Бебе и куче?

  • 478
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
От известно време Вики като види куче и става съвсем различно-много се радва, давам й да гали само домашни кучета и въобще не я е страх, та питанката ми е дали ще е добре да й взема например кокерче(току-що видях обява, в която пишеше, че подаряват кокерчета)? newsm78
ние с мъжо също много обичаме кучета, тъй че това не е проблем
очаквам мамите, които имат кучета и бебета да се включат, почти съм се навила, но кажете ми вие да не пропусна нещо newsm78
хайде донавийте ме Whistling

# 1
  • Мнения: 430
Ние имаме лабрадор, на 5 г. и той ни е като по-голямо дете. Даже му казвах "мами" преди да се роди Маги. Супер куче, много умен, добър и послушен. Добро приятелче е на детето и я учи да бъде добра, отговорна и внимателна с животни (в по-далечен план и с хора).
Сигурна съм, че ще се включат доста мами в подкрепа на съжителството дете-куче. Не може да няма и някоя кучемразка (простете за грубия издраз, но е точен). Няма нищо лошо в това да вземете куче, но ако не сте гледали до сега може да ти дотежи. Доколкото разбирам кокерчето е малко = акане+пишане+гризане из цялата къща поне 2-3 месеца (а кокерите не се славят с особен интелект, та може и по-дълго да е). Ако мислиш, че ще можеш да се справиш с двама разбойника вкъщи - давай!
Колкото и да си падам по кучета, не ми пасва на концепцията детето да пипа и лапа космите, които кучо пуска целогодишно или да си споделят играчките. Нашето куче стои на терасата, там си има и доста голяма къща. Поне половината ден е на двора, излиза и два пъти на голяма разходка. Така, че имай предвид и това - иска време, грижи, разходки, ваксини, храна (това е както го научиш - може и само скъпи храни, може и каквото му дадеш).
Успех!

# 2
# 3
  • Мнения: 2 467
Ако имаш двор е супер! Аз имам 2 броя кучета  Laughing, 1 брой коте, много гълъби. НО всичко това на двора! Много косъм, много чудо ако кучето е в къщи!
Кокерите са доста игриви и Вики ще има един неуморен приятел в игрите!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Напълно съм съгласна с казаното от mumi - ще ви дойде тежко с малко дете и още по-малко куче. Иначе относно съжителстото -  Peace - много добре се разбират.

а кокерите не се славят с особен интелект

Само с това не съм съгласна!!! Naughty

# 5
  • Мнения: 5 299
Аз имам 3 кучета- ротвайлер,шарпей и мини пинчер - страшна комбинация Mr. Green.Малко преди да родя махнах 2-те големи( на село са), защото сега покрай малката нямам възможност да се грижа за тях - а те искат много разходки. А пинчера си е в къщи, ама той е като мишка - спи по цял ден под едно одеало и се показва само като е гладно. Мисля, че е много хубаво детето да  расте покрай домашен любимец, но от друга страна е много неприятно(ако не дай си боже се случи нещо с животното- да се разболее или умре)- детето много трудно ще го изживее.
  А колкото до породата - имах една книга,( но немога да я намеря), там пишеше, че е от голямо значение каква ще е породата(и бяха изброени), защото не всички кучета обичат малки деца. Ако се разходиш до някоя книжарница, виж в някоя книга - по принцип най-отзад пише кои породи са най-подходящи за мали деца Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 1 910
Ужас! Горките ви кучета живеещи по балкони, дворове и села.

2в1, куче не се гледа лесно. Понеже много хора не си правят сметка, че не е лесно да се оправиш с куче (което е като 1-2 годишно дете), много от тях се оказват на улицата или живеят от мизерно по-мизерно.  Може да са животни, но са чувствителни  и много от тях преживяват трудно раздяла със стопанина си. Други даже не я преживяват. Особенно, ако са умни и чувствителни. Защото и те са различни, като хората.

И все пак, ако си готова да се справиш с космите, всекидневните разходки, пишкането (до като се научи къде се прави), няколко изядени обувки, чанти или мебели( в началото не е изключено) и други бели(като малки деца са понякога)...ВЗЕМИ СИ! В отговор на твоите грижи и обич ще получиш нещо, което не си очаквала, че е възможно. Безрезервна обич и силна привързаност. Може би изчакай Вики да порасне още малко, за да може да ти помага с разходките например...

И си вземи женско куче, определно са по-уравновесени, привързани и често по-умни. Като предимство на мъжките се посочва, че не се разгонват. Което не е вярно. А женското можеш да кастрираш и остават само плюсовете. Макар, че на нас и това не ни е пречело.

Аз също не мисля, че кокерите са глупави по дефиниция. Моето беше рзличен вид шпаньол, но беше изключително интелигентна. А козинката им е коприна и са толкова приятни за гушкане.

Надявам се да направиш правилния избор. Не само за вас, но и за животинката, за която поемаш отговорност. Защото кучето си е на първо място такава, удоволствието от общуването идва с времето.

# 7
  • Мнения: 816
Напълно съм съгласна с мнението на 7of9
Постингът  ми идва тъкмо на време, защото точно в момента съм в период на раздяла с моето куче ( 5-годишен мюнстерлендер - нещо, като кокер, но по-едър) Cry
Кучето ми е много , ама много добро. Обича много да тича на воля, но уви, няма кой да се грижи за него. Оказа се, че мъж ми няма никакво време покрай работата си и го извежда по един-два пъти на ден за около десетина минутки, храни го посред нощите и му чисти много , ама много рядко. Съответно у нас е мръсотия, килим от козина, дори лапите не му мие. Когато забременях първия път, казах, че ако оставим кучето няма да мога да се грижа за него, защото бебето е на първо място, а за второ няма да имам време. Мъж ми обеща да го гледа, но сега..... #Cussing out Кучето стана постоянен повод за дразги между двама ни ooooh! А и щерка ми се оказа с бронхиална астма, алергична хрема и просто е немислимо да имаме животно, което не е гледано както и по колкото и когато трябва. И сега се налага да се разделим с него Cry за което ми е ужасно мъчно и тъжно. Най-лошото е че никой не го иска и не знам на кого да го дам. Наистина, животните са много чувствителни и ако не намерим човек, който да го обича и да се грижи за него добре , то може и да си умре от мъка по нас.
Извинявай за намесата в постонга ти, но имам молба към всички, които ще го прочетат:
Ако някой има познати, които биха поели грижите за едно сладко и добро пет годишно кученце, нека ми пише на лични, а аз ще му бъда признателна цял живот!  animal037
Цитат

п.п./ тук има снимки на кучето ни:
http://evita.hit.bg/

Последна редакция: пн, 22 авг 2005, 10:21 от DOROTEIA

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Моето беше рзличен вид шпаньол, но беше изключително интелигентна.

Какъв шпаньол имаше? Моят е фийлд-шпаньол и е страшно умен. Вече взе да остарява, което ме натъжава, но, слава Богу, за сега е добре и има само леко перде на едното око.

DOROTEIA, съжалявам за кучето ти - ще помисля за някой, който иска да си вземе - но нали знаеш как е - всеки гледа да си вземе малко кученце, рядко някой се навива да "осинови" такова с вече установени навици....

Общи условия

Активация на акаунт