Какво правите с гъстите яденета

  • 1 681
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 517
Чудех се, дали да пусна нова тема или да се намъкна в някоя стара, но не намерих подходяща, така че се извинявам, ако въпросът е вече задаван. Нашата история е следната - ситната е доста злояда, до преди около месец, месец и половина ядеше само Гербер, след това склони и на детска кухня. Моите яденета изобщо не ги опитва, също така яденетата на майка ми, свекърва ми и т.н., готвени по книжки за готвене на деца от 1 до 3 години, или без книжки, изобщо - нищо друго не яде освен Гербер и Ози (пробвах и друга кухня, и нея я отказва). Проблемът ми е, че някои от вторите яденета на Ози са гъстички и яденето им й е трудно и продължително. Така че, ако някой има идеи, как мога да ги направя малко по-течни, горе-долу с консистенцията на Гербера, ще съм много благодарна.

# 1
  • Мнения: 27 524
Ами няма кой знае какви тайни - на зеленчуковите добавям мляко, на месните - водичка  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 312
Както е казала и Блонди с вода или с мляко- зависи от яденето Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 335
И аз сьм разреждала с водичка няколко пьти,за мляко не сьм се сещала,а ма те май все месните са по гьсти.

# 4
  • Мнения: 1 372
Добавям вода.

# 5
# 6
  • Мнения: 6 438
Ами няма кой знае какви тайни - на зеленчуковите добавям мляко, на месните - водичка  Simple Smile
Peace
И аз това бих препоръчала.

# 7
  • София
  • Мнения: 430
Топла водичка  Peace

# 8
  • Мнения: 2 111
Разреждам с вода

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Разреждах с вода.

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 328
разреждам с мляко

# 11
  • София
  • Мнения: 9 517
Благодаря за идеята - аз съм пробвала с вода, ама някак ми се виждаше... несготвена, но сега ще съм по-смела. А за млякото - с какво мляко разреждате, защото АМ-то е сладко, не ми се ще солено да подслаждам, все пак тя вече не е малка и изгражда някакъв вкус, или бъркам  newsm78

# 12
  • Мнения: 552
Благодаря за идеята - аз съм пробвала с вода, ама някак ми се виждаше... несготвена, но сега ще съм по-смела. А за млякото - с какво мляко разреждате, защото АМ-то е сладко, не ми се ще солено да подслаждам, все пак тя вече не е малка и изгражда някакъв вкус, или бъркам  newsm78
Предимно разреждам с вода,но понякога слагам и кис.мляко към яденето-става много прятно.

# 13
  • Мнения: 4 433
Предимно с вода разреждах.

# 14
  • Мнения: 1 669
Фоксче, аз също съм разреждала с кисело мляко. Но тя малката, знаеш е доста ящна. Пробвай с вода.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт