Как родихте - секцио, нормално - 1

  • 8 784
  • 230
  •   1
Отговори

Анкета

Как родихте?

Опции:

  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
След толкова спорове и дискусии за нормално раждане, секцио по мед. причини, секцио по желание, държа да имаме статистика  Laughing

За яснота има само по една опция на гласуване:

Нормално
Секцио по медицински причини (вкл. по спешност)
Секцио по желание (без медицински причини)


Който желае, може да пише подробности - доколко нормалното раждане е било допълвано с различни медицински интервенции, примерно; неща, които могат да са от значение.

Майките с повече от едно дете, които са раждали по различен начин, могат да гласуват за последното раждане и да пишат тук, примерно:

- Първо дете нормално, следващо/и секцио по желание
- Първо дете нормално, следващо/и секцио по мед. причини
- Първо дете секцио по желание, следващо/и нормално
- Първо дете секцио по мед. причини, следващо/и нормално


П.с. темата не е 'за' и 'против', чисто любопитство.

    
Как родихте/Как бихте искали да родите - 2 - как бихте искали  Grinning

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 16:10 от Бу

# 1
  • Мнения: 3 675
Аз не съм раждала никога, но ща не ща ще трябва със секцио да раждам, защото имам дегенерации на ретината и на двете очи.ако нямах здравословен проблем и аз бих избрала нормално.Според мен раждането е нормален природен процес, който естествено е съпроводен с болка, но после всичко се забравя.

# 2
  • Мнения: 5 401
Имам едно нормално раждане с епидурална упойка, няколко шева след епизиотомията. Бременеех спокойно с увереността, че искам да родя по този начин. Бях позитивно настроена към процеса на раждане (е, имаше полъх притеснение от обстановката, от неизвестното), но се доверявах изцяло на доктора и не сбърках.  Simple Smile

Като реша да раждам пак, ще гледам да повторя сценария.  Mr. Green

# 3
  • гр.София
  • Мнения: 380
Родих на 32 год., нормално, с епизиотомия /така ли се пишеше?/, с вливане на  окситоцин и две спинални упойки. Избрах този начин, защото смятам, че раждането е естествен процес и разчитах на по-бързо възстановяване. Не съжалявам за избора си, но и не бих осъдила жените, избрали секцио по немедицински причини. Важното е майката да е спокойна, а за всяка жена начинът да се чувства добре е различен.

# 4
  • Мнения: 2 631
Имам едно нормално раждане с епидурална упойка, няколко шева след епизиотомията. Бременеех спокойно с увереността, че искам да родя по този начин. Бях позитивно настроена към процеса на раждане (е, имаше полъх притеснение от обстановката, от неизвестното), но се доверявах изцяло на доктора и не сбърках.  Simple Smile

Като реша да раждам пак, ще гледам да повторя сценария.  Mr. Green

Няма какво да допълня  Hug

# 5
  • Мнения: 2 013
Родих нормално,без упойки дори и по време на шиенето след това.Малко преди напъните ми сложиха система с окситоцин.Както вече писах и в другите теми следващото ни дете ще го родя със секцио по мое желание.

# 6
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Родих нормално, без системи, без упойки, без шевове. Невероятно изживяване и прекрасен спомен. Бях много подготвена и спокойна - знаех какво се случва във всеки един момент и какво трябва да направя. Мисля, че това е ключово за успешно нормално раждане - да си информиран и наясно с всичко.

# 7
  • Мнения: 2 521
И двете ми раждания са секцио по спешност.Нямам нищо против нормалното раждане и опитах,но при мен не се получава.

# 8
  • Мнения: 1 896
Нормално. Без упойки.
Мнението на медицинският екпи беше, че раждането ми било изключително лесно и бързо. Имам само 2 вътрешни шева и никакви медицински интервенции по време на самото раждане.
За справка-миньонче съм-1,52м./46кг.

# 9
  • Мнения: 805
И двете нормално. Първото предизвикано с окситоцин заради преносване, второто спонтанно 2 седмици по-рано от термина. И двата пъти мина бързо /първия път общо 5 часа, втория 2/.
Първия път имам 2 шева на шийката, втория без разкъсвания.
Смея да твърдя, че участвах активно и вярвам, че затова родих и двата пъти лесно.

# 10
  • Мнения: 5 241
Секцио по желание(без медицински причини), сега живот и здраве отново така ще раждам  Peace

# 11
  • Мнения: 8 999
Секцио по медицински причини/спешност. И двата пъти.

# 12
  • Мнения: 9 814
Родих нормално без упойка.

# 13
  • Мнения: 10 982
Секцио по медицински причини (планово). Нямам нищо против нормалното раждане, но ако имам второ дете, не бих се пробвала да видя как е нормалното.

# 14
  • България
  • Мнения: 457
Нормално  Peace

Общи условия

Активация на акаунт