Синът ми не иска да яде...

  • 7 104
  • 152
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте момичета...вече не знам какво да правя..и за това ви моля за съвет. Синът ми е на 3г..ще ги направи сега октомври месец и тежи само 12кг. ЗЕдно приятелско дете, което е 1,9месеца е точно колкото него на кг...Та мояс син не иска да яде въобще... постоянно пие какви ли не сокчета и яде царевични пръчки и то когато види, че някое друго дете яде...а иначе ги купуваме основно заради играчките... Днес моят син ми направи следния номер...точно два пъти отхапа от една филийка и се хвана за корема...и каза, че бил преял и не можел повече...
Вече наистина не знам какво да правя и как да го накарам да яде. Моля ви за съвети...дали има и други деца като моето, дето не искат да ядат..и как се справяте с това...
Благодаря ви предварително за отговорите и много ще се радвам ако ми помогнете и ме посъветвате какво да правя..  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 488
Не ми звучи здравословно, да пие какви ли не сокчета и да яде царевични пръчки само. Пробвала ли си да му ги спреш и да му предлагаш всеки ден по едно и също време горе -долу закуска, обяд и вечеря? Сигурно си пробвала. Винаги ли е бил такъв злояд? Опитай да направиш храната му интересна, яжте заедно. Знам съвети се дават лесно, но всъщност е много притеснително за майката  Hug Аз също много се тревожех за моето бебе,когато отказваше да яде по едно време.  Успех!

# 2
  • Мнения: 171
cherry, знам, че не е здравословно да яде постоянно царевични пръчици и да пие сокове... но май започна само това да яде. Даже когато седим на вън и като види някой познат и го пита "купи ли ми сокче". Вярно е, че като по цял ден се налива с тези сокове..те го засищат, ама като му го дръпна от ръцете или му кажа..да спре  да се налива с тях, започват едни велики тръшкания..Преди околко една седмица ми изтърси...че вече не ядял месо(каквото и да е то)...и наистина не яде..не, че яде нещо друго..

# 3
  • Мнения: 1 087
И според мен не трябва да му даваш зрънчо и сокчета между храненията. Примерно да закусва сутрин и после да яде чак на обяд. Най - много някакъв плод между тях.

Знам колко е трудно да виздаш, че детето ти не яде. През октомври 2008 се преместихме в Германия. В продължение на 2 месеца дъщеря ми отказваше да се храни. Не можеше да приеме вкуса на хляба, на салама, на сиренето. Изкара на картофи, кюфтета и краставици. Сега вече се храни нормално и дори опитва с интерес нови храни.

# 4
  • Мнения: 171
И според мен не трябва да му даваш зрънчо и сокчета между храненията. Примерно да закусва сутрин и после да яде чак на обяд. Най - много някакъв плод между тях.

Знам колко е трудно да виздаш, че детето ти не яде. През октомври 2008 се преместихме в Германия. В продължение на 2 месеца дъщеря ми отказваше да се храни. Не можеше да приеме вкуса на хляба, на салама, на сиренето. Изкара на картофи, кюфтета и краставици. Сега вече се храни нормално и дори опитва с интерес нови храни.




Както споменах преди малко..пръчките ги купуваме основно заради играчките в тях..и яде от тях, когато види, че някое друго дете яде и то пръчици. Иначе си взима по няколко и ги оставя. Някой път си иска.. примерно принцеса или нещо друго и си отхапе точно 2-3 залъка..и приключва с яденето..

# 5
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
 Извинявай за тъпия въпрос ,но какво му готвиш за ядене ? И моята ако има как ще лапа само боклуци и за това са виновни бабите ,но съм забелязала кои мой готвени ястия й харесват и ги ядем заедно  Hugа тя е на 2и 5м,тежи 13 кг.И е слаба за възраста си  Peace Сладко и солети и ги давам ,само след супата,но наистина ми е трудно когато мрънка и иска  Sadама ако изтърпя 15-20 мин.сама си иска да яде храна,а после че изяла 1-2 солети HugМисля ,че всяка майка си има подход към нейното дете и не се притеснявай -децата ядат това което им харесва ,не което харесва на нас Peace

# 6
  • Мнения: 3 880
ама като му го дръпна от ръцете или му кажа..да спре  да се налива с тях, започват едни велики тръшкания..
Ти сега ако не успееш да се наложиш като майка- кога?
Разреждай соковете с много вода и спрете да купувате буклучки. Не продават ли вече играчки без царевични пръчици около тях? Wink Купи му една свястна играчка, щом толкова държите на играчки, а пръчки ще хапне когато и ако го почерпят, иначе няма. Все някога ще огладнее, няма къде да иде, а като разбере, че номера с тръшканиците не минава ще се и успокои. От редовната консумация на сладки сокове и проблеми със зъбите ще му докарате, освен липсата на апетит, така че гледай да ги намалите.

# 7
  • вкъщи
  • Мнения: 704
и моя не иска да яде малко насила ядем

# 8
  • Мнения: X
Когато братовчедка ми беше на тази възраст (3-4г.) съм я гледала от време на време.. не иска да яде и не иска! Решението винаги беше едно и също - сандвичи   Crazy ( саламчето наредено под формата на цветенце.. пеперуда.. сърчице.. и т.н.т) Мнооого им се радваше!  Laughing

# 9
  • Мнения: 9 814
Освен на режима на хранене на детето ти, бих обърнала внимание и на прекаленото вглеждане в децата на приятелките. Това че, детето на някоя приятелка тежи повече или по-малко от твоето не означава нищо. Важно е детето да е здраво и да се храни балансирано и сравнително здравословно. Та на това обръщай внимание на толкова на килограмите на детето.

# 10
  • Мнения: 171
Извинявай за тъпия въпрос ,но какво му готвиш за ядене ? И моята ако има как ще лапа само боклуци и за това са виновни бабите ,но съм забелязала кои мой готвени ястия й харесват и ги ядем заедно  Hugа тя е на 2и 5м,тежи 13 кг.И е слаба за възраста си  Peace Сладко и солети и ги давам ,само след супата,но наистина ми е трудно когато мрънка и иска  Sadама ако изтърпя 15-20 мин.сама си иска да яде храна,а после че изяла 1-2 солети HugМисля ,че всяка майка си има подход към нейното дете и не се притеснявай -децата ядат това което им харесва ,не което харесва на нас Peace

Винаги сядаме да ядем заедно...каквото сготвя, но той лапне два пъти и казва, че не иска повече...Насила не мог ада го накарам да яде, защото и това саъм правила...и като каже, че не иска и това е...
Килограмите му..нен ме притесняват толкова, а ме притеснява това..че не иска да яде. Когато е с деца, може да си хапне една филийка..въпреки, че не я изяжда цялата...

# 11
  • Мнения: 2 757
Не  можеш да го накараш насила да яде, ама можеш да му спреш соковете (предполагам става дума за купешки сокове, които са боклук) и зрънчовците. И двете неща са адски вредни. Ами от какво да расте детето ти, като то не поема хранителни вешества, а само празни калории, сол и Е-та. Моите деца и трите са злояди и ако зависи от тях само на бонбонки биха карали. Но с мъжа ми сме много твърди в това отношение и им даваме по много малко и то само ако са яли. Стафидите заместват бонбоните, добре че ги обичат. Предпочитам само картофи и мляко  да ядат отколкото и тях да откажат понеже са се наяли с бонбони пред това.
Поне мляко не пие ли детето. Ако не опитай да му даваш под някаква форма. Давид го пие само с какао примерно и то още от шише с биба. Важното е че пие пък ако ще и с биба да е. И трите ми деца обичат овесени ядки. Ако не си пробвала купи от тези фините обработени на пара, задължително от тях защото са много по вкусни. Забъркай ги с плодов йогурт или подсладено с мед кисело мляко или пък с обикновено прясно мляко. Стоят около 3 минути да попият и предложи на детето. Манджи едва ли ще му грабнат интереса. Ако яде хляб няма нищо лошо в това. По добре е отколкото зрънчовци. Синът ми е почти на 4 и чак сега почва лека полека да прояжда манжи. Но съм забелязала, че след детска ако си хапне по стабилно оризови бисквитки има тука едни много популярни и после се мръщи на вечерята и не яде. Ама ако е прегладнял си хапва. Не го насилвай НИКОГА с храна, и като готвиш и сядате на масата се съобразявай и с него. Предлагай му различни неща, но се опитвай на масата да има поне едно от нещата които обича.
Мен ме притеснява това, че е слабичък. Моите деца на почти 2 годинки тежат колкото него, даже повече. В комбинация с факта, че не яде  хубава храна си в правото да се притесниш. Той не само че е слаб, но явно и костите му не са развити според възрастта му. Мляко е много важно пие при положение, че друго не яде. Или поне кашкавалки или млечни произведения под един или друг вид.

# 12
  • Мнения: 171
Когато каже, че е гладен..иска или филия с пастет или принцеска с някакъв салам и кашкавал...но много рядко я изяжда цялата. Докато беше малко по-малък..постоянно боледуваше, както и сега...но и мляко не иска..налива се с натурални сокове (поне такива взимаме, защото другите сокчета са пълни боклуци..)От време на време хапва по малко супа, но другите неща..почти ги избягва.. Sad

# 13
  • Мнения: 2 331
Подкрепям категорично мненията на Biba Sparrow и Франческа Салиери.И за мен това е правилният подход към разрешаване на проблема. Peace

# 14
  • Мнения: 144
bambi82  не се притеснявай, най вероятно е само период, и моята дъщеря беше много злояда не ядеше почти нищо до детската градина после започна да хапва от манджите в градинката до завършването на детската започна да яде всичко, а от както е на училище направо не мога да я изхраня/ сега пък и се карам че много яде/.Няма сташно питай го всеки ден какво му се яде,викай го да ти помага докато готвиш, казвай му после да опита "манжата" която уж той е сготвил.

Общи условия

Активация на акаунт