Обилно изпотяване на дланите

  • 3 174
  • 7
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 995
Моля, ако някой се е сблъсквал с такова обилно изпотяване на дланите на ръцете да сподели инфо. на какво може да се дължи. Става въпрос за 16 год. момиче/моя първа братовчедка/. Пробвали са лечение при кожен лекар, но безуспешно и лекарката е казала, че може да е на нервна основа!?!
Кажете на какъв лекар да я водят? Или препоръчайте някакви козметични продукти за случая - въпреки, че трябва първо да се лекува причината.

# 1
  • Мнения: 8 459
Евентуално ендокринолог,за да се види,дали няма проблем със щитовидната жлеза.Друго не се сещам.

# 2
  • Мнения: 3 251
Моята съседка и приятелка е така,но и ходилата й също стават мокри.Ходи на изследвания, евентуални съмнения за диабет,възли по щитовидната жлеза и хормонален дисбаланс отпаднаха. После около 3 месеца ходи по кожни-никакви аномалии ,но пак е така. Накрая кожната я посъветва да прави бани на ходилата и дланите с отвара от орехови листа-имаше временен ефект и сега пак започна същата история,явно ще започва втори път процедурите. Само че  неприятно се оцветяват третираните части в кафяво и ако няма проблем с това братовчедка ти,  Emia , нека опита.
 Една шепа орехови листа се слагат в 200 мл. вряща вода престояват около 20-ина минутки и по 2 пъти на ден се киснат дланите и ходилата.

# 3
  • Мнения: 108
Чувал съм че помагат бани с отвара от орехови листа. Но това не лекува, просто потиска симптома. Мисля, че невролог е нужния специалист. Най-вероятно става въпрос за нервно-вегетативна дистония. Има лекарства, ама не вършат кой знае ква работа. Лекът е тя самата да се успокои, да бъде уверена в себе си, да си повиши самочувствието малко. С говорене също бихте могли да въздействате, примерно среща с психолог или вие да и говрите.

Инак това се дължи, на непрекъснато притеснение, болния е под напрежение, неуверен в себе си, и това предизвиква някои хормонални неуредици и от там идва потенето. При хормонални изследвания не излиза аномалия, стойностите се променят от нервното напрежение. Потенето в случая е най-малкия проблем. Ако е дистония са налице тахикардии, аритмии, повишаване на кръвното налягане и дори човек може да си помисли че има сърдечно заболяване, а то не е така, това са просто симптоми, които обикновено преминават, когато бъде отстранен дразнителя.

# 4
Endokrinolog.Veroiatno e s hiperfunkcia na 6titovidnata gleza.

# 5
  • Мнения: 399
Aз бях така до преди няколко години, просто неразбрах кога ми изчезна това потене на дланите. На майка ми също са и казвали, че може да се дължи на нервна почва, и че ще се израсте. Правила съм си изследвания на щитовидната жлеза(не по тази причина) и тогава нямах никакви изменения. Сега на детето ми виждам, че му се потят дланите нищо, че е толкова малък може да е наследствено.

# 6
  • Мнения: 2 952
Ендокринилог ...аз не знам защо кожния не  ви е препратил , или пък  ли4ния ...сакаш ние трябва сами да знаем (ние като клиенти ).Може да се окаже нищо и половина , зависи колко дълго продължава .И на мен ми се потяха дланите като вода...но преди изпит ...даже през нощта ...Но трябва да се провери.

# 7
  • Мнения: 306
Аз съм така от ученическите си години - тогава ми правиха едни безкрайни изследвания и заключението беше - невро-вегетативна дистония. Сега има много по-съвременни средства за диагностика, но не знам какво се покрива от здравната каса. Нека братовчедка ти говори с личния си лекар.
Истина е, че с годините намалява, но аз все още имам моменти, в които от дланите ми тече вода.
Козметичен продукт, който мога да препоръчам от опит - дезодоранта на Биотрейд за ръце - Одорекс део. Той ефективно подтиска потенето на дланите.

Общи условия

Активация на акаунт