Намокрен телефон

  • 17 375
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 998
Момичета ,чудех се дали някой се е сблъсквал с проблема ,който
ме връхлетя днес.Детето ми разсипа чашката си с вода върху
мобилният ми телефон и сега той изобщо не иска да се включи.
Досега се рових из Гугъл и не прочетох обнадеждаващи неща
за подобна ситуация.Мисля да го занеса на сервиз ,но дотогава
определено ще ми е кофти ,тъй като много си го  харесвам Confused
Знам ,че не е станало кой знае какво ,но все пак ми е криво Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 25 571
Разглоби го и го остави да изсъхне 1-2 дена. Може пък да проработи. Така или иначе нищо не губиш.

# 2
  • Мнения: 998
Да ,разглобих го,ще чакам да съхне ден-два и ще чакам някакво чудо Confused

# 3
  • Мнения: 63
Пробвай след като си го разглобила да изсушиш частите внимателно със сешоар.

# 4
  • Мнения: 998
Пробвай след като си го разглобила да изсушиш частите внимателно със сешоар.
И майка ми така каза и го поизсуших ,след това не се включи затова го оставих сам да съхне,
но ме притеснява ,че може в сервиза да ми кажат ,че нищо не става от него Confused

# 5
Доколкото зная, повечето телефони проработват след подобни инцеденти, но според мен трябва да го занесеш в сервиз.

# 6
  • Мнения: 46 490
Като изсъхне, най-верояно ще тръгне, дай му няколко дни. Телефонът на мъжа ми му изпадна от джоба в тоалетната  Joy работи си, нищо му няма  Laughing

# 7
  • Мнения: 998
Благодаря ,успокоих се малко.
Харесвам си го ,има сантиментална стойност за мен Blush
Дано наистина проработи.

# 8
  • Мнения: 3 641
За всеки случай  занеси да го по погледнат в сервиз Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Аз изтървах един от старите си телефони в тоалетната..и си го извадих де  Laughing.Разглобих го, бърсах го, не тръгна.Мъжа ми взе и го сложи под климатика да го издухва.И на следващия ден телефона си тръгна.Вече е 5 годишен, случката е от преди 4 год., а телефончето си работи все още.
Остави го да изсъхне добре, преди да се опитващ да го включваш.Дано се оправи.

# 10
  • Мнения: 1 798
По принцип при такава случка, е най-добре веднага да се извади батерията.

# 11
  • Мнения: 12 662
 На майка ми тръгна. След 1 ден май, не съм сигурна, може и повече, но не по-малко.

# 12
  • Мнения: 3 525
Разглоби го целия - отдели и лицевия панел. Внимателно почисти със спирт. Аз съм прала и центрофугирала нокиа - работи вече 3 год. след прането

# 13
  • Мнения: 3 323
Изпрах чисто новия телефон на сина ми (само на седмица беше) - отворихме го, сушихме и пр., но след 3 отново отказваше да работи - занесох го в сервиза, обясниха ми че платката била изгнила...ако съм го била занесла веднага, щели да го оправят... Виждам, че има и други такива случаи, но със щастлив край - за разлика от нашия. Занеси го утре, дано го оправят!

# 14
  • Мнения: 2 388
По принцип при такава случка, е най-добре веднага да се извади батерията.

Да, това е първото, което трябва да се направи.
Имах един Алкател, преди много години, който падна в леген. наложи се да му сменят само някаква част, но вече не помня каква. Проработи, разбира се.

Имам случай и с пран и центруфгиран и с престоял в камерата на хладилника. Проработиха.

# 15
  • Мнения: 12 662


Имам случай и с пран и центруфгиран и с престоял в камерата на хладилника. Проработиха.

Това вече ме шашна. Какво ти беше направил горкият, че в камерата да го накажеш.

# 16
  • Мнения: 2 388
И аз нямам точно обяснение на действията си.
Прибирам се по малките часове и естествено трябва да ям преди лягане.
Докато си разтоварвам чантата, събличам, обличам, вадя и прибирам бланширани картофи от камерата съм го сложила и него някак си там. Blush
Стоически си понесох подигравките около 2 месеца.

# 17
  • Мнения: 998
Днес най-вероятно ,най-късно утре ще го занеса на сервиз ,първо ще
изпробвам всички ваши съвети ,даже мисля днес да пусна климатика да
го издуха Rolling EyesДано не ми се налага да купувам нов Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 232
И да не пуснеш климатика веднага, изчакай да изсъхне хубаво няколко дни. И ние имаме случка с изпуснат телефон в тоалетна, както и друг с кофа с тапетно лепило. И двата се оправиха!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Оле, чак и след лепило ли е проработил? Много здрав ще да е бил Grinning

# 20
  • Мнения: 3 675
Майка ми имаше преди 2 години Нокиа, която беше намокрила със студен чай в чантата.Беше от евтините модели, но й казаха, че ремонта ще струва 40 лева и тя се отказа.Нейният телефон не можеше да се включи също, купи си нов, а този го изхвърли.

# 21
  • Мнения: 232
Е не седя вътре веднага го извадихме

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да де,  ама това е лепило все пак, не е като вода, да изсъхне без следа. От лепилото може да слепнат части или да се зацапат и да няма оправия. Затова съм изненадана. Братовчедка ми заля нейния с чай с мед. Не проработи.

# 23
  • Мнения: 958
Бианка, ако не се оправи занеси го на сервиз. Оправят ги.  Peace
Телефона ми беше чисто нов, и изведнъж спря да работи, гаранционен, погледнаха го казаха, че е изпускан във вода, оправиха ми го, не признаха гаранцията, ама и бая се разправях де Simple Smile
СЛед това хванах детето, че го лигави, беше бебе и много лиги течаха, та още на два пъти беше на ремонт за наводняване.  Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 165
Аз имам същия проблем, сина ми плува с него в басейна един час.
Сушихме го, климата... нищо. Не работи.
Някой от вас да знае сервиз във Варна.
Май трябва да го занеса. Чисто нов гъ.съ.ем. УФ.

# 25
  • Мнения: 2 388
Днес най-вероятно ,най-късно утре ще го занеса на сервиз ,първо ще
изпробвам всички ваши съвети ,даже мисля днес да пусна климатика да
го издуха Rolling EyesДано не ми се налага да купувам нов Rolling Eyes

Недей чака, а го занеси възможно най - бързо.
Това, че някои се оправят от само себе си, не значи, че и при твоя ще стане така.
Колкото повече отлагаш, толкова е по-голяма вероятността да не проработи.

# 26
  • Мнения: 75
Синът ми заля телефона  с вода-без да го видя,при което си постоя известно време мокър-не можахме да го спасим..Купих си същия  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 34
Обезателно го остави в сервиз. Там имат едни машинки, които изсушават.

# 28
  • варна
  • Мнения: 229
аз пък знам ,4е ги почистват с някакви препарати .и моя падна в тоалетната   Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 171
Трябва да се разглоби целият..,за да може да изсъхне.. Със сигурност след това ще се включи..но рано или късно това намокряне ще си даде резултат. Преди време една моя позната си изпусна телефона в чаша с бира...разглоби го целият (ама част по част), изслуши го..и телефона си тръгна (и доколкото знам..все още си работи)...Ако не стане номера....го занеси на сервиз или си купи нов...защото обикновено поправката на телефоните излиза горе долу, колкото един нов телефон... Laughing

# 30
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Случвало ми се е нов телефон да падне във вода.Разглобих го,поизсуших на слънце и със сешоара ,не тръгна тогава го включих  да се зарежда ,за беля се оправи  Peace

# 31
  • Мнения: 5 173
Пробвай след като си го разглобила да изсушиш частите внимателно със сешоар.
И майка ми така каза и го поизсуших ,след това не се включи затова го оставих сам да съхне,
но ме притеснява ,че може в сервиза да ми кажат ,че нищо не става от него Confused
Едва ли ще тръгне.
Явно телът не е бил напълно изсъхнал и при опита ти за вкл, е станало късо съединение и е предл богу дух.

# 32
  • Мнения: 998
Но той изобщо не пожела да светне дори.
Както и да е ,телефонът вече е в сервиз ,само ,че най-рано
утре ще ме информират ще живее ли или да купувам нов.
Сега се рових в един сайт и видях ,че цената на същият
модел е доста паднала ,най-вероятно ще си взема същия.
Все пак надявам се да оцелее.. Confused

# 33
pls nekoi da mi pomogne 4e si namorkih n70-to mai dade na kaso ama odari samo gornoto kop4e deto se izklu4va i se se izklu4va i iska da se opravlqva pls hel4 iskam da si go oprava!!!
naprao mi se reve! Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 34
pls nekoi da mi pomogne 4e si namorkih n70-to mai dade na kaso ama odari samo gornoto kop4e deto se izklu4va i se se izklu4va i iska da se opravlqva pls hel4 iskam da si go oprava!!!
naprao mi se reve! Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
ako snaete re6enie mi pi6ete na joansm@mail.bg

# 35
  • Мнения: 2 757
Голяма работа един телефон. Ще си вземеш друг. Мен ще ме е яд за тел номера, а не за апарата

# 36
  • Мнения: 101
Със сушене не става. Ако стане е временно и т.н.
Ако не иде на сервиз в близките няколко часа след намокрянето започва окисляване и корозия.
Това вътре е доста сложо устройство и без утразвук не може да се почисти.
Моят съвет е:
1.Вадите батерията
2.Ако е попаднал в кисела или солена среда, да се измие обилно със сладка вода
3.Не се опитвате да се самолекувате и не включвате в зарядното
4.В 90% от случаите успяваме да спасим телефона.
5.Имали сме случаи: паднав в латекс, нафта, джибри, тоалетна, обикновена вода, престоял 1 седмица в кладенеца и т.н. и сме успявали. За 20 лв. ги вдигаме на крака и работят дълги години след това.

# 37
А защо си го разглобила ? Аз до сега съм си изпирала 3 или 4 телефона,които след това оствям няколко дни без да ги пипам. Е до сега няма такъв, който да не е тръгнал на ново  Laughing
Така че разглобяването не е задължително!

# 38

Ти ще кажеш, че не става  Laughing.

# 39
  • Мнения: 998
Моят беше спасен
заедно с всички номера
 Flutter

# 40
  • Мнения: 14 133
 И аз си изпрах телефона си в пералнята на пълна програма, че и го включих веднага след прането. Занесох го на севриз и  ми го оправиха. Работи се без проблем. Всичко оцеля - карта,  батерия.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт