателно ще ги потърся и закупя - така че ТенкЮ   bouquet

# 6
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Бих допълнил: ако не позволявате на "петела да пее" в къщи.  Laughing

 Но може и да е баналният вирус "Уисконсин"

# 7
  • Мнения: 2 616
Александър, ние сме заедно вече почти 5 години, той от 1 месец кашля Simple Smile Надали е, защото "не пее"  Laughing

За астма имам съмнения аз, но той обяснява, че единствената му стаена любов е на 4 колела (ще си купуваме нова кола и е пощурял на темата).

Без съмнение изпускам нещо в диагностицирането му, не мога да разбера какво  newsm78

Амитола, залягам над книгите, дано ми дойде някоя идея от там Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 364
Ивелина, не случайно започнах с това: "това е задача за съпруга ти ..."

Искаш ли да кажеш дали в твойта/те комбинация имаше Vine, Chicory, Beech?

Александър, ние сме заедно вече почти 5 години, той от 1 месец кашля Simple Smile Надали е, защото "не пее"  Laughing

Надали можеш да знеш със сигурност какво е в нечия глава и сърце! Затова се казва, че лечебната сила е в нас самите, ако разбира се, решим да се "обърнем" навътре, за да си признаем и извадим сенчестите си страни.

След като ти дойде идея, дай му книгата, да чете САМ.

# 9
  • Мнения: 2 616
Тц - Impatiens,Oak и Wild Oat му е комбинацията!

# 10
  • Мнения: 364

Искаш ли да кажеш дали в твойта/те комбинация имаше Vine, Chicory, Beech?

Съжалявам, Ивелина, не съм била достатъчно ясна. Въпросът ми беше за комбинацията/комбинациите, които ти си правила за себе си ...

Преди да правя есенции за други хора, започнах от себе си - пих 2-3 различни комбинации. Така хем се убедих в действието им, хем корегирах това-онова от мойта характеропатия.  Wink

# 11
  • Мнения: 2 616
Не, аз за себе си не съм включвала тези комбинации.
Мислиш, че трябва да опитам ли?

# 12
  • Мнения: 364
Не, аз за себе си не съм включвала тези комбинации.
Мислиш, че трябва да опитам ли?

Мисля, че ще е добре отново да прочетеш за Vine, Chicory, Beech и прецениш дали и коя/кои евентуално да пиеш. Също така погледни и Vervain, ако често се опитваш да предаваш на хората собствения си ентусиазъм, защото казваш: "запалих го най-сетне по позитивната психология"

Също така мисля, че ще е от полза и за двама ви, ако всеки направи теста И за другия, като преценява не как се чувства (половинката), а характеровите му черти.
И тогава да направиш есенциите, като в твойта комбинация включиш и цветове, които той е отметнал за тебе, а в неговата включиш цветовете, в които ти си го разпознала.

Така ще се елиминира "срамуването" или невиждането на собствените "слабости".

Ivelinа, "насила хубост не става"! Възможно е поради тази причина при мъж ти да не е налице полезност от есенциите, защото изпитва вътрешна съпротива към промяната.

# 13
  • Мнения: 2 616
Вчера реши самичък да си забърка комбинациите - пие си ги сам, изключително горд, че може и сам да си приготвя "смеските" Simple Smile
Помолих го да направи тестовете първо с въпросите за емоционалното му състояние, после със снимките на цветята и каквото се припокри си го забърка.

Утре чакам да дойде едно копие от книгата на Лиз Бурбо  -  Твоето тяло казва: "ОБИЧАЙ СЕ!" - да видим дали ще ми дойде някаква идея от там  Peace

# 14
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
IvelinaAtanasova

Цитат
Александър, ние сме заедно вече почти 5 години, той от 1 месец кашля Smile Надали е, защото "не пее"

  Ахаа... вече имаме и самопризнние LOL! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт