Проблем с говора

  • 913
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Здравейте!
На 30.04. на дъщеря ми и извадиха и трите сливици. Вече е много добре храни се, жизнена е, единственото, което ме притеснява е говорът. Първите дни почти неможеше да говори, не и се разбираше. Сега е много по-добре но все още не може да изговаря хубаво думите, говори ги някак си през носа. Говорих  с доктора УНГ, който ни оперира, каза че е нормално и с времето ще се оправи, педиатърката ни каза същото, но аз се притеснявам да не остане говорен проблем и до колко е нормално това. Ако има някои минал през този проблем нека сподели.

# 1
  • Мнения: 1 428
Аз също говорих носово един месец след като ми махнаха сливиците.

# 2
  • Мнения: 44
Здравей, няма от какво да се притесняваш, този проблем е временен. На мен не са ми ги махали, но съм чула, а и имам познати които са минали по същият път. Нормално е да говори носово, защото все пак е претърпяла не лека операция. Въпрос на време е да мине възстановителния период. Горе главата и успех!

# 3
  • Мнения: 2 110
Аз също знам ,че този проблем отшумява с времето. Разбирам притеснението  ти, но бъди спокойна !

# 4
  • Мнения: 1 677
Наблюдавала съм две дечица след като им извадиха сливиците - и на двете им трябваше около месец, за да започнат да говорят добре.

# 5
  • Мнения: 122
Благодяря ви !
Наистина ме поуспокоихте.
Успех на всички!

# 6
  • вкъщи
  • Мнения: 704
заведи я на логопед ако много те притеснява това

# 7
  • Мнения: 122
заведи я на логопед ако много те притеснява това
    Да, естесвено и това го обмислям като вариант. В събота ще я водя на консултация и ще видим, дано всичко се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт