Пародонтоза

  • 19 954
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 910
Някой знае ли ефикасен лек за пародонтоза?

# 1
  • Мнения: 7 723
Само доктор може да ти назначи адекватно лечение
http://www.bulpress.net/article/7282 Peace

# 2
  • Мнения: 2 480
 От 3-4години използувам води за уста. Такъв е съветът на моя близка стоматолог, която ми поддържа зъбите. И още-всяка пролет и есен трябва да се прави поне 1курс с "Родожил". Започнах с водите "Акуафреш".  После ползата от тях  изчезна. След това "Елудрил",  "Орал-В",  "Матсан дойч".  После "Гъм-пароекс" и "Глистер". Понякога пак "Орал-В". Вече 2г. съм с тях и като че ли те са много подходящи за мен.  И досега ползата от тях не е изчезнала.  Трябва да се жабурим  с тях след всяко ядене.  Ако преди това се измият зъбите с паста е още по-добре.  Когато бях най-зле преди 2г. стигнах до 3 пъти миене на ден и няколко пъти жабурене. Всичко това забавя пародонтозата. Скоро моя близка аптекарка ми похвали "Артродонт". Може би по-нататък ще го опитам. Той е 2вида-за мазане и за жабурене. 
 Това се нарича поддържащо лечение. Забавя процеса.

 

# 3
  • Мнения: 2 480
Само доктор може да ти назначи адекватно лечение
http://www.bulpress.net/article/7282 Peace
Ако иска и ако е компетентен. Мога да дам примери за обратното.

# 4
  • Мнения: 910
затова питам вас, ако някой знае някой природен лек. понякога са по-ефикасни, пък и не само природен, а изпитан по-скоро

# 5
  • Мнения: 2 480
затова питам вас, ако някой знае някой природен лек. понякога са по-ефикасни, пък и не само природен, а изпитан по-скоро
Тези неща ги ползвам в момента! Майка ми преди години се жабуреше с различни билки и почти не и помогнаха.

# 6
  • Мнения: 910
аз имам оголване единствено на двата предни зъба на долната челюст.

# 7
  • Мнения: 2 480
аз имам оголване единствено на двата предни зъба на долната челюст.
Да, процесът на оголване върви! Единственото, което можем да направим в момента е да го забавим.

# 8
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Парадонтозата се повлиява добре от специален антибиотик, който обаче може да ти го изпише само стоматолог.

Води и други такива не помагат, ако има вече огловане на зъби.

# 9
  • Мнения: 910
Моята "прекрасн"стоматоложка, като и казах че имам проблем с венците ми каза-Вече всеки втори страда от това.-и се приключи и аз повече не съм я питала

# 10
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Моята "прекрасн"стоматоложка, като и казах че имам проблем с венците ми каза-Вече всеки втори страда от това.-и се приключи и аз повече не съм я питала

 Shocked

Май трябва да я смениш  Thinking

Ако държиш ще питам за името на антибиотика, но не можеш да си го вземеш без рецепта, а и трябва да те види стоматолог.

# 11
  • Мнения: 2 480
Парадонтозата се повлиява добре от специален антибиотик, който обаче може да ти го изпише само стоматолог.

Води и други такива не помагат, ако има вече огловане на зъби.
Напротив, помагат! А антибиотикът е "Родожил", четете по-внимателно. По-горе го споменах.

# 12
  • Мнения: 7 723
Моята "прекрасн"стоматоложка, като и казах че имам проблем с венците ми каза-Вече всеки втори страда от това.-и се приключи и аз повече не съм я питала
Еми смени я. Не всички са такива.

# 13
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Парадонтозата се повлиява добре от специален антибиотик, който обаче може да ти го изпише само стоматолог.

Води и други такива не помагат, ако има вече огловане на зъби.
Напротив, помагат! А антибиотикът е "Родожил", четете по-внимателно. По-горе го споменах.

vl при напреднал стадий не помагат. Просто са съпътстваща терапия.

Много са ефикасни, ако се ползват с цел да предотвратят появата на парадонтоза.

# 14
  • Мнения: 2 480
Може и превантивно да действат добре, не зная! Но при мен пародонтозата отдавна е факт. И подобрението от тях се вижда. Не болят толкова и не изтръпват зъбите както преди. Ясно е, че няма как оголването на шийките  да се върне обратно.

Общи условия

Активация на акаунт