Отговори
  • София
  • Мнения: 3 972
Дъщеря ми има лека форма на СИД и проблеми с говора - в къщи идва логопед от няколко месеца. В същото време търся място където бих могла да я водя почасово ( не ходи на градина) и да е в района на РАзсадника, Красна поляна, Зоните....Попаднах на Детски център "Кабинет за работа с деца със специални образователни потребности - Едуард Сеген": http://www.esagen.hit.bg/index.html и искам да попитам дали някой си е водил детето там? Отзиви? Всъщност искам дъщяра ми да има контакт с други дечица ( всичките й връстници ходят на градина), да се социализира, да се поотрака и но в същото време с нея да се занимават професионалисти....Приемам и всякакви идеи!

Благодаря на всички, кото ще се включат!

Влизам само за да допълня - не търся индивидуални занимания, а по скоро групови и контакт с други деца!

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 00:17 от Rima

# 1
  • София
  • Мнения: 4 412
Не знам много подробности, имаше няколко майки, които си водят там децата, но сега не пишат.

Ние ходим в Пумпелина, далече ние, но няма друго. Там ми харесва това, че има различни деца - по-напреднали от моето и по-нуждаещи се. Много е важно да има различни деца, за да има детето от къде да учи, а  и от него да се учат.

Също през зимата ходихме и тук - http://priateli.info/ - в Бели брези. Това е група за игра и социализация, организирана от майки. Има и модул "Развиващи игри", които се води от специалист и е за общо ориентиране на децата, като можеш да получиш и специфичен съвет. Мисля, че в момента има организиран модул "Спортни игри", а през лятото може би ще има повече неща.

Иначе много се радвам на постинга ти, ние сме също в района и ми е много трудно да открия нещо. Детската градина до нас оказа много добро влияние на детето, ние тръгвнахме от 4 навършени години и съм доволна. Е, все сме болни или се лекуваме, но дори и от малкото време там прихвана полезни неща

# 2
  • София
  • Мнения: 3 972
Благодаря ти Таня, че писа! Димана ходеше в Любознайко в Двореца на децата, но ходи 2 дена и се разболя - там ходят много болни деца! Много е трудно когато е болна, направи отит, пи антибиотик...Но не това е проблема - не дава нищо да й се прави, изпада в истерии за най-елементарните манипулации и всяко боледуване я връща назад в развитието. Отделно е много злояда и след това боледуване свали цял килограм.... Sick

# 3
  • Мнения: 2 242
Мисля, че mama any водеше дъщеря си в Едуард Сеген навремето. Ако искаш пиши и.
А за Пумпелина (и по-специално за специалистите там) аз също мога да кажа само хубави неща.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 972
Мисля, че mama any водеше дъщеря си в Едуард Сеген навремето. Ако искаш пиши и.
А за Пумпелина (и по-специално за специалистите там) аз също мога да кажа само хубави неща.

ние сме ходили в Пумпелина, но дъщеря ми не можа да се адаптира..... Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 3 972
Здравейте, някой водил ли е детето си в този детски център и по-специално на ежедневните занимания, които са до обяд?

Това е сайта на центъра: www.zvezdenvodopad.hit.bg

Благодаря на всички, които ми помогнат с информация.
 

Последна редакция: пт, 15 май 2009, 20:59 от Rima

# 6
  • София
  • Мнения: 2 262
Мога ли да ви помоля, ако все пак намерите повечко детски центрове, да не пускате тема за всеки от тях поотделно, съвсем скоро питахте за друг такъв, нека преправим името на първата ви тема, и понеже би било интересно да се сподели и повечко хора да могат да прочетат това, нека съществува обща тема за Детски центрове. Така ще е по-добре, а в първия пост просто накрая можем да систематизираме информацията, която се набере, какъв център, какво правят там и т.н.... Ако имате по-приемливо предложение от моето пишете тук, за да го осъществим с общи усилия!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 972
Ох, съгласна съм и се извинявам ако пускам безмислени теми! Но след като днес обиколих 7 детски центъра, които според сайтовете си са супер, а в действителност правят дамо партита за рождени дни просто нямах избор....Търся нещо като Пумпелина, но да не е Пумпелина....Просто те са ми ужасно далече и др.работи....

# 8
  • София
  • Мнения: 2 262
Не са ти безмислени темите, има полза от тях, просто да не е всяка по отделно, ти можеш да опишеш какво си видяла, ще помогне, сигурна съм!

# 9
  • Мнения: 2 232
Ние сме ходили преди в Едуард Сеген, но само на логопед. Групови занятия преди нямаше , сега не знам как е. Може да звъннеш на телефоните , които са дадени на сайта и ще ти кажат.
Иначе ще се радвам и аз, ако някой даде инфо за този ц-р Звезден водопад, понеже и на мен ми е удобен като местоположение....Само не видях кои са преподавателите и логопедите...

# 10
  • София
  • Мнения: 9 850
Аз ходих в Звезден водопад преди два месеца.По телефона обясних ,че става дума за дете с аутистично поведение и така нататък,като идеята ми беше ако ще ме отрежат,да е още по телефона.Е,казаха ми-за нас няма различни деца,всички са наедно.Отидох.Бях точна,с двете деца.Чаках около 20мин жената/логопед/ да си свърши разговора.Както и да е.После тя "обследва" Бубка.Дори не ме попита преди това какво,що,може ли това,онова.Пита я невероятни неща,един вид искаше да и разкаже Бубка приказката за Червената шапчица.а тя не може да говори.И след половин час,в който,подчертавам,не ме попита мен лично нищо за детето,ми обясни следното:Местата в центъра са заети.Попитах защо не ми го е казала по тел.Отговори ми,че всъщност би било трудно детето да се интегрира,защото вече имат едно "такова" дете и другите родители биха се разсърдили,ако има още едно "такова"Това ми беше достатъчно.
Разбира се това си е лично мое мнение,всеки може да иде и да провери за себе си!

# 11
  • Мнения: 2 232
Оле Валенце, ти разби всякакъв оптимизъм в мен....Тъкмо го разгледах сайта и си направих сметка , как да го посещаваме на групови занятия, а то....
От сайта човек добива друга представа, че именно работят с всякакви деца и с логопедични проблеми ...А обяснението за родителите и ,,таковато" дете направо.... ooooh!А и затова ,,обстойно"обследване  сигурно си и платила....?

# 12
  • София
  • Мнения: 9 850
Не съм платила Mr. Green.аз съм скръндза и на такива мероприятия винаги питам предварително колко ще ми струва.Там процедирах по същия начин.Не посмяха да ми искат пари.ама и аз не изглеждах много мила към края.
Не е лошо да отидеш според мен,все пак това са си индивидуални неща,пробвай,може при вас да е друго....макар и дълбоко да се съмнявам.
А,и в едуард Сеген ходихме по същото време.Е там вече нещата са в пъти по различни.Ако имаха дневна група за занимания с деца веднага бих дала Бубка.Но нямат.Отношението е чудесно.На мен детето ми е коректив-ако на нея и хареса,значи е добре.В Сеген е чудесно.

# 13
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Моя син ходеше в Е.Сеген, но в момента нямат група.
Ако се съберат поне 5-6 деца, ще има и дневен престой.
Синът ми не говори, и той има СИД, стереотипни игри, някои страхове, обаче там се чувстваше добре.
Първият път ме разпитаха много подробно за него, какво е преживял, какво обича и какво не обича, какво може и какво не може.
Съобразяваха се с него и кат цяло съм доволна.

# 14
  • Мнения: 3
Аз мога да кажа че съм много доволна от логопедите в "Звезден водопад",страхотни са и резултатът е вече налице, а и като цяло детския център е много хубав. Посетете го, няма да сгрешите. Успех на всички!!!

Последна редакция: вт, 14 юли 2009, 00:40 от pisana16

Общи условия

Активация на акаунт