Едномилионна кампания... едно действие: Подкрепете жените да кърмят!

  • 2 938
  • 50
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Това получих в пощата си от WABA (World Alliance for Breastfeeding Action, международен алианс на организации, подкрепящи кърменето, съ-организатор на Световната седмица на кърменето) и го споделям с вас.

Идеята е за възможно най-кратко време да се съберат колкото може повече подписи, за да се представи петицията в подкрепа на жените да кърмят и да се вземат важни решения в тази насока на Световната Здравна Асамблея през м.май, 2009-та.



Кампания: Без повече скандали за млякото. Подкрепете жените да кърмят.

Хиляди бебета в Китай се разболяха сериозно, защото млякото, което са пили, е било замърсено с меламин. Някои дори починаха. Тези бебета не са били кърмени, защото:

    * компании за бебешки млека са убедили родителите, че продуктите им са по-добри от кърмата
    * жените не са имали адекватна подкрепа от работното място да кърмят бебетата си
    * жените са нямали правилна информация за детското хранене

Доказателствата сочат колко важно е кърменето за това, бебето да оцелее здраво. Жените биват принуждавани да спрат да кърмят и да дават на бебетата си адаптирани млека на прах заради липса на удобства и подкрепа за кърмещите жени и заради нарастващата комерсиална намеса в детското хранене.

Потенциални бедствия могат да се случат всеки един момент по света.

Ще предадем нашият зов на световните лидери да въведат Международния кодекс за маркетинг на заместители на майчиното мляко и последващи важни резолюции на Световната здравна асамблея, да осигурят приятелски настроени към кърменето работни места за жените на Световната Здравна Асамблея през м.май, 2009-та.

Присъединете гласа си и подкрепете жените да кърмят.

Подпишете петицията сега...


Към световните лидери: Като граждани, ние призоваваме да се спре комерсиалната намеса в детското хранене, стриктно въвеждане на Кодекса за маркетинг на заместители на майчиното мляко и да се осигури подкрепа на жените да кърмят. Призоваваме ви да създадете/въведете закони, които ограничават производителите на бебешки млека да представят продуктите си като заместители на кърмата/бебешките храни, да има бюджетен план за действие, който да насърчава и подкрепя жените за оптимално кърмене и да се осигурят приятелски настроени към кърменето работни места с адекватни почивки за кърмене в публичния и частния сектор, така че кърмещите жени да не са принудени да изоставят кърменето.

http://www.onemillioncampaign.org/en/Details_Petitions.aspx


(преводът мой)

The ONE MILLION CAMPAIGN team assists the members of the World Breastfeeding Movement family to identify issues that pose a challenge to successful breastfeeding, and develop national, regional and international campaigns around them. The team works through a secretariat in New Delhi, India, and international coordinators for different regions.

ONE MILLION CAMPAIGN has been initiated by International Baby Food Action Network (IBFAN), winner of the '1998 Right Livelihood Award'. IBFAN has more than 200 public interest groups working around the world to improve infant feeding practices and save lives of infants and young children. IBFAN works for the universal and full implementation of 'International Code of Marketing of Breast milk Substitutes and subsequent relevant World Health Assembly (WHA) resolutions.

The ONE MILLION CAMPAIGN is an integral part of the “global Breastfeeding Initiative for Child Survival” (gBICS) in partnership with Norad and the “Global Proposal for Coordinated Action of IBFAN &WABA: Protecting, Promoting and Supporting Breastfeeding through Human Rights and Gender Equality” in partnership with Sida. The objective is to build public opinion to support women and mothers.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Ако искате да се присъедините и да подпишете петицията, имате опция и да поканите и познати и приятели да дадат своя глас в подкрепа.

# 2
  • Мнения: 2 614
Подкрепих, и постнах в профила си във ФБ!  Peace
Бу, може да я публикуваме в групата ЛЛЛ-България във ФБ, ако искаш!

# 3
  • Мнения: 3 595
Подкрепих и приятели поканих и не само  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 718
За, За, За!

# 5
  • София
  • Мнения: 3 561
И аз подкрепих. И мъжо подкрепи ама ще разбере за това довечера  Sunglasses

# 6
  • София
  • Мнения: 6 674
Подкрепих, поканих и приятели.

# 7
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Подкрепих и разпространих.

# 8
  • Мнения: 11 003
Подписах. Успех!

# 9
  • Мнения: 2 521
Подпис и от мен PeaceУспех

# 10
  • Мнения: 220
И аз съм ЗА. Подписах и разпространих

# 11
  • Earth
  • Мнения: 1 952
И аз подкрепих. И казах на приятели  Hug

# 12
# 13
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Айде и аз " ударих едно рамо" Hug

# 14
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Подпис и от мен!

Общи условия

Активация на акаунт