Какво трябва да притежава КРЪСТНИКА ?!

  • 1 608
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 292
    Нашият тати много иска да кръстим малкия скоро , но така и неможем да се разберем кой точно да бъде кръстник. На дъщеря ми и стана кръсница една майка с която по това време си гледахме децата в парка. Впоследствие станахме много близки семейни приятели , но поради разни обстоятелства  например -/ вече не живеем в същия квартал/  се виждаме рядко. това което искам да кажа е че тя просто забрави , че е кръстница на детето ми и за един елементарен празник не се е обадила да я поздрави. Е не Naughty ги разбирам така нещата аз. Незнам как ви звучи това , обаче и двамата с мъжа ми много държим на така да се каже истинския смисъл на думата КРЪСТНИК. И двамата сме кръстници /на различни деца/ и някакси го приемаме за много специално това и го показваме по най - различни начини.
     Дано не съм ви отегчила с дългите обяснения , просто се старая до колкото се може да бъда по точна в това което се опитвам да кажа .

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Това зависи от самият човек.Може да ти е най-близкият приятел,но в течение на времето да се отдалечите.В никой не може да си сигурна,че ще е най-перфектният.Нашият кръстник е семеен приятел,добър и весел човек,който обича децата.Приятел е на мъжа ми от мноооого години.Това беше достатъчно да го изберем за кум и кръстник!

# 2
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
аз бях на скоро на кръщене и радителите бяха избрали за кръсница-сестрата на майката,те са много близки,това може да е един вариант и за вас-брат или сестра но непременно трябва да си изберете ама наистина близък човек с когото не само се виждате често но и връзката между вас е силна/приятел или роднина/ защото и аз разбирам нещата,като вас ,че кръсника не трябва да забравя кръщелника си не само за празниците а и по принцип  Simple Smile
успех ви желая и много да ви радва малкия сладурчо   bouquet  

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 969
по принцип кръстника играе ролята на духовен ба6та на детето и в този смисъл(религиозен)става дори по важен от истинския ...тои трябва да бъде близо до детето и да го у4и на християнство на доброта на вяра в Бога на отрицание от дявола и т.н.ние ли4но избрахме много жярващ 4овек(ба6тата на мом4ето което ни запозна с мъжа ми и което в последствие по4ина от тумор на малкия мозък) които е много вярващ по стар стил и кръстихме малкия в старостилна църква ...съшто добър избор 6те е брат или сестра според мене...ако не бе6е този 4овек определено 6те6е да е сестра ми

# 4
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ами то си е много специално нещо да си кръстник и вие с мъжът ти много точно приемате отговорността.Няма ли някой от вашите да кръстници да иска или накой от вашите приятели-отговорен и добър човекТова с варианта брат или сестра-много се объркват понятията,нека да е за дълбока резерва

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Подкрепям идеята за брата или сестрата на един от двамата родители! thumbsup thumbsup thumbsup

# 6
  • Мнения: 5 183
Обожавам племенника си. Аз съм му и кръстница. Много съм щастлива от този факт. Сестри4ката ми нито за миг не се подвоуми кой да кръсти детето й. Тя ще кръсти моето!

# 7
  • Мнения: 2 952
Кръстник  ....да има ник (nick name)  "Кръст" Peace

# 8
  • Мнения: 292
Е там е работата че само аз имам сестра която по добре да нямам. Приятели - зависи кой какво разбира под смисъла на тази дума , аз по скоро ги наричам познати , а такива колкото искаш , но не виждам с никой да е по достоен от другия за това . Живота е такъв -съответно и хората , че всеки така се е вглъбил в себе си и собственото си оцеляване , че съвсем сме загубили разни ценности като това да станеш на някое детенце кръстник и да се опиташ да 
играе ролята на духовен ба6та на детето и в този смисъл(религиозен)става дори по важен от истинския ...тои трябва да бъде близо до детето и да го у4и на християнство на доброта на вяра в Бога на отрицание от дявола и т.н.
Е в крайна сметка ще изберем някой от всички около нас  Rolling Eyes
Какво по добро средсво от това да се загубят във  времето  духовенството и смисъла от подобни титли като "КРЪСТНИК"  и тем подобни .
Просто ми беше интересно да прочета има ли други които мислят като мен. Благодаря ви!  friendship

# 9
  • Мнения: 5 183
Е там е работата че само аз имам сестра която по добре да нямам.
А не може ли някоя от бабите или един от дядовците?

# 10
  • Мнения: 280
Какво по добро средсво от това да се загубят във  времето  духовенството и смисъла от подобни титли като "КРЪСТНИК"  и тем подобни...
Lin, със сигурност до себе си имате човек, когото обичате, на когото можете да разчитате и който наистина е ваш приятел. Това е най-добрият избор за кръстник на детето според мен. Нашият кум, който ще бъде и кръстник на децата ни, е приятел на мен и съпругът ми още от детинство. Кумата ни (и бъдеща кръстница на дъщеричката ни) също е безценна за нас. И въпреки че не се виждаме толкова често, колкото ни се иска, защото всеки вече следва своя път, това не ни пречи да сме най-добри приятели и да разчитаме винаги едни на други.
Пожелавам ти да имате повече добри хора до себе си, добри приятели - така животът е прекрасен. Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 11
  • София
  • Мнения: 39 718
Днес кръстихме Дияна. Кръстникът й познавам от 7-8г, съсед ми е, но в момента работи и живее в Германия, много добър приятел ми е. Специално си нагласи отпуската, за да кръсти малката Simple Smile Преди няколко години той занесе пъпа й в Германия Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Днес кръстихме Дияна. Кръстникът й познавам от 7-8г, съсед ми е, но в момента работи и живее в Германия, много добър приятел ми е. Специално си нагласи отпуската, за да кръсти малката Simple Smile Преди няколко години той занесе пъпа й в Германия Simple Smile

Честито кръщене! Нека малкото християнче Диянка бъде много здрава и щастлива, и винаги да върви по правилните пътища!!!

Lin, същият въпрос стоеше доскоро и пред нас. Дори бях пуснала тема във форума, просто не можехме да решим кой да бъде кръстник на Мони. В края на краищата вчера поканих най-добрата си приятелка (още от детските години) и, въпреки че тя живее в Русе и няма да се виждаме толкова често, сърцето ми подсказва, че се спряхме на точния човек  - дори и на 250 км. разстояние, знам, че на нея може да се разчита и че наистина ще бъде "кръстница" на малкото ми момиченце.
Ние ще правим кръщенето на 30.09.2005г.

Общи условия

Активация на акаунт