Как върви захранването?

  • 13 912
  • 237
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Пускам обещаната тема, с помощта на която да следим при кой как върви захранването.  Grinning Предлагам да я движим като седмична тема, в която всяка от захранващите в момента мами да пита и споделя, а не за всеки въпрос и проблем да отваряме цяла нова тема.  Stop
Молба към вече захранилите успешно и по-опитните - хвърляйте ни по едно око за контрол и за съвети, плийс!  Grinning Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 181
Започвам с питънките Laughing
Има ли друга безмлечна оризова каша освен тази на Нестле, че я купих пък после прочетох ,че не се препоръчва за алергични деца ?

# 2
  • Мнения: 8 450
Да,има, на Блевит.Но това за алергичните деца не е проблем.Моята лекарка ми каза за това предупреждение,но понеже тя работи в болница точно с алергични деца ми каза,че производителят просто се презастрахова и досега не е имала НИТО един случай на дете ,реагирало с алергия на тази каша.Друга алтернатива е Синлак-пак оризова каша на Нестле.

# 3
  • Мнения: 181
Благодаря! Днас ще пробвам да го захраня и после ще докладвам.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз пък подходих малко несериозно към това захранване! Сега кажете как да продължа. Захранваме се от по-малко от 3 седмици. Първо дадох картофено пюре 3 дена  (само по веднъж на ден), после добавих и морков още 3 дена. Иамхме хубава диня и и дадох и малко сок от диня . Но беб се запече от картофите, с които си продължихме и се наложи да и дам и сливи  Embarassed Тях ги яде 4 дена. Вчера я пробвах и на круши, но с тях определено ще изчакам не и харесаха и картофеното пюре с грах не и хареса и не съм и давала повече. Между всички храни има поне 3 дена на въвеждане. Сега как да продължа? Да спра ли за малко плодовите пюрета и да въведа само зеленчуци или да спра и зеленчуците и започна с каша?
То е ясно, че съм патица, но как да продължа съм се замислила! Сега бебка има запушено носле и кашля и спирам със захранванета за 2-3 дена! (а това дали е правилно ? newsm78 )

# 5
  • Мнения: 1 547
Спокойно. Оризовата на нестле е вкусна, лапат я. Ама пробвай да я направиш с кърма като за начало. Че с вода става на топчета. Абсолютно лепило за тапети  Mr. Green

А ние вече папаме месо  Wink Мислех да чакам 8мия месец, но май няма много смисъл. Засега Никола е опитвал пилешко с крем от зеленчуци на хип и искам да ви кажа, че никак не е лошо. Опитах го и е доста вкусно. За щастие, и той мисли така  Laughing Обаче си иска само цица и това е. Хип-ското бурканче го яде 2 дни. Днес ще пробваме пак пилешко с нещо си, но на кечкемети.

Добър апетит  eat

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Здравейте и от мен.Ние сме още малки,но аз не съм привърженик на късното захранване.Силия пие сокчета отпреди месец,а плодови пюренца хапва от една седмица.Много е доволна,чак отваря уста и облизва лъжичката.Да чукам на дърво,нямаме проблеми досега с новите храни. Grinning

# 7
  • UK
  • Мнения: 1 334
тоя момент със запичането го има и при нас,затова крушата ни е твърд фаворит вечер Grinning.смесвам 1 супена лъжица с кърма и оризова каша. иначе въвеждам нова храна на обяд на всеки три дена-първо оризова каша,после круша,морков,картоф,ябълка, нектарина, сладък картоф(той разхлабва), сладка ряпа.другата седмица искам още два зеленчука да въведа,примерно тиквичка и пащърнак,ама от друга страна ми се ще едното да е плод,че от тая круша сигурно и става зле вече Simple Smile. освен сливи,кой друг разхлабва?
само на ябълката се намръщи досега,но си я изяде Mr. Green

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Тука май основно се питаме, няма кой да отговаря!  Laughing
Ние днес заместихме обедното хранене с оризовата каша на Нестле, разбъркана със 100 мл. кърма. Изяде го почти цялото. За щастие, както и се надявах, разстройството, от което страдахме почти месец, премина още на другия ден след първите лъжици оризова каша.  Grinning За нещастие, обаче, май ще се запечем, ако продължаваме да я караме така!  Mr. Green Та от утре смятам на обяд да пробвам с няколко лъжички пюренце от моркови, а кашата да я бутна за вечеря. Какво ще кажете?  newsm78

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Та от утре смятам на обяд да пробвам с няколко лъжички пюренце от моркови, а кашата да я бутна за вечеря. Какво ще кажете?  newsm78

Tц! Още повече ще се запече - по-добре круша, сини сливи. Освен това при въвеждане на нова храна е хубаво да има седмица между две различни храни ( повече време се дава на организма да свикне, а и три-четри дни са малко да се проследи алергична реакция).
Подсказвам ви за авокадото Wink - много полезно и подходящо за захранване, освен това и мързеливо, щото никакво готвене не му трябва.

# 10
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ама аз не очаквам от безмлечната оризова каша алергична реакция, не съм чувала някое дете да е реагирало с алергия на нея!  newsm78 Плодово не искам да давам засега...

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Ама аз не очаквам от безмлечната оризова каша алергична реакция, не съм чувала някое дете да е реагирало с алергия на нея!  newsm78 Плодово не искам да давам засега...

Аз понеже стаж имам натрупан с алергиите да кажа, че всякак храна е потенциален алерген, вкл. и ориза - не казвам в никакъв случай да се избягва, просто съветът ми е да се захранва по-бавно.

Зъхи, щом не искаш да почваш с плодови може както казах авокадо, също карфиол, тиквички ( домашни особено ако изнамерите) - с цел да предовратим запека де Wink, не че на морковите конкретно нещо им има.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 242
Я и аз да задам едно въпросче, въпреки че на нас захранването ни предстои след 2 месеца. Може ли да се дава бамя - т.е. да се слага по малко в зел. пюре? Thinking

# 13
  • Мнения: 181
И аз дадох оризовата каша, ама ме е малко страх да не се обрине. Иначе му хареса ,даже се правеше ,че дъвче Grinning Аз не заместих цялото хранене, додадох кърма, а така ли трябваше newsm78

# 14
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз дадох оризовата каша, ама ме е малко страх да не се обрине. Иначе му хареса ,даже се правеше ,че дъвче Grinning Аз не заместих цялото хранене, додадох кърма, а така ли трябваше newsm78

Абсолютно!  Grinning За няколко дни можеш да заместиш, ако искаш де!  Wink Знаеш, че в този форум препоръчват до една годинка да не се замества хранене и да се кърми ПРЕДИ, а не СЛЕД другата храна. Просто аз лично нямам намерение да кърмя прекалено дълго, затова кърмя след хранене с цел по-бързо заместване на кърменето и в края на краищата - отбиване.  Wink Но пък храната (засега само кашата) я смесвам с кърма, така че не мога да го нарека напълно "заместване"!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт