не и харесва топло мляко?!

  • 386
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Момичета, знам че въпросът ми е глупав, но все пак : възможно ли е бебето да не иска да суче, защото млякото е топло, а времето е горещо? Малкато не иска и да чуе за гърди - усети ли топлината и веднага писва. Сега пробвах и със силиконови зърна,та да си помисли ,че е биберон,но когато глътне два три пъти и пак се разплаква. Вечерно време суче нормално,когато е по-хладно.
Възможно ли е?!?!?

# 1
  • Мнения: 7 106
Не ми се вярва това да е причината, по-скоро си мисля, че бебата се опитва да стачкува. Или се опитва да си увеличи интервалите между храненията, а мама настоява на често Wink. Опитай се да я изчакаш хубаво да огладнее и сама да си потърси, не я обърквай излишно със силиконови зърна. С вода също не я тъпчи ако и даваш де, защото може да и пълни коремчето и затова да се дърпа.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Подкрепям Шали, не може според мене да е от топлото мляко.То и в студено време пак си е със същата температура WinkНо ако е много горещо при вас, може на детето да не му се яде от жегите.На нас ни се е случвало.

# 3
  • Мнения: 219
Не може да е от температурата на млякото  Simple Smile, трябва да има друга причина. На какви интервали се храни, спокойна ли е между тях, водичка пие ли и колко ?!?! Вероятно е в период на объркване между гърдата и биберона, иначе защо би искала да суче като мисли, че е биберон. Ще трябва да реорганизирате кърменето и ще си дойдат на място нещата.
Пиши как е

# 4
  • Мнения: 280
На мен също ми прилича на кърмаческа стачка,  а и сте тъкмо в "подходящата" Wink за това възраст. И все пак, мога да те посъветвам да опиташ да се кърмите в легнала поза (ако вече не си пробвала) - от опит знам, че това помага в жегите, защото колкото и стимулиращ да е, допирът до мама в горещо време може би не е най-уютен за бебчо (особено в момент на стачка).

# 5
  • Мнения: 122
Ами, много е странно - днес времето е доста хладно и тя цял ден суче нормално.
Но вчера и оня ден... почти не е яла - исках да я оставя да огладнее, както казвате, но това не помагаше - само ставаше по-нервна.По принцип я храня на 3 часа, мисля че режимът е важно нещо.Вода и давам само нощем,ако се събуди и рядко през деня,само когато е много много горещо. Не си го обяснявам - давам и силиконовото зърно и тя започва да го смуче, но когато го сложа на гърдата си и тя дръпне няколко пъти и като усети млякото и се дръпва. Отначало си мислех ,че може да не и харесва вкуса, но защо и харесва като смуче от биберон...Аз имам много мляко и тече силно и лесно,както от биберон. Единствената разлика е, че моето мляко е малко по-топло ( колкото и абсурдно да е ) . А инъче аз харесвам легналата поза и я практикувам най-често.
Проблема го имаме отдавна и за съжаление единственото решение ( за да не отслабне) е биберона. И на силиконовите зърна се надявах много, но уви...
PS: Благодаря ви за това,че ми отговорихте и за загрижеността.

# 6
  • Мнения: 2 807
На мен не ми се вярва да е от топлото мляко, по-скоро, ако на самото детенце му е горещо.
Смени позата, за да е максимално отдалечена от теб...
А пробвала ли си я да я кърмиш голичка, за да й е по-хладно? 

# 7
  • Мнения: 35 891
защо не опиташ да кърмиш бебо легнала - така не се допирате и може да е по-приятно

# 8
  • Мнения: 122
Легнала, седнала, права, на ръце, на разходка, гола, облечена.....всякак сме пробвали. Все тая. Може би само като я разхождам наляво-надясно и я кърмя в това време, само така се успокоява - днес цял ден я храня така. Но пак не суче дълго време. Наи-странното е че не огладнява често. Може би просто има период на липса на апетит.... Ще потърпя малко.

# 9
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Момичета, знам че въпросът ми е глупав, но все пак : възможно ли е бебето да не иска да суче, защото млякото е топло, а времето е горещо? Малкато не иска и да чуе за гърди - усети ли топлината и веднага писва. Сега пробвах и със силиконови зърна,та да си помисли ,че е биберон,но когато глътне два три пъти и пак се разплаква. Вечерно време суче нормално,когато е по-хладно.
Възможно ли е?!?!?
Абсолютно не е възможно да бъде от топлото време, сигурна съм! А какви са тези силиконови зърна, за първи път чувам. И така няма ли да отбиеш бебето? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт