жълти секрети и мораксела

  • 26 691
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Момичета,дъщеря ми е на 2 г и 9 месеца.От една година насам нослето и се бунтува .Правихме и носов и гърлен секрет-гърло чисто- в носа стафилокок ауреус-това миналата година.При издухване от носа излизаха бели наподобяващи слюнка секрети.
От февруари насам секретите станаха жълти/излизат само при  силно издухване на носа/Водила съм я и при хомеопат и при личната и при педиатър и при УНГ.Всеки ми каза различно мнение.УНГ-жълтите сополи са от третата сливица-докато не я извадим ще ги има newsm78 newsm78Хомеопата каза че са от наличието на бактерията,която тази година вече е МОРАКСЕЛА/а тя не се лекува с хомеопатия/Според нея подилваме имунитета на детето и то само се справя с бактериата и сополите изчезват.Според личната лекарка трябва да и слагам капки от гентамицин разтворен във физиологичен разтвор,защото тази бактерия трябва да я махна.
Вече в чудо се видях.Малката е алергична към антибиотици......
Някой от вас имал ли е такъв проблем/постоянно жълти гадни секрети от носа при издухване /и на кого да вярвам??????Засега няма други проблеми-нито кашлица или пък нещо друго.И тримата ги питах да не е синузит и всички казаха НЕ ????

# 1
  • Мнения: 1 984
еми тестуваите за алергия докато намерите подходящ АБ. много е силен имунитета на детото щото моракселата иначе щеше да ви направи поне пневмония.

# 2
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
И моята дъщеря има изолирана мораксела в храчката, носен и гърлен секрет-чисти. При нея се появи като отхрачване на зелен секрет след варицела и последващо боледуване. Направих микробиология на носен/гърлен секрет и излязоха чисти, но продължи да отхрачва тази гадост. Тогава по моя инициатива направихме и микробиология на храчка и излезе бактерия Мораксела катаралис.
Дъщеря ни също е на ХЛ( има алергична астма), личния като видя антибиограмата изписа АБ Панцеф, хомеопатичката обаче препоръча вместо този силен АБ да капем капки, правени в аптеката-гентамицин, офталмо-септонекс и алергозан. Според нея по кръвен път стигат до всички органи, заедно с това приемаше и хомеопатични лекарства. Също и всички останали от семейството си капехме в носа. Изчисти секретите и за момента няма проблем. Може би при следващо боледуване ще се види и ако има пак жълто-зелени храчки ще пуснем пак изследвания, но засега е ок.
Вашия хомеопат против ли е да капете гентамицин и физ.разтвор?
След като детето е алергично към АБ, има едно кремче-бакторбан-маз, то е точно против бактерии и досега винаги се е справяло много добре при дъщеря ми с всякакви жълти/зелени сополи. Можеш да прочетеш за него и да се консултираш с лекар за мнение. Не пречи да подсилвате имунитета, но заедно с това не е лошо да се изчисти бактерията първоначално с алопатични средства, според мен.
Можеш да промиваш нослето със сребърна вода, вместо физ.разтвор-тя е мощно антивирусно и антибактериално средство и няма вкус или мирис, така че децата не я бойкотират както капките.
Успех!

# 3
  • Мнения: 1 984
гентамицин не се усвоява... затова няма и перорален гентамицин. само инжективен. отделно колко е ефективен само гентамицин при мораксела? е много дискусионен въпрос.
бактробана е АБ! и също е нужно тестуване. отделно при мораксела е вероятно неподходящ.

# 4
  • Мнения: 351
Тия бактерии дето ги изреждате са естествен обитател в човека.За да се проявят като патогени е нужно и друго - променена бактериална флора, понижен имунитет и т.н.
Най-добре е да се действа според антибиограмата с АБ капки и обща АБ терапия, общоукрепващи средства (витамини и имуностимулатори), промивки със солени разтвори преди накапване на АБ или със сребърна вода, физиотерапия под формата на съгряващи компреси (потенцира действието на АБ като уверичава притока на кръв и имунни клетки). Ако в процеса са въвлечени и синусните лигавица е добре да се използват периферни съдосвиващи(Ксилометазолин например, като не се прави загряване) за да се отбъбва лигавицата и да се отдренира задържаното там.

# 5
  • Мнения: 1 984
Тия бактерии дето ги изреждате са естествен обитател в човека.За да се проявят като патогени е нужно и друго - променена бактериална флора, понижен имунитет и т.н.
Най-добре е да се действа според антибиограмата с АБ капки и обща АБ терапия, общоукрепващи средства (витамини и имуностимулатори), промивки със солени разтвори преди накапване на АБ или със сребърна вода, физиотерапия под формата на съгряващи компреси (потенцира действието на АБ като уверичава притока на кръв и имунни клетки). Ако в процеса са въвлечени и синусните лигавица е добре да се използват периферни съдосвиващи(Ксилометазолин например, като не се прави загряване) за да се отбъбва лигавицата и да се отдренира задържаното там.
мораксела кат. е 100% патоген. допълнително имаме и кл. проява.

# 6
  • Мнения: 351
Не че искам да споря и да разводнявам темата, ама ....

мораксела катаралис е естествен обитател на организма и без оплаквания не трябва да се терапира, защото сама по ебе си не е болест. Името и идва от един френски офталмолог Victor Morax и когато е болестотворна обикновенно засяга очите (конюнктивит)

Изследванията могат да продължат с имунобиологични тестове за Ат в кръвта (най-често са към серотипА)

# 7
  • Мнения: 1 984
Не че искам да споря и да разводнявам темата, ама ....

мораксела катаралис е естествен обитател на организма и без оплаквания не трябва да се терапира, защото сама по ебе си не е болест. Името и идва от един френски офталмолог Victor Morax и когато е болестотворна обикновенно засяга очите (конюнктивит)

Изследванията могат да продължат с имунобиологични тестове за Ат в кръвта (най-често са към серотипА)


това от коя микробиология го прочетохте?

ето най достъпния справочник - http://www.merck.com/mmpe/print/sec14/ch175/ch175e.html

# 8
  • Мнения: 163
еми тестуваите за алергия докато намерите подходящ АБ. много е силен имунитета на детото щото моракселата иначе щеше да ви направи поне пневмония.
Казаха ми че е още малка за тестване за алергия.Трябвало да е мин на 5 години
А колкото до гентамицина личната го изписа защото излезе в антибиограмата /т.е лекува моракселата/.
Тези дни мисля да навестя още един УНГ.Може би ще ме обърка още повече но искам да намеря отговор на въпросите си и поне две еднакви мнения
Най-вече ме интересува-трябва ли да лекувам моракселата или да я оставя така и да чакам малката сама да се пребори с нея................

# 9
  • Мнения: 1 984
еми тестуваите за алергия докато намерите подходящ АБ. много е силен имунитета на детото щото моракселата иначе щеше да ви направи поне пневмония.
Казаха ми че е още малка за тестване за алергия.Трябвало да е мин на 5 години
А колкото до гентамицина личната го изписа защото излезе в антибиограмата /т.е лекува моракселата/.
Тези дни мисля да навестя още един УНГ.Може би ще ме обърка още повече но искам да намеря отговор на въпросите си и поне две еднакви мнения
Най-вече ме интересува-трябва ли да лекувам моракселата или да я оставя така и да чакам малката сама да се пребори с нея................
лекувайте. няма изискване за 5 г възраст на скарификационата проба.

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 08:19 от tonev

# 10
  • shumen
  • Мнения: 17 902
И аз съм за венозно.По няма да те боли.

Общи условия

Активация на акаунт