Дискова херния, дископатия. Моля, помогнете със съвети!

  • 4 721
  • 8
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Става въпрос за баща ми, който е на 66 години. Повече месец е със страхотни болки в кръста, първо изобщо не можеше да ходи, сега става по малко, но направо пот се лее при всякакво негово усилие. Ходи на физиотерапии и по какви ли не лекари. Последната диагноза ме изплаши много- трябвало веднага да се оперира, за да не стигне до инвалиден стол. От друга страна вероятността да стигне до инвалидна количка ако го оперират също не е за пренебрегване.
Искат да отидат на санаториум на Павел баня, но професорът им казал, че било опастно, когато заболяването е в зенита си.
Отделно е пипнал някаква настинка, която не му минава две седмици, обикновени сополи не може да излекува- явно имунитета му е доста зле...

Моля ви, разкажете ми как са протекли нещата при вас, които сте имали сходен проблем или ваши близки. Изобщо на всякакво инфо ще съм доволна- при кой специалист да го заведа, да даде ли да го оперират и ако да къде и при кой, да отиде ли сега на санаториум....  Cry

Благодаря ви предварително за всякакви съвети.....много ми е мъчно и безпомощно...

# 1
  • Мнения: 9
...здравей,Ерика!Аз съм рехабилитатор и ще ти дам съвет,но първо нека да уточним някои неща.Баща ти има ли точно поставена диагноза дискова херния или дископатия,което става след скенер на лумбалните прешлени?Лечението е различно и специфично...От това,което си написала,предполагам,че има дискова херния...Обикновенно тя се получава на ниво L-4,L-5 и засяга инервацията на долните крайници,които слабеят и ако не се проведе адекватна рехабилитация може да се стигне до хипотония и атрофия на мускулните групи на крайниците....Кажи ми каква е диагнозата на бащата и най-късно утре вечер ще ти отговоря.Лека вечер!

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Благодаря ти адски много!

От днес наще заминаха за Павел баня на санаториум. Та, сега ще напиша диагнозата, която баща ми издиктува по телефона, не се сърди ако има грешки- записала съм както го чух:

ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Стара медианна дискова херния и превалираща в дясно дискова протрузия на ниво L2 L3; леко степенна спондилолистеза изразена и симетрична дискова протрузия на ниво L4 L5; изразена  вторична централна и двустранна фораминална стеноза на нива L2-L3; L3-L4; L4-L5. Високо степенна остеохондроза на нива L2-L3 и L3-L4

Благодаря ти!!!!!

# 3
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Ерика, май има шипове твоя татко newsm78
Желая му бързо оздравяване. Защо не попие
малко имуностимулатор, знам, че Цитросепт
е добър.

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ерика, май има шипове твоя татко newsm78
Желая му бързо оздравяване. Защо не попие
малко имуностимулатор, знам, че Цитросепт
е добър.

не може- пие много силни лекарства, а цитросепт (всичко, което съдържа грейпфрут) + лекарства е равно на отрова  Confused

# 5
  • Мнения: 9
...здравей отново,Ерика!При спондилолистезата има преплъзване на по-горният прешлен напред.При протрузията има издаване на прешлена...това е в следствие на остиохондрозата.... и в двата случая се засяга инервацията на долните крайници...Павел Баня е един от най-добрите санаториуми където определено биха помогнали на баща ти.Какво се прави- лечебен масаж на долните крайници с акцент на засегнатите мускулни групи... Задължителна консултация с неврохирург и ортопед,които определят промените както в диска  така и в прешлените и необходимостта от оперативно лечение...Кинезитерапевтичният комплекс се изготвя от кинезитерапевт и  при адекватна рехабилитация възстановяването е задоволително.... Бих препоръчал на баща ти Репарил-гел,лекарство,което е най-доброто в момента на пазара с доказани качества... При намазване на лумбалната област с него сутрин и вечер,определено ще се чувства по-добре и няма да го боли.... Пиши ми отново,когато се върне от санаториума.... Всичко ще бъде наред... e-mail:j_i_ivanov@abv.bg

# 6
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Мъжът ми имаше спукана костица на стъпалото
и много го болеше. На секундата след намазване
с Репарил гел болката изчезваше. Ерика, дано му
размине операцията, стискам палци  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 019
Erica, съжалявам, че се налага баща ти да изпита всичко това!  Hug

Ако имаш нужда от още информация, заповядай в нашата тема, където списваме  засегнати от гадната дискова херния:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=384192.0

Диагнозата му след скенер или ЯМР е поставена?

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Erica, съжалявам, че се налага баща ти да изпита всичко това!  Hug

Ако имаш нужда от още информация, заповядай в нашата тема, където списваме  засегнати от гадната дискова херния:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=384192.0

Диагнозата му след скенер или ЯМР е поставена?

Да!

Благодаря ви много на всички, че ми помагате в този труден момент!   bouquet

Благодаря, jivko.ivanov3008  ще продължавам да пиша в темата развитието на нещата!

Общи условия

Активация на акаунт