Не знам вече какво да правя захранването не върви :(....

  • 1 418
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Ситуацията е следната, започнахме да се захранваме като навърши 6 месеца, всичко ок, каквото му дам такова си хапваше без да капризничи, а сега какво стана незнам, първо иска да яде само пюрета с тиква или с морков, ако не са чисти то да са на такава основа, като му дам друго и директно се напъва да го изплюе ( по скоро се опитва да го повърне), каша му дадох като стана на 7 месеца хипп с ориз и рожками, ядешея, не с кеф като тиквено пюре, но все пак ядеше по две три лъжички  в началото, че понякога и повече, сега взех на слънчо оризова с банан ябълка и манго в началото му хареса май но сега не я иска категорично  Tired. В момента ни излизат 3 зъба едновременно и е направо    #Crazy, каша не иска да яде нито за закуска нито за следобед, само на обяд признава пюренцето и то както казах ако има моркови или тиква в него ( добре че има гербер ), плодово пюре от ябълка неще, от банан неще ( а пресен си папка понякога и то с кеф  newsm78), и през другото време само цока  baby_neutral, с една дума пюре на обяд и по цял ден цокаме. Незнам вече на каква маймуна да се правя  Confused. в този темп ще мине на нашата храна като тръгне на градината. Аз вече се притеснявам че този месец на консултацията като ни теглят може направо да е свалили вместо да е качил, по цял ден е като някоя хала, търкаля се с паяка хвърчи наляво надясно, направо незнам.Оф много дълго стана, сори за което, благодаря че ме изчетохте. ако имате някакви идеи   bouquet

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 13:25 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 702
Мисля че тези капризи са заради зъбчетата още повече на вас ви никнат три наведнъж Shocked.Ние сме с пет зъбчета,едно след друго,като при всяко пробиване в период на няколко дни и аз се чудя какво да давам за хранене-не иска пюрета(иначе много си ги обича),за попара да не говорим,дори каша отказва,която иначе също много обича.А днес (чакаме шесто зъбче) и мляко ми отказа на следобедното ядене. Да допълня,че пак отказва каша и мляко не иска Cry

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 19:47 от Valy

# 2
  • Австрия
  • Мнения: 143
В 8м много майки се оплакват ,Че десата им губят апетит.И ние бяхме така
Тогава растът предните зъбки и е съвсем нормално да губи аретит,временно е и ше отмине само търпение Peace

# 3
  • Мнения: 142
ох, дано да мине по- скоро, че се притеснявам как ще продължим по- нататък с този темп  Rolling Eyes, а случвало ли ви се е да отказва плодово пюрета, аз мислех че всички деца с желание ги хапват защото са сладки, е моето не иска  Thinking, направо прави физиономия на погнуса все едно. Сега съм взела, едно круша и едно манго да видим какво ще стане, а за бурканчето от 200 мл. сигурно ще го ядем като стане първи клас  ooooh!

п.п. забравих да отбеежа че вече имаме два зъба отдолу, с тези три ще ни станат 5

# 4
  • Мнения: 1 702
ох, дано да мине по- скоро, че се притеснявам как ще продължим по- нататък с този темп  Rolling Eyes, а случвало ли ви се е да отказва плодово пюрета, аз мислех че всички деца с желание ги хапват защото са сладки, е моето не иска  Thinking, направо прави физиономия на погнуса все едно. Сега съм взела, едно круша и едно манго да видим какво ще стане, а за бурканчето от 200 мл. сигурно ще го ядем като стане първи клас
Днес ми отказа и плодово пюре-това се случва за първи път Sad

# 5
  • Мнения: 142
то явно е от зъбките и при нас и при вас, но с това неядене и това щуреене къде ще му излезе краят  Confused незнам ако пробвам да му готвя дали няма да стане номерът, но ме е страх от нитратните зеленчуци, зампазените миксове дали стават  newsm78

# 6
  • Мнения: 229
ох и ние сме така. излизат ни зъбчета през има няма 3 дни.
тази седмица сме много зле, отказваме кашите които обичаме, пюрета изобщо не иска да вкуси, днес му готвих пилешка супа и яде от нея чак вечерта от зор че не беше ял нищо през деня.
единственото с което мога да го излъжа е обикновени бисквити и чай
ужас  ooooh! Tired

# 7
  • Мнения: 591
всички в период на растеж на зъбки са така май....и ние не ядем вече дори и любимите храни. Хубавото е, че ще отмине и този период  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 12 550
А какъв е проблемът да яде тиква и морков? Като ги харесва. Всеки си има определен вкус. Не е проблем, че ги яде всеки ден. След като яде пюрета на такава основа комбинирай - един ден картоф с тиква, после морков с картоф и така.
Период е - ще отмине.

# 9
  • Мнения: 83
може ли някой да ми каже от кой месец се дава кисело мляко

# 10
  • София
  • Мнения: 12 550
може ли някой да ми каже от кой месец се дава кисело мляко

Около и след годинката.

# 11
  • Мнения: 591
може ли някой да ми каже от кой месец се дава кисело мляко

Около и след годинката.


Особено, ако е предразположено към алергии  и е по- чувствително Peace

# 12
  • Мнения: 142
а аз мислех другият месец да взема да му купувам данонино  #Crazy, а за тиквата и моркова не че е проблем, просто се притеснявам че не му е достатъчно разнообразно менюто, сега ще се пробвам да готвя   chef, дано да стане нещо и не ми откаже категорично гозбите  Sick

# 13
  • София
  • Мнения: 12 550
а аз мислех другият месец да взема да му купувам данонино  #Crazy, а за тиквата и моркова не че е проблем, просто се притеснявам че не му е достатъчно разнообразно менюто, сега ще се пробвам да готвя   chef, дано да стане нещо и не ми откаже категорично гозбите  Sick

Пробвай. Кало повече харесваше домашно готвеното, отколкото пюретата. А на 10 месеца като го записах на детска кухня тотално отказа да яде пюре.

# 14
  • Мнения: 15 379
а аз мислех другият месец да взема да му купувам данонино
На опаковката на Данонино пише, че е за деца, навършили 1 година. Аз не купувам, но това е друга тема Wink.
Но пък Хипските дуети са чудесни за закуска и са несравнимо по-добри от Данонино. Давай от тях Peace.

Общи условия

Активация на акаунт