Отказване за издаване на бг паспорт на дете във Варна

  • 5 039
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 914
Момичета  споделете 

направих  преди   2 седмици   довереност  на  баща ми  който  ни бе  на гости  за  издаване на  егн   във  Варна  на детето ми   и  следователно   за  издаване  на  бг  паспорт   

Преди  4 години  така  издадох и на  другия  си  син    ,пълномощно  със  същия  текст   

и  му  издадоха   без  проблеми 

а  сега защо    са му  отказали    newsm78 newsm78 newsm78

егн   е  подал  документи    казали  са  след  20 дни #Crazy #Crazy  а   за  бг  паспорт 

не   #Cussing out #Cussing out

,   пълномощното  е  заверено  в  посолството 

# 1
  • Мнения: 914
А,  да   уточня  че   са  казали  издаване  на  бг   паспорт  само в  посолствата  в  чужбина 

 Hug Hug

# 2
  • Мнения: 3 804
Преди 4 години -беше по либерално,но и ми е странно как изобщо са издали паспорт без да видят детето newsm78.Защото аз извадих паспорта на Даяна без подпис от бащата защото не е БГ гражданин-сега обаче без значение какъв е се изисква и неговият подпис.Т.е. при подаване на документите трябва са 2мата родители и детето.

# 3
  • Мнения: 914
Както   миналия  път така  и  сега   си  купихме  бланките  от  посолството    и там   има   сэгласието  на бащата  и  неговия  подпис   и  адрес  и  т н   а и  не е за  първо  дете  Laughing

знаеш  че  не  ми  е  за  парите  ,въпреки  че  по  новите  цени   в  посолствата   излиза 50 евро   Crazy  а    нямам   възможност   да  чакам  по  3  или  повече месеца   а и съм  надалеч  от  посолството   по  местоживеене   и  още  искам  го  защото може   да ми  се  наложи  да  изведем  братчето   в  друга  страна  и  ми  трябва паспорт     на бебето   Tired  а  нямам  време  да  чакам 

не работата  на  служителите  коментирам   те  са  идеални    bouquet  но  за  новите  разпоредби  и има ли  такива   Hug

# 4
  • Мнения: 166
За съжаление вече не е възможно да се издава паспорт чрез пълномощно. Задължително е присъствието на родителите.
 Не мога да ти кажа от кога точно влези тази разпоредба, но е то миналта година някъде

# 5
  • Мнения: 3 804
свеар другият вариант е да му извадиш пасаван и с него да се прибереш в БГ-там да поискаш експресна поръчка и ще е готов  още същият ден-но,задължително с бащата.
Наредбата е от малко повече от година-защото мой познат искаше да подмени бг паспорт на дъщеря си-но,искаха  присъствието на майката-която пък не иска да дойде тук,а с пълномощно не ставало,а детето няма друго гражданство-та му отказаха.

# 6
  • Мнения: 3 880
Както   миналия  път така  и  сега   си  купихме  бланките  от  посолството    и там   има   сэгласието  на бащата  и  неговия  подпис   и  адрес  и  т н   а и  не е за  първо  дете  Laughing
Аз се учудвам, че изобщо са ви направили пълномощно в посолството Shocked Наши познати преди повече от година искаха да вадят паспорт чрез пълномощник за второто си дете и когато отидоха в посолството за пълномощното, им казаха за новата наредба и, че не става вече така, а само на място лично или чрез посолството. Но това, както вече казах, беше преди повече от година, т.е. не е нищо ново, как още не са разбрали във вашето посолство newsm78

# 7
  • Мнения: 1 473
През юни 2008 г. посолството в Бон ни завери пълномощно, което изпратихме в София на свекър ми, който подаде необходимите документи, за издаване на ЕГН на сина ни. С пасаван се прибрахме в БГ., но за издаването му искаха ЕГН. В София подадохме документи, в присъствието и на двамата родители и след известно време си получихме задграничния паспорт на детето ни.  Извинявам се за подробностите, но това което е важно в дадения случай е, че с пасаван може да се приберете и да си извадите паспорт на детето.

# 8
  • САЩ
  • Мнения: 170
А някой знае ли дали паспорта може само да се получи с пълномощно? Имам предвид двамата родители са подали лично за паспорт, но нямат възможност да дочакат издаването му и просто искат някой да го получи от тяхно име. Моят син е с двойно гражданство и реално си пътува с другия паспорт, но нали по закон трябва да има и БГ паспорт, та сега мислим като си ходим до БГ да му извадим и такъв. Прочетох обаче в др. тема във форума че първи паспорт не издавали с бърза поръчка а само с обикновена (това за Варна), което пък отнема цял месец а ние не стоим толкова. Та мислех си да ползваме пълномощно, но сега вие ме разколебахте  Confused

# 9
  • Мнения: 4 916
За съжаление вече не е възможно да се издава паспорт чрез пълномощно. Задължително е присъствието на родителите.
 Не мога да ти кажа от кога точно влези тази разпоредба, но е то миналта година някъде

Точно така - промяната е от ноември 2007 г.

# 10
  • Мнения: 593
За съжаление вече не е възможно да се издава паспорт чрез пълномощно. Задължително е присъствието на родителите.
 Не мога да ти кажа от кога точно влези тази разпоредба, но е то миналта година някъде

Така е, даже по-отдавна.
Когато подавахме документи за издаване на паспорт на нашето дете (2006 г.), трябваше да присъстваме и да се подпишем и двамата. Освен това трябваше и един полицай, който ни познава, да се подпише (т.е. да гарантира), че детето наистина е наше.
Не бих казала, че е "за съжаление", напротив - това се прави за защита на децата.  Peace

# 11
  • Мнения: 1 107
Ето тук в страницата на Бг посолството в Лондон са обяснени процедурите
Цитат
В присъствието на длъжностното лице се полагат и подписите на двамата родители за издаване на паспорт на лица, ненавършили 18 години, при което задължително се прилага, за всеки пореден БДС, удостоверение за раждане /оригинал или заверено копие/. Непълнолетните заявители, навършили 14 години, също подписват заявлението в определеното за това място.
Подписът на единият родител е достатъчен само, когато се представи някой от следните документи:

    * нотариално заверено пълномощно на другия родител, в оригинал  или копие, заверено от компетентно длъжностно лице в България или в чужбина, придружено с превод на български език, със заявено съгласие за издаване на паспорт и пътуване в чужбина на детето;
    * изрично решение на съда за отнемане на родителските права на отсъстващия родител;
    * съдебно решение или постановление, в което изрично е записано, че може да бъде издаден паспорт на детето, без изричното съгласие на отсъстващия родител;
    * документ, че вторият родител е починал;
    * акт на български съд или на чуждестранен, потвърден от наш съд, че другият родител е в неизвестност.

# 12
  • Мнения: 3 804
Girl from Ipanema


като,че ли всяко посолство си разбира по свой начих-по горе писах,че тук отказаха да издадът паспорт на дете чрез пълномощно от единият родите-изискаха задължително присъствие на 2мата.

# 13
  • Мнения: 1 107
Girl from Ipanema


като,че ли всяко посолство си разбира по свой начих-по горе писах,че тук отказаха да издадът паспорт на дете чрез пълномощно от единият родите-изискаха задължително присъствие на 2мата.
може и така да е, но същата информация я има и в сайта на Мин. на външните работи, затова си помислих, че е достоверна

# 14
  • В облаците
  • Мнения: 63
Girl from Ipanema


като,че ли всяко посолство си разбира по свой начих-по горе писах,че тук отказаха да издадът паспорт на дете чрез пълномощно от единият родите-изискаха задължително присъствие на 2мата.

Ами, може би трябва такова пълномощно да се направи и от двамата родители поотделно плюс декларациите за пътуване в чужбина. Информацията пейстната от посолството ни в Англия е достоверна.
Аз вадих на синът ми международен паспорт във България, когато беше на два месеца. Баща му беше извън страната и ми изпрати заверено пълномощно по образец на посолството за подаване на документи за паспорт, както и декларация (също заверена и по образец от посолството), че е съгласен да извеждам детето от страната. Направиха проверка на данните по личните карти на мен и съпругът ми в регистрите на полицията (това се прави на място в паспортен отдел, но в друг кабинет).

Има нормална, бърза и експресна поръчка за документите за самоличност - за който беше питал. Първят паспорт на малкия го извадих с бърза поръчка - три дни. Експресната е в рамките на един работен ден. Нормалната е един месец. Не вярвам във Варна да е по-различно, защото това се отбелязва на официалните бланки, не е по желание на администрацита  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт