KERASTASE VITA CIMENT CONCENTRATE

  • 2 784
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Имам ли някой който да го е ползвал и да е останал доволен? Доста парички струва и се двуумя дали да го пробвам. Затова ми се иска първо да чуя впечатления. Косата ми е много изтощена, третирана и изгорена и се чудя как да и помогна да се възстанови по-бързо.

# 1
  • Мнения: 636
Аз съм ползвала и останах много доволна. Но ако косата ти е основно суха помисли за Акуа-олеум или Акуа-фюжън. Циментът е за по-слаби коси.

# 2
  • Мнения: 171
Имам ли някой който да го е ползвал и да е останал доволен? Доста парички струва и се двуумя дали да го пробвам. Затова ми се иска първо да чуя впечатления. Косата ми е много изтощена, третирана и изгорена и се чудя как да и помогна да се възстанови по-бързо.

Серията с Ciment е уникална, възстанових с нея доста съсипаната си от изрусяване коса преди няколко години  Peace Само, че заглавието на темата е всъщност конкретен продукт от тази серия - концентрат, с който се започва лечението и се прилага веднъж месечно. През останалото време би трябвало да използваш шампоана и балсама от серията, а не е лошо и след концентрата да направиш курс с ампулките Форсинтенс, също много добри. Това е схема, която ми бяха препоръчали в салона и наистина останах впечатлена от ефекта. Вярно, скъпички са продуктите, но според мен си заслужават всяка стотинка  Peace

# 3
  • Мнения: 957
Люлякова , косата ми не е суха по принцип а е изтощена от третиране.

*Mademoiselle* , благодаря за изчерпателната информация. Купих
това
и това
kerastase resistance forcintense
Предпочетох го пред KERASTASE VITA CIMENT CONCENTRATE. Дано не съм сбъркала. Колко често се ползват?
Пишеш, че концентратът се прилага веднъж месечно. По принцип какво би станало ако го  прилагам по често от веднъж месечно?

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 23:11 от fat.wombat

# 4
  • Мнения: 171
fat.wombat, ампулките се прилагат веднъж седмично след измиване с шампоан. 6 бр. са в кутията, предполагам. Първо нанасяш ампулка Forcinterne, оставяш за 3 до 5 мин. и изплакваш, след което веднага слагаш и втората ампулка - Forcexterne, пак чакаш няколко минути, отново изплакваш и това е. Не е нужно да слагаш нещо друго след това - балсам или маска. И така 3 последователни седмици, ако не се лъжа, те точно така и се водят - триседмична интензивна програма. Аз съм ползвала по-стария им вариант, бяха 5 на брой в кутията и се слагаха съответно на 5 последователни измивания.

Другият продукт - Ciment anti usure се ползва като маска на всяко измиване, освен ако не си слагала ампулка, тогава не е необходимо.

Единственото, което смятам, че е нужно още да си вземеш е шампоана Bain de force. Той е от същата серия и в салоните твърдят, че измиването с него преди прилагане на другите продукти с Ciment е задължително. Не мисля, че ако пропуснеш концентрата Vita Ciment ще бъде фатално, тези ампули, които си взела са така или иначе изключително силни и концентрирани. Ако имаш възможност сложи една ампула от концентрата само в началото и след това продължи с останалите продукти, ако нямаш - пак казвам, не мисля, че е нещо фатално. В една от темите тук, във форума, беше обсъждана доста тази серия на Kerastase и имаше доволни момичета, които не бяха прилагали никакви ампули, само шампоан и маска, макар че ако съдя по себе си, ампулите си имат значение, защото са един вид ударна терапия.
Относно честотата на приложение, много зависи от състоянието на самата коса, понякога наистина препоръчват ампули Vita Ciment да се слагат и по-често от веднъж в месеца, но за това вече може да те посъветва само опитен консултант след като види и пипне косата ти. Ако нямаш възможност да се посъветваш с такъв, по-добре не ги слагай по-често, за да не се стигне до пренасищане на косъма и обратен ефект. Те са наистина много силни и ефектът им продължава да се усеща дори и след няколко измивания  Peace

Последна редакция: пт, 15 май 2009, 10:28 от *Mademoiselle*

# 5
  • Мнения: 957
много благодаря за изчерпателния отговор!!!  bouquet

# 6
  • Мнения: 284
fat.wombat да споделиш след като ги пробваш, аз повечко се интересувам от маската Simple Smile нали е маска това  Hug

# 7
  • Мнения: 957
Маска. Ще пиша впечатления. Косата ми е ужасно изгорена от ена некадърна фризьорка. Ако тази серия я съживи дори и малко ще съм много доволна.

# 8
  • Мнения: 636
Напълно подкрепям *Mademoiselle*

Ползвала съм и маската и Форсиненс. Едно време и аз ползвах Форсинтенс -  5 тубички със събрани двата вида кремчета, а сега са отделно. Но и тези новите също съм ползвала. Това е най-силния продукт за възстановяване с видим реален ефект, който съм ползвала. Маската е също уникална.

Общи условия

Активация на акаунт