Повръщане от жълтък

  • 2 145
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте на всички!

Дадох на детето си жълтък след като навърши 6 месеца. Първите 3 пъти нямаше никакви проблеми. На четвъртия път бях сложила АМ в пюрето и тогава повърна за първи път. След това пробвахме още 2 пъти и отново повърна. От февруари не сме давали повече. Педито въпреки това ни даде бележка за детска кухня. Вчера й беше втори ден на кухнята и второто ядене беше картофено пюре с жълтък. Дадох й го като знаех, че след няколко месеца организма бил забравял и приемал това от което е повръщал. Да обаче отново повърна. Всеки път се случва около 2,3 часа след хранене. Някой има ли мнение дали сме алергични и дали може да се оправи този проблем. Освен това ако някой знае доктор към когото можем да се обърнем ще съм много благодарна. Моля ви само без нападки. Благодаря на всички отзовали се на нашия проблем

# 1
  • Мнения: 284
Малката ми дъщеря е с алергия и към яйца.При нея се проявяваше с обриви и разстройство.Почти на 4 години е,не приема никаква храна съдържаща яйца.Поради тази причина не съм я хранила с храна от детска кухня.
Есента в градината й бяха дали бухти с яйца,вследствие на което се обрина жестоко.
Моят съвет е-изключи за дълго време яйцата от менюто на детето.

# 2
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 479
Моето дете никога не е захранвано с жълтък, тогава беше бума на птичи грип и аз просто не посмях да и давам. Това по никакъв начин не се е отразило на здравето и, просто започна да яде яйца много късно и постепенно-първо като заливка на баницата/мусаката, после по една/две хапки от омлета-но около 2-3 годишна. Вече си хапва без проблем само яйце-варено, бъркано или приготвено по друг начин. На твое място бих изключила яйцата за известен период от време, защото можеш да си създадеш доста неприятности.
И малко извън темата-до 6 месеца детето ми е опитвало само кърма, след това плодови сокове, прояде друга храна чак към 10-ти месец. Ранното захранване не винаги е препоръчително!

# 3
  • Мнения: 62
И малко извън темата-до 6 месеца детето ми е опитвало само кърма, след това плодови сокове, прояде друга храна чак към 10-ти месец. Ранното захранване не винаги е препоръчително!

Радвам се за твоето дете. Браво. Но понякога се препоръчва и по-ранно захранване. Какъвто е и нашия случай. Никол за първи път е опитала храна различна от кърма на 4,5 месеца. Кърмих я да 7 месеца. Спрях защото от уплаха ми спря кърмата от раз. Не съм чак толкова безотговорна. Защо ми се струва, че напоследък в този форум голяма част от потребителите се заяждат.

Моля ви само без нападки. Благодаря на всички отзовали се на нашия проблем

Не случайно го написах сутринта това нещо.

# 4
  • Мнения: 253
Дадох на детето си жълтък след като навърши 6 месеца. Първите 3 пъти нямаше никакви проблеми. На четвъртия път бях сложила АМ в пюрето и тогава повърна за първи път. След това пробвахме още 2 пъти и отново повърна. От февруари не сме давали повече. Педито въпреки това ни даде бележка за детска кухня. Вчера й беше втори ден на кухнята и второто ядене беше картофено пюре с жълтък. Дадох й го като знаех, че след няколко месеца организма бил забравял и приемал това от което е повръщал. Да обаче отново повърна. Всеки път се случва около 2,3 часа след хранене.

Здравейте, нашият случай е идентичен. Единствената разлика е, че след като повърна първия път минахме 5 дни само на кърма. Повторих жълтъка вчера, след като мина 1.5м. и педи каза да опитам пак. Резултата беше същия. Още не сме на кухня, но май и няма да можем да ползваме. Моля дайте отговор на същите въпроси:

Някой има ли мнение дали сме алергични и дали може да се оправи този проблем.
Освен това ако някой знае доктор към когото можем да се обърнем ще съм много благодарна. Моля ви само без нападки. Благодаря на всички отзовали се на нашия проблем

Общи условия

Активация на акаунт