Включете се в тази тема ако имате деца и сте против ваксините!

  • 966
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Днес педито ни помоли да подпишем документ, че се отказваме от ваксините. Искам да знам кои мами от нашите са на същото мнение - друго е като не си сам в такова сериозно решение....Ако има вече такава тема, моля за извинение и ако може да ми дадете линк към нея  bouquet

# 1
  • Мнения: 801
Дано знаеш какво правиш и си наясно с рисковете на които излагаш детето си. Болестите против които се ваксинира нито са безобидни, нито толкова рядко срещани.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
Дано знаеш какво правиш и си наясно с рисковете на които излагаш детето си. Болестите против които се ваксинира нито са безобидни, нито толкова рядко срещани.

Не мисля, че влизаш в групата на тези, които съм помолила да пишат - достатъчно ясно съм се изразила, за кого е предназначена темата ми!

# 3
  • Мнения: 8
Здравейте, темата ме вълнува, защото и моя проблем е как да избегна тежката система...Уж формално имаш право на отказ от ваксини, подписваш декларацията, обаче после детето ти трябва да остане извън социума - не го приемат в детска градина, училище и т.н.
Мама Алекса, как мислиш да решиш този въпрос?
Аз все още мисля какво точно да направя....засега отлагам успешно...

# 4
  • София
  • Мнения: 2 217
Ами и аз досега успешно отлагах, обаче средния ми син е вече на 4, а малкия на 1 година....Та, няма за кога да отлагам вече, трябва да взема решение.....Мислих да сложа само дифтерия, тетанус и полиомиелит - останалите не. Обаче и за тях ме е страх....Направо съм се гръмнала от мислене.....Човек колкото по-малко знае - толкова по-добре живее Rolling Eyes От многото информация ми е пламнала главата и съм се раздвоила сериозно между за и против.......Затова пуснах и темата.....
От тетануса конкретно нещо не мога да се откажа напълно - доста страшно нещо е.....

# 5
  • в моя свят
  • Мнения: 849
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=381960.750

Алекса това е последната тема където обсъждаме подобни въпроси,доста е голяма надявам се да намериш отговорите които търсиш.
Tita моето дете не е ваксинирано от 8 години вече,но без проблеми посещаваше и ясли и децка градина а вече е ученик т.е. не е толкова строго положението,а за училищата няма такива изисквания......

# 6
  • София
  • Мнения: 2 296
Да,и аз знам,че не е задължително условие за училище ваксинирането.
За щастие,нашата педиатърка е достатъчно разумен Човек и лекар и ни спестява поне тези ваксини,
които са доказано ,да не кажа вредни,но безполезни и неефективни и съмнителни....

# 7
  • Мнения: 8
Искам да ви кажа, че на мен ми правиха проблем в детската градина на дъщеря ми. Видяха че в картона пише, че не е сложен коклюш и ми искаха протокол от комисия, която я е освободила. Нямах такъв и стана голям скандал.  В края на краищата си затвориха очите и ме оставиха на мира, защото бяха минали 4 години и така или иначе ваксина няма,а го бяха пропуснали при приемането. Така, че не подценявайте ситуацията. Ако сте успели да влезете в градина с картон, където пише че детето не е ваксинирано - моля споделете, това е невероятно добра новина!
В частна градина също бяхме известно време, където дори още по-стриктно проверяваха картоните.
Както и да е, с каката сме се оправили, но сега ми е важно за бебето. Аз няма да сложа ваксини, но се колебая как точно да постъпя - с декларация за отказ просто не се решава проблема за в бъдеще. newsm78
Ходих и на комисия за освобождаване, имаме алергия и принципно има шанс, но пак само от коклюша успяхме да се освободим. Което изобщо не ме устройва.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 217
Аз по принцип не съм фен на детските градини, но когато няма друг избор хич не е добре.....
Средния ми син обаче изявява огромно желание да ходи на градина и ега какво.... Confused

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да не заключиха темата против ваксините, че се отвори още една такава  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 2 217
Не са я заключили, но аз не знаех за нея, защото нямам много време да чета....
Сега съм се пренесла там Mr. Green
Всъщност, модераторите могат да заключат тази тема - излишна става

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 11:54 от мама Алекса

Общи условия

Активация на акаунт