Оток на макулата на окото

  • 5 911
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 555
Здравейте,
Голямата ми дъщеря, която е на 23 години, от няколко дни престана да вижда с лявото око - не вижда в централната част, а по периферията вижда. Станало е докато се е разхождала, в смисъл, не е резултат от травма или нещо подобно. Преди това около седмица е имала всеки ден главоболие. Ходи на офталмолог, лекарката й е предписала два вида капки - тобрадекс и наклоф, както и хранителна добавка Виталукс Плюс 6. Казала й е, че се касае за неголям оток на макулата, който трябва да се наблюдава, а също, че лечението може да продължи дълго. Четох в нета и съм много изплашена и притеснена. Дъщеря ми е студентка и сега й предстоят обемни и тежки изпити, предложих й да й чета материала и да го записваме, за да може после повторно да го прослушва. Но това е бял /неин/ кахър, важното е да й се оправи зрението. Моля, ако на някого се е случвало подобно нещо, да ми пише.

# 1
  • Мнения: 44
Здравай, от описанието ти стигам до извода, че се дължи на някакво възпаление. Едва ли е престанала да вижда, по скоро погледът трябва да й е замрежен и да пари. Аз също имам проблемни очи и много често посещавам офталмолог. Предписват ми Ciloxan - капки и Maxitrol - мехлем за очи. Аз съм много доволна от тях, на пак ти казвам - моят проблем по скоро се дължи на възпаления, болки и зачервявания. Съветвам те да потърсиш още едно лекарско мнение, за да предприемете нужното лечение. Успех!

# 2
  • Мнения: 1 484
Здравей  съпругът  ми  имаше  проблем  със  зрението и  ходи  при  една доцентка  в  София  тя  е  невроофтамолог  казва де  доктор  Червенинкова  много  е  добра  ако  искаш  я  заведи  при  нея.Взима  60  лв   на  преглед  но  си  заслужава.Разрови   се  в  Интернет  като и  напишеш  името  и  всичко  излиза.Надявам  се  да  съм  ти  помогнала.

# 3
  • Мнения: 555
Благодаря ви, момичета, за съветите и насоките. Алекс днес е на изследване – полископия, а през седмицата ще направи вероятно и цветна снимка. Все така съм притеснена, тъй като тя продължава да не вижда с лявото око, а аз не успях да открия нищо успокоително – не намерих информация за благоприятна прогноза при проблеми с макулата. Все пак лекарката ме успокои, казва, че заболяването се среща при хора между 20 и 40 години, дължи се на преумора и общо отслабване на организма, и смята, че ще се оправи. Дано! 

Общи условия

Активация на акаунт