Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 39-а тема

  • 77 310
  • 649
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 283
Заповядайте в новата 39-а хипнотично-наркотична тема !!!
нали Дидибу  Wink






# 1
  • Мнения: 549
Ха първа съм Joy/като никой път/  bouquet
Лека вечер ви желая

# 2
  • Мнения: 7 414
  Хайде за запис едно кексче с вишни.

# 3
  • Мнения: 22 867
  Labrex,дай линк към рецептата на Гвиниот без мая,моля те! Grinning


Селма, заповядай!   bouquet  Снимката е линк.

# 4
  • На брега
  • Мнения: 1 482
dixi , благодаря за съдействието   bouquet
пеп-4o Големи софри приготвяш - евала Hug, как се приготвят мързеливи чеснови питки , че напоследък се пробвам да приготвям разни хлебчета... (хлебопекарната меси - аз допребивам тестото после  Grinning
mitsie много красиво и оригинално си оформила бисквитената торта  chef и аз бях фен преди време на печени ябълки  , но използвам цели плодове, като с малко ножче и чаена лъжичка отстранявам дръжката и издълбавам семчиците, после  пълня с лъжичка ром/коняк; орехови ядки, канела и захар... При запичането тя се карамелизира и облива ябълката, а консистенцията на опечената ябълка е фина, като кремче Heart Eyes

 

# 5
  • Мнения: 1 777
Закуската за утре - бананов хляб с орехи. Simple Smile

# 6
  • varna
  • Мнения: 676
Пепика,чудесна нова темичка,Какви вкусотийки си показала само Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 804
Този път и аз на първа страница,много хубава темичка - поздравления за Пепика.Ето и нещо от тези дни у дома - пица гъби в масло гъбена каша постно зеленце пъстърва на скара                      Приятен ден и успешна седмица!!!   newsm55

# 8
  • Мнения: 1 679
от мен днес чипс от нахутено брашно
стана вкусно и лесно, другия път повечко ще направя

asyalein, моля за рецептата.

# 9
  • Мнения: 9 093

пеп-4o ...., как се приготвят мързеливи чеснови питки , че напоследък се пробвам да приготвям разни хлебчета... (хлебопекарната меси - аз допребивам тестото после  Grinning


като цепнеш  готовите питки на две,  намажеш вътре с масло и поръсиш с чесън на прах  Laughing  След това във фолио добре завити и за 1 мин във фурната на мах
Моите питки дори бяха купени  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 3 814
Пепика, страхотно определение на темата, наистина е така. Hug  bouquet

Вчерашното ни меню:
салатка

пълнени патладжанчета и тиквички

с кюфтенца на фурна,

порцийката на детето с картофки

и домашен сладолед/какаов и ванилия/.


Успешна и добра нова седмица на всички! Hug

# 11
  • Мнения: 7 474
Гелева с какво са пълни патладжаните?  Crazy

Селма
кекса е страхотен Crazy


# 12
  • София
  • Мнения: 5 604
Гелева как вкусно изглежда...а как правиш сладоледа?

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

asyalein, моля за рецептата.


нахутен чипс

250 гр брашно от нахут
125 мл вода
2 с.л. зехтин
сол
1 к.л. анасон (който не обича анасон да сложи някаква друга силна подправка - розмарин, семена от копър...)

брашното се разбърква с тел за яйца заедно с водата, добавя се зехтинът, солта и подправката.
тестото става като за палачинки.

фурната се загрява с тавата вътре. когато тавата е гореща се мята хартия върху нея и с лъжица се правят тънки палачинки (сипва се тестото по 1 с.л. и се размазва тънко).

печат се около 10 ин. до покафеняване на 200С

сервират се с дип от кисело мляко и мента или къри сос Crazy

на мен ми излезнаха общо 12 малки кръгчета, изпечени на 2 пъти Sunglasses

# 14
  • Мнения: 2 708
Пепика благодаря ти от сърце за труда, който полагаш да пускаш отново и отново с прекрасно оформление поредната доза наркотик. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Пети, ако не е тайна и има някъде рецептата за хляба с банани и орехи, съм любопитна да видя рецептата. Нямам си машина още, но ми е интересно да видя съставките. Ааааа и разкажи как е на вкус, както и от къде ти хрумна, специфична е за даден географски район ли и т.н клюкини ако може Wink

Общи условия

Активация на акаунт