Колики!

  • 1 449
  • 27
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Я да видим как стои въпроса с коликите.

Гери до като беше на кърма и е имала единични случаи на колики, но никога не са и били проблем.
Юли, който от раждането си е на адаптирано, изцяло пропусна този неприятен момент.

Убеждавали са ме, че причината за липса на колики у децата ми е, че са родени секцио, но хич не ми се вярва. Thinking

При вас как е/беше?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ааа,вече те подозирам сериозно,че си започнала работа към някой статистически институт Wink
май във форума за кърмене остата хубавата анкета за коликите при двата вида хранене и начина на раждане.
Алекс имаше колики до 5-ия месец.Започнаха като го кърмих и продължиха след като минахме на адаптирано мляко.Но смятам,че нямат нищо общо с начина на хранене.Родих го нормално.

# 2
  • Мнения: 8 505
Отговорих с друго,т.к. започнака,докато беше на кърма,продължиха при смесеното хранене и изцяло на адаптирано.

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Отговорих с друго,т.к. започнака,докато беше на кърма,продължиха при смесеното хранене и изцяло на адаптирано.

Ауууу...кофти!

# 4
  • Мнения: 1 032
Нашите колики бяха зверски, а детенце е родено със секцио

Последна редакция: сб, 20 авг 2005, 14:50 от Vivi

# 5
  • София
  • Мнения: 15 215
Иво беше на кърма и нямаше колики, слава Богу! Родих със секцио.

Не искам да разводнявам темата, но все пак се изкушавам да вметна, че бях много предпазлива в избора какво да ям докато кърмех-за да не предавам чрез кърмата неща, които биха раздразнили стомахчето на бебето.

# 6
  • Мнения: 4 244
Родени нормално
И двамата кърмени до края на 6 месец
Каката имаше колики през 2 месец само
Сина изобщо нямаше

Според мен двамата имаха различно храносмилане - съдя по вида и честотата на изпражненията им и затова каката е имала колики

# 7
  • Мнения: 1 613
До като беше на кърма - да.
Не чесно казано, не съм сигурна дали бяха колики или ревеше от глад/недояждане  newsm78 Като почнахме дохранването нещата се пооправиха, а като минахме само на адаптирано забравихме за коликите (2ри месец). Не знам, може пък да е съвпадение  newsm78

П.С. Родена е със секцио.

# 8
  • Мнения: 3 932
Във втория месец докато беше на кърма имахме 2-седмични колики, но мисля, че това се дължи на още недоразвитото му стомахче, а не на вида храна. На адаптирано мляко преминахме през 6-я месец, а за тогава коликите не са характерно явление.

# 9
  • Мнения: 46 488
Почти от раждането е на адаптирано- колики не е имала хич.

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
В този период и двамата са кърмени - и двамата не са имали колики.При баткото от 5-тата седмица включихме и адаптирано - пак нямаше колики.
Не мисля,че изобщо се влияят от начина на хранене (друг е въпросът,че съм много склонна да вярвам на все по-често чуващото се в разните книги и статии за отглеждане на бебета,че коликите въобще не са болки и нямат нищо общо с храносмилането,а с несъвършенство на нервната система и претоварване с впечатления и т.н. през деня,като разтоварват с рев вечер).

# 11
  • Мнения: X
Цък, цък.....какви са тези подозрителни теми, бе колежке  Party

Имаше до 3-тия месец, но едва ли се дължат на адаптето Naughty

# 12
  • Мнения: 1 037
Ерика и аз раждах секцио,но Дани имаше много колики.Откакто е на формула болезнените колики вече ги няма.Незнам дали не е съвпадение,но ...

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
О, да, ад.
Тук е моментът да се похваля и едновременно да си бухна един по чутурата  #Cussing out #Cussing out - сменихме Фризото с Аптамил и 4 дена никакви, ама съвсем никакви колики.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 541
Тц нямаха . т.е. Плами имаше 3 дни следобедни колики, Цвети 2 дни пак през деня- на смесено хранене са били тогава

Общи условия

Активация на акаунт